28. 10.2015 Сабақтың тақырыбы: |
Бір таңбалы санға кестелік көбейту және бөлуді қайталау |
Сабақ мақсаты: |
Бір таңбалы санға кестелік көбейту және бөлу туралы түсініктерін кеңейту, гигиена талаптарын сақтауға үйрету, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға,өзіндік жұмыс жасауға үйренеді |
Күтілетін нәтіже:
| Бір таңбалы санға кестелік көбейту және бөлу туралы түсініктерін кеңейеді, гигиена талаптарын сақтауға , өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға,өзіндік жұмыс жасауға үйренеді |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер:
| «Шаттық шеңбері» «Кім жылдам?»ойыны, «Кластер» «Би терапиясы» ДЖИКСО «Бәйге» |
№ | Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
1 |
Кіріспе 10 мин | Білу 1.« Шаттық шеңбері » арқылы топқа бөлу 3 мин 2.«Кім жылдам?» ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 3 мин
3.»Сен маған, мен саған» үй тапсырмасын тексеру 4 мин |
Ізгі тілектер айтады, топқа бөлінеді Топтар бір бірлеріне санды 9 ға көбейту және бөлу тұралы сұрақтар қояды басқа топ мүшелері жауап береді
Оқушылар бірін-бірі тексереді және бағалайды |
Математика оқулығы
Түрлі – түсті қағаздар
|
2 |
Жаңа сабақтың таныстырылымы 7 мин | Түсіну 1. Логикалық тапсырманы орындау 78-бет
2. «Би терапиясы» арқылы сергіту сәті |
78-беттегі тапсырманы орындайды оқушылар айтылған есептерді дәптерлеріне жазады және шешімін табады Түрлі қиымылдар жасап сергіту сәтін орындайды | оқулық
Ноутбук |
3 |
Жаңа тақырыпты қолдану 15 мин
Пысықтау 5мин | Қолдану,Талдау,Жынақтау «ДЖИКСО» ұжымдық оқыту әдісі 20 мин
1-топ 2-тапсырма 76-бет 2-топ 3 -тапсырма 77-бет 3-топ 4-тапсырма 77-бет 4-топ 7-тапсырма 78-бет 5-тапсырма «Бәйге» ойыны | Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді. Топтар өз тапсырмасын орындайды. Топтар бірін-бірі тыңдайды
Салыстыру және түрлендіруға арналған тапсырманы орындайды ,көп ұпай жиынаған топ мадақталады |
Оқулық Матеметика Т.Қ.Оспанов дәптерлер Түрлі – түсті қағаздар
тақтада |
4 |
Сабақты қорытындылау 8 мин
Кері байланыс | Жынақтау, Бағалау 1.Қорытынды бағалар шығару
2.Үй тапсырмасы – 1-6- тапсырма 76-бет
3.Кері байланыс ( ауызша |
Топтар өз бағаларымен танысады, бағалау экранына жабыстырады Үй тапсырмасы тұралы түсініктеме алады Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады |
Бағалау экраны
оқулық
|