Урок Лічба в межах 12 (1 клас)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Математика Урок № 41

Дата _________ Клас 1

Тема. Лічба в межах 12.

Мета: ознайомити учнів з утворенням і назвами чисел другого десятка; вдосконалю-

вати обчислювальні навички в розв’язанні задач і прикладів у межах 10; розвивати математичні здібності ; коригувати пам’ять, увагу; виховувати акуратність, працьо-витість.

Обладнання: нумераційна таблиця в межах 20, лічильний матеріал.

Хід уроку

I. Організаційний момент. Нервово-псих. підготовка.

Довгоочікуваний лунає дзвінок —

Починається урок!

Побажаю вам удачі!

За роботу в добрий час!

II. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.

1 Усна лічба

  • Гра « Прив’яжи кульки»

[pic]

  • назвіть пропущені числа:

1. . . . 6 . . . 10

  • Продовжте ряд чисел:

1; 3; 5; ...; ... .

9; 6; ...; ... .

2. Гра на увагу

я називаю предмет. якщо він один, то присідають дівчата якщо два — присідають хлопчики.

Вухо, око, мова, рот, нога, шия, рука, голова.

3. Математичний диктант

Знайдіть суму 7 і 3. (10)

на скільки 9 більше, ніж 4? (На 5)

Збільшити 6 на 2. (8)

Зменшити 5 на 3. (2)

Скільки буде: 7 мінус 4? (3)

Скільки буде: 5 плюс 5? (10)

Скільки буде: 9 мінус 9 плюс 1? (1)

Скільки буде: 4 плюс 4 мінус 4? (4)

4. Гра «Розшифруй слово» — на дошці — зашифроване слово. Розшифруйте його.

9 – 7 = 2 (у)

6 – 2 = 4 (с)

2 + 4 = 6 (п)

5 + 3 = 8 (і)

8 + 2 = 10 (х)

[pic]

5. Фізкультхвилинка

III. Ознайомлення з новим матеріалом

1 Підготовча робота с. 39, № 1

2 Пояснення нового матеріалу.

Робота з лічильними паличками.

Скільки паличок стало? (11)

Скільки десятків? (1 дес.)

Скільки окремих паличок? (1)

Отже, скільки десятків і одиниць міститься в числі 11? (1 дес. і 1 од.)

Покладіть на десяток ще паличку.

Скільки паличок лежить на десятку? (2)

Скільки всього паличок? (12)

Скільки десятків і скільки окремих одиниць у числі 12? (1 дес. і 2 од.)

Фізкульхвилинка

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1 Робота над задачею

[pic]

Що відомо про масу індика? А що — про масу гусака?

Повторіть запитання задачі.

яку дію використовуємо для розв’язання задачі? чому?

Запишіть розв’язання у зошити.

9 – 3 = 6 (кг)

Відповідь: маса гусака 6 кг (або короткий запис: 6 кг).

2 Самостійна робота

10 – 6 10 – 7 + 3 8- 4 – 4

10 – 4 9 + 1 – 5 6 – 3 4

Самоперевірка .

3. Гра « Яке число наступне?»

1 . . 4 5 . . . 9 10 . 12

V. Підсумок уроку.