Сабақ жоспары 2-сынып Менің достарым

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Пәні:қазақ тілі

Класс:2

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Менің достарым

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушының қоршаған ортасына сай тілдік жағдаяттарда сөйлеу үлгілерінің ең қарапайым түрлерін қолдана білуге үйрету.

Дамытушылық: Мәтіндер негізінде оқушының сөйлеу тілін дамыту.

Тәрбиелік: Қарапайым сөйлеу үлгілері арқылы ынтымақтаса жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, слайдтар, қанатты сөздер, плакат, маркерлер, А4 парағы, түрлі түсті қарындаштар, фломастерлер, парақшалар.

Сабақтың түрі:аралас сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сипаттау, талдау, диалог, «Мен жұлдызбын» тренингі, ассоциаграмма,«Кім жылдам!» дидактикалық ойыны.

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасып, түгендеу. Оқушыларды екі қатарға тұ рғызып, «Мен жұлдызбын» тренингін өткізу.

ІІ.Өткен сабақты тексеру.

  • Өткен сабақтың тапсырмасын тексеру.

  • Кемшіліктерді анықтап, түзетіп, бағалау.

ІІІ.Жаңа сабақ.














Көрнекіліктермен жұмыс


Мұғалім: Балалар, дос деген – киелі ұғым. Дос- тарың әрдайым сендерге көмекке келеді. Мына плакаттарда жазылған сөздерге назар аударыңдар («Досы көпті жау алмайды», «Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын», т.б.).


Сөздікпен жұмыс

Оқиды-читает

Ән айтады-поет

Билейді-танцует

Ойнайды-играет

Тебеді-катается

Көңілді-веселый

Ақылды-умный

Батыл-смелый

Күшті-сильный

Әдемі-красивый


Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс

1-тапсырма. Сурет бойынша толтырып айт.


[pic] [pic] [pic]

Менің досым бар. Оның аты ... Мен ... жастамын. Менің досым ... [pic]

Біз ертегі


[pic]

Біз суға…

2-тапсырма. Суретке қарап, белгіле

[pic]



х

Достар табиғат аясына демалуға шықты.



Достар хайуанаттар бағына демалуға шықты.



Олар балмұздақ жеді.



Қыз шырын ішті.



Бала кітап оқыды.



Достар доп ойнады.



Әнел банан жеді.



Достар әткеншек тепті.




Дәптермен жұмыс

3-тапсырма. Толтырып жаз

Әділ-... бала. Ол көп ертегі оқиды. Ерасыл - ... бала. Ол жақсы билейді. Мақсат- ...бала. Ол жақсы жүгіреді.



4-тапсырма. Оқып, суретпен сәйкестендір.

[pic]








[pic]









[pic]







[pic]

1

2

3

4

Ол кішкентай. Оның түсі ақ.

Оның бойы ұзын. Шашы қара.

Ол үлкен.

Ол балды ұнатады.

Ол кішкентай бойлы. Шашы ұзын.




IV.Сергіту сәті.

Оқушыларға А4 парағы мен түрлі түсті қарын- даштар, фломастерлер таратy.«Досым неге ұқсайды?» деген сұраққа суретпен жауап беру.


V.Бекіту. Үлгі бойынша бес жолды толтыр.

1.

Кім?

дос

2.

Қандай?


3.

Не істейді?


4.

.


5.

Мағынасы жақын сөз.


VI.Үй тапсырмасы.

  • Өлеңді жаттау

Күшігім

Күшігім бар, күшігім,

Кереметтей саққұлақ.

Күзетіп үй есігін

Көңілді жүр шапқылап.

Қадыр Мырза-Әлі


VII. Бағалау.