Бәрінен де жақсы. Мәтін

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Күні _________

Пәні: ана тілі

Сабақтың тақырыбы: Бәрінен де жақсы.Мәтін.

Сабақтың мақсаты:

1. білімділік : Оқушыларға мәтін туралы түсінік беру;,

2.дамытушылық: оқушыларға түрлі тапсырма беру арқылы, сөздік қорын, шығармашылық қабілетін дамыту;

3.тәрбиелік: қамқорлыққа, мейірімділікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі (типі): білімін және іс-әрекет әдістерін жетілдіру

Сабақтың ұйымдастыру түрі: әңгімелесу,сұрақ-жауап

Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі : жеке суреттер,дидактикалық материалдар,

Сабақтың барысы : І Ұйымдастыру кезеңі

а) Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету.

ә) Оқушыларды қарым-қатынасқа психологиялық дайындау.

ІІ Үй тапсырмасын сұрау

- Оқушылардың өткен сабақта алған білімдерінің қабылдау деңгейін анықтау;

(«Сәлем берем үлкенге» мәнерлеп оқыту;)

  • Сұрақ-жауап арқылы өткен сабақты бекіту.

  • Әдептілік дегеніміз не?

  • Сәлемдесудің қандай түрлерін білесіңдер?

  • Атамен қалай амандасасыңдар?

  • Әжемен ше?

  • Құрдастарыңмен қалай амандасып жүрсіңдер?

  • Оқушылардың жіберген кемшіліктерін жою.

ІІІ Жаңа сабақ

Сабақты сөзжұмбақ шешу арқылы бастау:


А







н







а







1) Дүниедегі ең қымбат жан? (Ана)

2) Анаңның інісі саған кім болады? (нағашы)

3) Жеті ....... білген ұл ,жеті жұрттың қамын жер.

б) Оқулықпен жұмыс

119-жаттығу Ы.Алтынсаринның «Бәрінен де жақсы» әңгімесі)

1 Мәтінді мәнерлеп оқып беру.

2. Оқушыларға тізбектей оқыту.

3. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қойылады:

- Мәтін не туралы айтылған айтылған?

- Кішкене қыз анасы туралы не айтты?

- Ана туралы қандай өлең , тақпақтар білесіңдер?

4.Сөздік жұмыс

Топты адам-көп адам

жұбатып – жылағанын басу

в) Дәптермен жұмыс

120-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқып,көшіріп жазу.

ғ) Сергіту сәті :

ІV Біліктілік дағдысын қалыптастыру.

Шығармашылық тапсырма:

1. «Ана» тақырыбына сөйлем құрау.

V . Үй тапсырмасы туралы мәлімет алу кезеңі.

1. Өлеңді түсініп мәнерлеп оқу.

VІІ Жаңа білімді және іс-әрекеттер амалдарын бекіту кезеңі

VІІІ Сабақты қорытындылау

VІІ Оқушы білімін бағалау

1.Оқушы білімін және іс-әрекет амалдарын жан-жақты тексеру.

2.Жалпы оқу мүмкіндіктерінің қалыптасуын тексеру.