Сынып: 1 сынып | Пән: Мерзімі: 8.04.16 Мұғалімі: Ыкласова Т Бекітемін: |
Сабақт тақырыбы: | Заттың санын білдіретін сөздер.Махамбеттің тапқырлығы |
Мақсаттары: | Қазақтың батырлары соның ішінде Махамбет туралы мағлұмат беру |
Күтілетін нәтиже : | Тақырыпты түсіне отырып, сөздік қорлары молайып сол сөздерді өмірде қолдануға үйренеді. Ұлттық салт-дәстүрді құрметтеуге қастерлеуге үйренеді. |
Модульдері: | АКТ ,СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту) |
Бағалау: | Өзін өзі (ӨӨБ) топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ) |
Деректер: | тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары |
Әдіс- тәсілдер: | Сұрақ-жауап,әңгіме,түсіндіру |
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | Бағалау. |
Білім Қызығушылық тарын ояту 2мин | Өткен тақырып төңірегінде оқушыларды сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру Оқулықта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау | Оқушалар сұраққа жауап береді |
Мұғалімнің формативті бағалауы |
Түсіну | Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру Әр топқа сематикалық карта мен жұмыс | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау | Өзін-өзі бағалау парақшалары беріледі
|
Қолдану | Жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату | Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады. | Үш шапалақ арқылы қолдау |
Сергіту сәті | Бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. |
Талдау | Топтарға жаңа тақырып бойынша жинақтау және түсініктерін тексеру мақсатында өз пікірлерін сұрақ-жауап арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады.
| Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау Постермен жұмыс 1 топ Тергеуші Махамбетті неге іздеді? 2 топ Махамбет тергеушімен қалай сөйлесті? 3 топ Ауыл адамдары Махамбетті қалай сипаттады? 4 топ Тергеуші неге қайтіп кетті? | Бас бармақпен бірін-бірі топтық бағалау |
Жинақтау | Жаттығуларды ауызша орындау | Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын кағазға жазу арқылы жеткізу Ойын түйіндейді. Дәптерге шағын әңгіме жазады. | Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдаршам, ББҮ кестесін толтыру |
Бағалау | Бағалауды басқару Жауаптарын қабылдап, бағыт беру | Бағалайды,талқылайды. Өз пікірін айтады. | Оқулық, дәптер бағалау парақшалары |
Рефлексия | Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин) |
Үйге тапсырма: | 1- жаттығуды шарты бойынша орындау |
Сабаққа талдау жасау: |
|
|
|
|
|
|
|