Бекітемін: Жармұханов А.К.
Пәні: математика Күні:07.11.16ж
Сабақтың тақырыбы: Белгісіз бөлінді мен бөлгішті табуға берілген есептер
Сабақтың мақсаты: а\ оқушыларға белгісіз бөлінді мен бөлгішті табуға берілген есептерді
орындау реті жайында түсінік беру; ә\ тақырыпқа сай берілген есептерді шығара білуге баулу;
б\ ұқыптылыққа, шапшаңдыққа, мұқияттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: түсіндіру
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі: оқулық , кеспе қағаздар
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру бөлімі. Амандасу.Оқу құралдарын тексеру
II.Психалогиялық дайындық Біздер тату баламыз,
Өсіп алға барамыз
Есептерді шығарып,
Біз білімді боламыз.
III.Үй тапсырмасын тексеру:
IY. Жаңа сабақ. (60-бет)
Тапсырма:1. а) және ә) есептерін шығар. Оларды салыстыр.
а) 2 - 9 (т) Ш: 9*2=18 ә) 2 - 9 (т) Ш: 9*2+5=18+5=23
Барлығы - ? (т) Ж: 18 отырғызды. Тағы – 5 (т) Ж: барлығы 23 түп құлпынай
Барлығы - ? (т) отырғызды.
Тапсырма:2
Қызыл – 9 жұп ? (ш) Ш: 9*2+15=18+15=33
Көк – 15 шар Ж: Залға барлығы 33 шар ілінді.
Тапсырма:3. Сурет бойынша көбейтуге есеп құрастыр және оны шығар. Бөлуге екі кері есеп құрастыр.
Y. Сергіту.
Тапсырма: 4. Сүйір бұрышы бар үшбұрыштардың периметрін тап. жауабын миллиметрмен өрнекте.
Тапсырма:5.
350 99
400 – (325+25)=50 (625-526)*1=99
200 649
152+(89+111)=352 (903-254)*0=0
513 400
(256+257)-33=480 500-(358+42)=100
320 2
569+(109+211)=889 (401-399)*2=4
Тапсырма:6. Өрнектерді пайдаланып, теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр.
YІ. Қорытынды
Тапсырма:7. Сөйлемдерді жалғастыр. (ауызша)
Егер сан 2-ге бөлінсе, онда ол –жұп сан, ал егер сан 2-ге бөлінбесе, ол – тақ сан.
Егер фигураның 4 қабырғасы болса, онда бұл – төртбұрыш.
Егер төртбұрыштың барлық бұрыштары тік болса, онда бұл – тіктөртбұрыш.
Егер тіктөртбұрыштың барлық қабырғалары тең болса, онда бұл- шаршы.
Тапсырма:8. Әр фигура неше торкөзді алып тұр. (ауызша)
16; 18; 24; 16.
YІІ. Бағалау
YІІІ. Үйге тапсырма: 61 – бет. Т.5. соңғы бағаны.
Сабақ аяқталды.