Сабақ Ф дыбысы мен әрпі

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Бекітемін:

Күні:30.11.2015

Пәні: Әліппе

Сабақтың тақырыбы: Ф дыбысы мен әрпі.

Сабақтың мақсаты:

1. Ф дыбысы, әрпімен танысу, берілген сөздерді оқу және жазуға, буын оның түрлерін ажырата білуге үйрету

2. Оқушылардың ойлау,сөйлеу,зейін қабілеттерін, есте сақтауын дамыту.

3. Салауатты өмір салтына тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі:Ф ф әрпінің баспа, жазба түрінің жазылу үлгісі, Оқыту әдісі: түсіндіру ,сұрақ-жауап.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

. Психологиялық дайындық:

ІI. Өткенді пысықтау.

-Өткен сабақта қандай дыбыспен таныстық?

-В дыбысымен таныстық.

-Қандай дыбыс?(Дауыссыз дыбыс)

-Неге дауыссыз дыбыс, дәлелде?

-В дыбысы сөздің қай жерлерінде кездеседі?(Cөздің басында, ортасында)

Бағандағы сөздерді тізбектей,жеке –жеке оқытып, тексеру.

Мәтінді оқу.

Сұрақ-жауап:

-Бұл- қандай вокзал бар?

-Онда нелер үздіксіз келіп,кетіп жатады ?

-Біз қай жерде тұрамыз?

-Вокзалға кімді күтіп алу үшін бардық?

-Пойыз нешінші жолға тоқтады?

-Ол кімді қарсы алды?

ІІІ.Жаңа сабақ.

Футбол

Футбол деген ойынға

Барлық бала құмар-ақ

Бірақ жолдың бойында,

Доп теппеңдер қуалап.

-Құрамында жаңа әрпі бар сөздерді тауып айту.

-«футбол» деген сөзде қандай дыбыс таныс?

-у, т,б,о,л.

-Таныс емес, қандай дыбыс? Ф.

-Қанекей, айтып көрелік, ф.

-ф қандай дыбыс?

-Неге? Дәлелде.

- ф әріп таңбасымен таныстыру.Баспа түрі – Ф ф.

-ф дыбысы бар сөздер ойлау.

1. Оқулықпен жұмыс.

Бағандағы сөздерді тізбектей,жеке –жеке оқытып, тексеру.

фер ма фо то те ле фон фут бол

фир ма факс те ле граф әл-Фараби

«Футбол», «әл-Фараби» өлеңдерімен жұмыс .

-Мәнерлеп оқу.

Іштей оқу.

Хормен оқу.

Сергіту сәті.

2.Дәптермен жұмыс.

Ф ф әрпінің элементтерін жазу.

3.Дыбыстық талдау.

ферма- фер-ма,2 буын,5дыбыс,5әріп,2 дауысты,3 дауыссыз.

Сергіту сәті:

ІҮ.Қорытынды:

Сұрақ-жауап:

-Қандай дыбыс пен әріпті қайталадық?

-ф қандай дыбыс?

-Сөздің қай жерлерінде кездеседі?

Ү.Бағалау. Мадақтау.