Қысқа мерзімді сабақ жоспары Жетеліге жеті өсиет (аңыз).(2 сынып)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сабақтың тақырыбы: Жетеліге жеті өсиет (аңыз).

Сабақтың мақсаты:Мәтіннің негізгі ойын анықтап,идеясын ашуға машықтандыру.

Сабақтың міндеті: шығармашылық ой –өрісі мен сөздік қорларын кеңейту.

Сабақтың түйінді идеялары: ауызша сөйлеу тілі, сөздік қоры дамиды; адамгершілік, ақыл-ойы қалыптасады.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: ДО -сұрақ жауап. СТО-Постер дайындау, «Сырқы және ішкі шеңбер», шағын топтар, АКТ бейне фильм.

Сабақтың кезеңдері



Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Қолданылатын ресурстар

2мин








2мин







5мин














Кіріспе




Психологиялық ахуал: Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.




Топқа бөлу: Рөлдерге бөліну:Топ басшы, баяндамашы,хатшы,креативті дизайнер





Білу : Үй тпасырмасын сұрау


Үй тапсырмасын тексеру үшін шеңбер әдісін қолданады.

1. Фараби кім?

2.Қайда туған?

3.Оның келбеті қандай?

4.Қай жерлерден білім алған?

5.Фараби қандай адм болған?

Талдау: сыртқы шеңбер сұрақ қояды,ішкі шеңбер жауап береді.Үш баладан соң сұрақ қоятын бала ауысады.(мұғалім қол шапалақтаған соң)

Мен бақытты баламын,

Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда.

Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.





Оқушылар шеңберге тұрады.












Табыс критерий-лері арқылы бағалау.
















«Бас бармақ » арқылы бағалау

АКТ,

5мин







Таныстыры-

лым

Жаңа сабақ

Тақырыпқа шығу:Балалар 7 саны қасиетті сан дейді.Осы 7 санына байланысты қандай ой тудыра аламыз?(Балалардың жауабын тыңдау.)Қалай ойлайсыңдар,бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Балалар бүгін біз 7 санына қатысты аңызды оқимыз.


Оқушылар топ ішінде сұрақтарды талқылайды

Тақырыпқа шығады


Формативті бағалау





10 мин

Негізгі бөлім

-Балалар алдарыңдағы кестеге көңіл аударып,мәтінмен жұмыс жасау мақсатын анықтайық.Қандай мақсат қоямыз?






Мәтінді оқушыларға оқытады.

Топ ішінде талқылайды,жауап береді.



Мәтінді рөлге бөліп оқып шығады.

Постерге жазып, «Аялдама» әдісі арқылы қорғайды.


Формативті бағалау


Смайлик


20 мин




Қорытынды

Ыстық орындық

Сұрақтарға жауап беріп сабақты қорытындылау.

«Бас бармақ » арқылы бағалау