Пән атауы: Дүниетану | Өтілетін уақыты | Барлық оқушы саны: |
Сілтеме | Күнтізбелік жоспар, оқулық |
Сабақтың тақырыбы: | Су қоймасы өсімдіктерімен жануарлары. |
Мақсаты: | Су қоймасы өсімдіктерімен жануарлары туралы түсінік алады. |
Түйінді идея | Жері байдың- елі бай. |
Оқу нәтижесі | Су қоймасы өсімдіктерімен жануарлары жайында біле адады. Түсініктерін өмірде қолдана алады. |
Дереккөздер | Оқулық, ресурстар |
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | модульдер | Бағалау түрі |
Қызығушылықты ояту: Ұйымдастыру кезеңі: | Оқу құралдарын дайындап қояды. Таратпалар бойынша бірден топқа бөлініп отырады.
| Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу | Қолпаштау арқылы бағалау |
Үй тапсырмасын тексеру. Орман тоғай өсімдіктер мен жануарлары туралы «миға шабуыл» | Орман тоғай өсімдіктер мен жануарлары туралы Сұрақтарға жауап береді. | оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
| Бірін- бірі бағалау
|
Мағынаны тану Жаңа сабақ: Оқулықтан оқып шығу, танысу.
Дәптермен жұмыс
| Оқушылар өзбетімен оқи отырып, түсінгендерін ортаға салады. Бір- біріне айтып береді. түсінгенін айтқызу Сұрақтарға жауап беру, өз пікірлерін айтқызу.
| оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Диалог құру, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу. | Топта бірін- бірі бағалау,
«басбармақ» әдісі арқылы |
Ой толғаныс: « ойлан, жұптас, талқыла» сратегиясымен . | Су қоймасы өсімдіктерімен жануарлары Сұрақ жауап арқылы түсінгенін ортаға салады. | СТО Оқыту үшін бағалау мен оқуды бағалау. Оқытуды басқару және көшбасшылық | 3 Қол шапалақ |
Бекіту кезеңі: «Сұрақты ұстап ал» Білімдерін бекіту. | Әр топ бір- біріне сұрақтар дайындайды.
| оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
| Бір- бірін қолдау |
Үйге тапсырма: 73-77 беттер мазмұндау, | Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. | Оқыту мен оқуды бағалау | Мұғалімнің бағалауы |