Сабақтың тақырыбы: Әлібек, бұл – жидектер. 1 сынып
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өткен тақырыппен жаңа тақырыпты байланыстыра отырып, тілдесім әрекеттерін жандандыру. Түрлі әдістерді пайдаланып, 5 әрекет кезеңін жүйелі түрде меңгерту.Оқушылардың сабақ барысында тәртіптілікке, бір-біріне көмек қолын беруге даярдлыққа тәрбиелеу. Тақырып бойынша сауатты жазуға, сөйлеу, оқу дағдыларын дамыту.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, аударма
Сабақтың барысы:
1)Ұйымдастыру кезеңі
2)Үй тапсырмасын тексеру
3)Сабақтың мақсатын, барысын айту
4)Жаңа сабақ
Суретте ілінген суреттер бойынша жаңа тақырыпқа шығу.
[pic] [pic] [pic] [pic]
Балалар, бұлар нелер? Олардың дәмдері қандай болады? Осы суреттер бойынша класстер құрастырып көрейік.
[pic] құлпынай
[pic] [pic] [pic] таңқурай қарақат
[pic] [pic]
итмұрын қожақат
Балалар, осы кластер арқылы сөзтіркес құрастырайық.
Мысалы: қызыл қарақат, тәтті құлпынай, дәмді бүлдірген
129 беттегі №2 тапсырма.
Диалогты кезек- кезекпен балалар оқиды, тыңдайды.
5 тапсырма. Не артық? Неге? Деген сұрақтарға жауап беруге үйрету.
Неден сәбіз артық? Неден құлпынай артық?
Суретпен жұмыс. 5 тапсырма 130 бет.
Сергіту сәті:
Мұғалім орыс тілінде жұмбақтарды оқиды, ал балалар жауабын қазақ тілінде айтады.
Сөйлесім: «Жеймін», сонымен бірге адамның дәм қасиеттерін үйрете отырып, сөйлемдер құрастыруға үйрету.
Мен қышқыл лимон жеймін. Мен тәтті екі алма жеймін.
Дәптермен жұмыс. №4 тапсырма 130 бет.
/Әр жидек туралы сөзтіркес, сөйлем құрастыру./
Таңқурай.
Мынау-таңқурай
Мынау дәмді таңқурай.
Мен дәмді таңқурай жедім.
5.Үй тапсырмасы. Жидектердің атауларын жаттап, сөйлемдер құрастыру.
6.Сабьақты бағалау
7.Сабақты қорытындылау.
Сабақтың тақырыбы: Ойын сабақ 1 сынып
Сабақтың мақсаты:Өткен тақырыптарды байланыстыра отырып, жаңа сөздерді пайдаланып, сөйлемдер, сөзтіркестер құрастыруға үйрету, сонымен қатар қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтуға үйрету. Сабақта сөздік қорын молайтып, сауатты жазуға, оқу, сөйлеу дағдыланрын қалыптастыру. Сабақта дұрыс отыруға, зейінің сабаққа аудару.
Сабақтың түрі: ойын сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіруғ сұрақ-жауап, ойын
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.Үй тапсырмасын тексеру
3.Сабақтың мақсатын, барысын айту
4.Жаңа сабақ.
Ө [pic] ткен сөздерді қайталап, үстелдің үстінде шашылған қималар арқылы балалар сөзтіркес, сөйлемдер құрастырады.
[pic] [pic]
1.Сызбаны толықтырып, өткен сабақтарды еске түсіріп, сұраққа қарай отырып, 5 мысал келтір.
Не? Қандай?
Неше?
2.Ұшады-ұшпайды ойының ойнату.
3.Дәптермен жұмыс:
Даша тәтті ..... жеді.
Марина ..... ...... ішті.
Әке қышқыл ...... ішті.
5.Үй тапсырмасы: қайталау
6. Сабақты бағалау
7.Сабақты бекіту.