Тақырыбы: Қарабатыр 4 класс

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: әдебиеттік оқу Сыныбы: 4«ә»класс Мерзімі: 14.10.2015ж


Тақырыбы:

Асыл арналар. Әдеби ертегілер. Ы.Алтынсарин.Қарабатыр

Мақсаты


Әдеби ертегілер туралы түсінік беру. Ертегінің мазмұнын ұғындыру. Оқушылардың танымдық ой – өрісін кеңейту сөздік қорларын молайту, өзіндік пікір айта білу қабілетін дамыту. Оқушыларды туған елін, жерін қадірлеуге, отан сүйгіштікке тәрбиелеу.

Оқу нәтижесі

Әдеби ертегілер туралы түсінік қалыптасады.Ертегінің мазмұнын ұғынады. Оқушылардың танымдық ой – өрісін кеңейту сөздік қорларын молаяды, өзіндік пікір айта білу қабілеті дамиды.

Түйінді идея

Кейбір ертегінің шығарушы авторы белгілі болғандықтан, оны әдеби ертегі деп атайды.



Сабақ мазмұны


Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Ресурстар

3 мин












10мин






5 мин







10 мин






5мин




5 мин















5 мин





2 мин























Ынтымақтастық атмосферасын құру

Психологиялық дайындық

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.


Топқа бөлу



Қатемен жұмыс.

Шығармада жіберілген қателермен жұмыс жүргізу.



«Ой толғаныс»





Кейбір ертегінің шығарушы авторы белгілі болғандықтан, әдеби ертегі деп атайды.


Топтық жұмыс

Оқушылар топтасып ертегімен жұмыс жасайды.


Сөздік жұмыс.

Қорықтық – отқа қыздырылған тастарды сүт құйылған ыдысқа салып пісірілген сүт.

Жүрекжарды – сүйіншіге берілетін сыйлық

Жамшылап – бүркемеленіп, жасырынып

Тасат – берік, қатты


НЕ БІЛДІК? НЕ ҮЙРЕНДІК?
-Қай құс балаға қайырымдылық жасайды? Неліктен олай істеді деп ойлайсыңдар?

-Ертегінің авторы кім? Бұл қай ертегіге жатады?




Айырмашылығы






Сабақ рефлексиясы

Мен бүгін көп нәрсені .....


Үй тапсырмасы

Тұмарымды ал сана

Біздің елге бар сана, - деген жолдарды пайдаланып, жырға ұүсатып, өз ойыңнан бір құсқа арнап өлең жаз.

Бағалау




















Оқушылар шеңберде жиналып, бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.



Топқа суреттер арқылы бөлінеді.




Қатемен жұмыс жасайды.












Таныстырылымдарын қорғайды. Бағдаршам арқылы бағаланады











Сұрақтарға жауап береді. Бас бармақ арқылы бағаланады.









Бүгінгі сабақта не үйренгендерін айтады.











Суреттер















Сызба