Урок споживчих знань з теми«Товари та їх різноманітність».

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Тема: «Товари та їх різноманітність».

Мета: Дати дітям уявлення про товар та різні види товарів (продовольчі та промислові).

Розширити знання учнів про продукти харчування та їх значення та умови зберігання; промислові товари (одяг, взуття, шкільне приладдя) та умови зберігання.

Розвивати мислення, зв’язне мовлення. Виховувати бережне ставлення до товарів та уміння їх обирати.

Обладнання: таблиця з темою уроку; картки із зображенням товарів; зображення портфелів; малюнки для групової роботи; картки для практичної роботи.


ХІД УРОКУ


І. Організація класу. Налаштування на роботу.

Доброго ранку бажаю вам я.

Дітки кмітливі, ви-дружна сім’я.

Бачу, ви працювати сьогодні охочі,

Тому і сяють допитливі очі.

Одне одному усміхнімося.

І мерщій до роботи берімося.


ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

  • Сьогодні на уроці ми дізнаємося багато нового, здобудемо знання, які допоможуть нам у повсякденному житті. А щоб дізнатися, з якої теми ми будемо працювати вам необхідно виконувати завдання від Знайки. Розташуйте цифри у порядку зростання і ви дізнаєтесь тему нашого уроку.

А - 124) Р - 195) И – 206)

Т – 11) О – 52) В – 93)

Товари.


  • Так, діти, сьогодні, ми з вами дізнаємось, що таке товар і які бувають товари, для чого вони потрібні і як ними користуватись.


(Вивішую на дошку табличку з темою уроку).


Товари. Їх різноманітність.


ІІІ. Робота над новим матеріалом.

  1. Гра «Назви оточуючі нас предмети».

  • Діти, подивіться уважно і назвіть ті предмети, які нас оточують.

  • А що із названих предметів можна продати і купити? Назвіть.

  • Хто знає, як можна назвати ці предмети одним словом? (товар).

  1. Словникова робота (плакат).

Товар – це предмети або речі, створені людиною, для їх потреб, які можна продати і купити.

  • А що ж таке різноманітність товару? (дуже багато; великий вибір).

  1. Одиниці вимірювання деяких товарів.

  • Зараз, ми пограємо в гру, яка допоможе нам у житті – не припускатися помилок, а правильно говорити, коли ми купуємо той чи інший товар.


(На дошці малюнки і таблички; треба з’єднати малюнок

з відповідною табличкою).


Морозиво кілограми

Портфель літри

Картопля штуки; грами

Взуття метри

Тканина штуки

Молоко пари


  • Які із цих товарів належать до продовольчих, тобто продуктів харчування? (морозиво, картопля, молоко).

А які ще продовольчі товари ви знаєте?

  • А як можна назвати: портфель, взуття, тканину? Які це товари?

Промислові. До них відносяться одяг, шкільне приладдя, товари особистої гігієни і т.д.


  1. Гра «Магазин». Групова робота (клас поділяється на ІІІ групи).

  1. Діти отримують «кошики споживача» і повинні в них розмістити товари (картинки із зображенням товарів)

І група – промислові товари

ІІ група – продовольчі

ІІІ група – промислові

  1. Захист робіт дітьми.

  • Який висновок можна зробити?

Висновок: Всі товари поділяються на продовольчі (продукти) і промислові.


  1. Гра «Так чи ні?».

Всі котлети та млинці треба класти в шафу?

А куди?

А годинник і мобільний треба класти в холодильник?

А куди?

Знає кожен, знає всяк –

Книжки – на полицю… (так)

Вафлі, торт та ескімо

До портфеля кладемо… (ні) А куди?

Тримають люди в кожнім місті

Речі на своєму місці.

Ви про це не забувайте –

Там де треба, зберігайте.

Складайте їх, не розкидайте,

Про чистоту і порядок дбайте.


IV. Закріплення знань.

  1. Практична робота. [pic] [pic] [pic]


[pic]

[pic] [pic]


[pic]





[pic] [pic]

[pic] [pic]

[pic]






[pic]

[pic]







  • Покладіть речі у портфель.

  1. Перевірка Практичної роботи.


V. Підсумок роботи.