Кужекова Гүлмираның қысқа мерзімді сабақ жоспары
Күні: 11.03.2016 Сыныбы: 3 «Ә»
Сабақтың тақырыбы
Қайырымдылық. М. Сүндетов
Сілтеме
3- сыныбына арналған оқулық .Әдебиеттік оқу оқулығы
Мақсаты
А) Оқушыларға қайырымдылық туралы мәтіннің мазмұнын меңгерту. Ә)Оқушылардың жақсы қасиет туралы түсінігін дамыту. Б) Оқушыларды табиғатты қадірлеуге тәрбиелеу.
Күтілетін
нәтижелер
Оқушылар қайырымдылық туралы мәтіннің мазмұнын меңгереді. Оқушылардың жақсы қасиет туралы түсінігі артады. Оқушылар табиғатты сүюге үйренеді.
Сабақтың түрі
Аралас сабақ
Пәнаралық байланыс
Дүниетану
7 модуль
СТО, оқытудағы жаңа тәсіл, оқыту үшін бағалау.
Қолданылатын әдістер
Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, мағынаны тану, ой қозғау, «Топтастыру» стратегиясы, бес жолды өлең.
Керекті жабдықтар
Оқулық, кеспеқағаздар, стикер, маркер т.б.
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңдері
Уақыт
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Кіріспе
3 мин
Ұйымдастыру:
Топқа бөлу;
Оқушылар өз үстелдерінің басына жиналады.
Негізгі бөлім
10 мин
5 мин
2.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылардың өткен білімдерін тексеру үшін оқушылардан «Торғай» мәтінінің мазмұнын сұраймын.
І, ІІ топ: Оқушылар мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.
ІІІ топ ІV топ: Автор туралы айтады.
Жаңа сабақты түсіну үшін «Топтастыру» стратегиясы бойынша: жақсы қасиет туралы айтады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
-Қайырымдылық деген не
-Үй жануарлары несімен ұнайды? Сұрақтарға жауап береді.
-Балалар, ендеше «Қайырымдылық» мәтінімен таныс боламыз . Мәтінді оқиды. Өздері түсіндіреді.
Мағзом Бижанұлы Сүндетов (29.1.1936, [link] жылы туған. Сәбит жеті жасқа келгенде әкесі – Мұқан, сегізге толғанда шешесі өледі де, Мұстафа деген ағасының қолында қалады. Жетімдіктің ауыр қасіретін тартқан Сәбит он жасынан бастап өз бетінше еңбек етеді. Тапқаны тамағына жетпей, мұқтаждық қолын байлаған ол – жасында оқи алмайды. Бірақ, оқысам, білсем деген арманы ойынан бір кеткен емес. Өз бетінше ұмтылып, ауыл молдаларынан хат таниды, 15 жасында қисса, дастандар оқи алатын халге жетеді.
Сергіту сәті
2 мин
Бейнероликпен орындалады.
Оқушыларға тілдерін жаттықтыру мақсатында, жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасату.
8 мин
7 мин
Топтық тапсырмалары:
1 –топ: Суретпен жұмыс.
2-топ: Көкше туралы топтастыру. 3,4- топ : Көкшетау тақырыбына сурет салады.
Мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді.
Өз пікірлерін айтады.
Оқушылар өздеріне қатысты жолдарды тауып, талдайды.
Қорытынды
Рефлексия
5 мин
Екі тілек, бір ұсыныс
1.Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.
Үйге тапсырма
1мин
Мәтінді оқу, автор туралы мәлімет жинау.
Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.
Бағалау
2 мин
Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.
Оқушыларды топ басшысы бағалайды.