Ашық сабақ І.Жансүгіров Малта

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сабақтың тақырыбы: «Малта» І.Жансүгіров

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың автор туралы білімдерін кеңейту,өлеңмен таныстырып,

мағынасын ашу.

Сабақтың міндеттері:

Малтаның не екендігі туралы және оның жасалу жолдары туралы неғұрлым жан-жақты ақпарат жинауына қолайлы орта туғызу.

Оқушылардың топта жұмыс жасауын, сипаттау, зерделеу талдау жұмыстарын жүргізуге жағдай жасау.

Күтілетін нәтиже:

Сабақ соңында оқушылар малта туралы алған білімдерін өзгелермен бөлісе алады. Жеке ойларын ортаға салып ,сурет бойынша сөйлей алады.

Сабақтың әдісі: топтық жұмыс, акт-і қолдану. ой қозғау, шығармашылққа

баулу

Қажетті құралдар: интерактивті тақта, маркер,

үлестірме қағаздар, т.б.

Бағалау: топпен және жеке жасаған жұмыстарды

Сабақтың барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылармен амандасу.

Түс таңдау арқылы топқа бөліну.(қызыл,сары,жасыл)


Малта туралы және автор туралы білімді кеңейту

Салемдесу. Оқушыларды түгелдеу,топқа түс таңдату арқылы бөлу әдісін жүргізу. Сабақтың мақсатын айту

Таңдаған түсіне сәйкес топқа бөлінеді. Сабақтың тақырыбын,

күн ретін жазады.

Негізгі кезең:

Сабаққа қызығу-шылығын арттыру


А)

«Шешендер жарысы»о.ү.о

І.Жансүгіров туралы мәлімет

жинақтау(әр топтан бір оқу-ы)

Ә)

« Сенің анықтамаң қандай?»

Малта дегеніміз-.................

(анықтама жазу)

А) Үш топқа автордың суреті бейнеленген плакат таратады.

Ә)

Жұптасып малта сөзіне анықтама жазу жұмысын түсіндіреді.

А) Топтасып автор туралы мәлімет жинақтау.

Ә)

Жұптасып малта сөзіне анықтама жазады


Мағынасын ашу


А) Малта өлеңін тізбектеп оқу,

талдау.

Ә)»Сенің жауабың қандай?»

айдары бойынша сұраққа жауап беру.


Өлеңнің дұрыс оқылуын қадағалау,

сұрақтар қою.

Өлеңнің шумақтарынан сұраққа жауаптар тауып,өз сөзімен жауап беру.


Қорытынды жасау

А)

Малта даярлау үшін не қажет?

Берілген сөздерден керегін тауып жазу.

Ә) «Екі жақты түсіндірме күнделік» кетесін толтыру.

(Топтық жұмыс)

Б) «Суретті сөйлете білесің бе?»


Сұрақ қоюмен қатар,малта даярлау-дағы іс-әректті айқындауға жол көрсету


Суретті сөйлету жолын түсіндіру

Оқушылар топта ойласып өз пікірлерін немесе жауабын жазу

қорғау.

Сурет бойынша әңгімелеу

Бекіту кезеңі

Оқушылардың өзін –өзі бағалауы жұмыс парағы арқылы жүреді.

Бағалау, мадақтау

Әрбір іс-әрекетіне ұпай қойып өз –өздерін бағалайды.

Үйге тапсырма

Өлеңді мәнерлеп оқу.

Сүттен жасалатын тағамдарды жазып келу.


Оқушыларды тапсырма беру

Өлеңді оқу,қосымша мәлімет жинақтау























Рефлексия:

Не сәтті шықты?

Бейнеролик бойынша оқушылар өз тұжырымдарын жасауда және формуламен жұмыс жүргізді, П.Ә.К-ті табуға арналған есеп шығарылды

Не сәтсіз болды?

1.Уақытты тиімді пайдала алмадым. 45минут бітіп қалды.

2. «Неліктен П.Ә.К-ті пайызбен өлшенеді және оның өмірдегі маңызы неде?» деген қорыту мақсатында қойылған сұраққа оқушылар ашылып сөйлемеді, диалог болмады.

3. Оқушылар топта жұмыс жасай алмады, бірін - бірі тыңдағысы келмеді.

Нені өзгертесің?

Сәтсіздікке қарамастан оқушылардың топтасып, жеке дара жасаған жұмыстарына бағалау жүргізіп, шығармашылыққа баулитын тапсырманы «Егерде мен өнер тапқыш болсам...» тақырыппен үйге эссе жазып келуді бере отырып, үй тапсырмасының түрін өзгерттім

Сөйтіп бірінші жоспарланған сабақ боямасыз және көңілден шықпады. Мен келесі сабағымда сәтсіздіктерді жою үшін:

  1. уақытты тиімді пайдалану үшін тапсырмалардың түрін өзгертуім керек екенін түсіндім.

  2. Оқушылардың сөйлеу мәнерін қалыптастыру үшін қосымша жұмыс жасауым керек.

  3. Оқушылардың топта бірлесіп тапсырма орындауларына ықпал ететін

Жеті модуль көрініс тапты ма?

  1. Тақырыпқа сәйкес презентация жасадым, электронды оқулықтан видиеоролик көрсеттім

  2. Диалог сабақты қорытындылау кезеңінде «Неліктен П.Ә.К-ті пайызбен өлшенеді және оның өмірдегі маңызы неде?» деп қойылған сұрақ арқылы көрініс тапты

  3. Бекіту кезеңінде оқушылардың жұмысын екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау жүргізілді

  4. Сыныбымда жасы кіші Айгерімге қолдау көрсеттім, Айгерімнің жасы сыныптастарынан кіші

  5. Топқа тапсырма бергенімде топтағы оқушыларды ұйымшылдыққа шақырып, келесі топтан қалыс қалмайық деп белсенділік танытқан Елдос, Нұркен, Нұржан өздерін топта көш басшы етіп көрсетті

  6. Сабақта топтық жұмыс, акт-і қолдану, ой қозғау, шығармашылыққа

баулу жұмыстары жүсеге асты