Бекітемін______________________
Күні: Мұғалімнің есімі:Асанова Акайым Мухтаровна
Сынып: 4
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты
Мерекелерді біледі
Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар
Жаңа тақырып бойынша өтетін жаңа сөздерді,сөз тіркестерін сөйлемдерде орынды қолдана алады
Қойылған қарапайым,жеңіл сұрақтарға дұрыс жауап бере алады
Жаңа сөздерді күнделікті жағдаяттарда қолдана алады
Оқушылардың басым бөлігі:
Қазақ тіліне тән ерекше дыбыстарды ,жаңа сөздерді,сөз тіркестерін дұрыс айта алады,жаза алады
Мәтіннің түсінігін өз сөзімен мазмұндай алады
Кейбір оқушылар:
Тілдік мақсат
Оқушылар:
Жетістік критерилері
жетті
талпынды
Қазақ тілінде мәтінді оқи алады,түсінеді,аударады, жаңа сөздерді игереді.
Өзінің пікірін айтуда қиналады,өз ойын қазақ тілінде толық жеткізе алмайды.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Кейін-после, алғашқы-первый, гүл шоғы-букет,
қоңырау-колокольчик
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер
Сурет бойынша сұрақтарға жауап бере аласың ба?
Мейрамдардың атын атай аласың ба
Сөйлемдерді көшіріп жаза аласың ба?
Алдыңғы оқу
Астана күні
ЖОСПАР
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар
Ресурстар
Басталуы
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды түгендеу, жағымды ахуал тудыру.
«Жылы лебіз»
Топтастыру.
Сандармен бөлу(1,2,3)
Үй тапсырмасымен жұмыс.
«Ой қозғау» әдісі
Түрткі сұрақ
Қандай мейрамдарды білесіз?
Білім күнін қай күні тойлаймыз?
Кім толықтыра алады?
сандардың суреттері, 1 , 2 , 3
Ортасы
Жаңа сабақ.
Оқулықпен жұмыс
1).Жаңа сөздермен танысу.
-Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар бірнеше рет қайталайды.
-Тізбекпен айтады,сөз тіркестерін құрайды.
-Сөздік дәптерге жазады.
2).Көркем жазу.
Үү--------------------------------
Бірнеше мысал жазады
3)Топтық жұмыс
1-тапсырма 3 топқа бірдей тапсырма
Мәтінді оқу, мазмүндау, аудару.
4)Сергіту сәті
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай балалар,
Үп-үлкен боп өседі.
5)Жеке жұмыс
2-тапсырма. Сәйкестендіру
Бармақпен бағалау
6)Жұптық жұмыс
6-тапсырма
Сөзжұмбақ жазу
Өзара бағалау.
"Қазақ тілі" оқулығы
4-сынып
А.Қайырбекова
Қазақ тіліне тән дыбыстар, суреттер
Әдістемелік құрал
Аяқталуы
Рефлексия
«Менің қолым» әдісі
Парақшаға әркім өз қолдарын бастырып салады, саусақтарына бүгінгі сабақтан ұнағанын, алақанға қиындықтарды жазады.
Үйге тапсырма.
3,4-тапсырма.130-бет.Сөздікті жаттау.
Ақ қағаздар, фломастерлер