Математика 2-сынып
Сабақтың тақырыбы:«Периметр деген не?». Сабақтың мақсаты:Тақырыпты меңгерту. а) Білімділігі:екі таңбалы сандарды қосу және азайту, теңдеу шешу, есептің шартын құру, шешу жолдарын тереңірек ұғын дыру.баған түріндегі өрнектерді шешу,фигураның периметрін тапқызу. ә) Тәрбиелік мәні:Математикалық сауаттылыққа білімділікке тәрбиелеу. б) Дамытушылығы:оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін, жылдам әрі дұрыс орындай білу дағдыларын арттыру, дамыту. Сабақтың түрі, әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, пәнаралық байланыс, БИС технологиясының элементтері. Сабақтың көрнекілігі:интерактивті тақтамен жұмыс.
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлеметсіздер ме? – құрметті әріптестер. Оқушылар сәлемдеседі.
[pic] Рахмет!!! Балалар бізде қазір математика сабағы. Алдымен біз осы сабаққа деген жылдамдық қабілеттерімізді БИС технология-сы бойынша тексеріп көрелік. 4 – жылдамдықпен жұмыс жүргіземіз; 5 , 16, 23, 37, 45, 54, 62, 74, 85, 94. (өте тамаша) Ал енді үй жұмысының орындалуын тексеріп көрелік.
Үй тапсырмасын тексеру Үйге берілген 103 беттегі №6 теңдеудің дұрыстығын тексерейік. 6+у=15 18-а=7 х +5=7 У=9 а=11 х=12
Яғни үйге берілген тапсырма теңдеуге байланысты еді. Сонымен теңдеудің ережесін еске түсіріп жіберелік.
Теңдеу дегеніміз-құрамына енетін әріптің мәнін табу керек болатын теңдік. (Өте жақсы). Енді тақтаға назар аударамыз. Кім зерек? [pic]
Ал, жақсы олай болса «Кім алғыр?» екенін мына бір ойын арқылы саралап көрелік. Бұл ойын «Математикалық компьютер есептеуіш немесе үндемес» ойыны деп аталады.Ойын ережесі: айтылған сұрақтарға тек дұрыс жауабын ғана көрсетеміз.
[pic]
Сонымен дайынбыз ба? 2ондықтан 5 бірлікті кеміт; 2онд.4бірліктен 9 бірлікті азайт; 8 бірлікті 9-ға арттыр; 1онд.7 бірл. болатын санды көрсет; 17 бірлікпен 3-тің қосындысынан 6-ны азайт; . (Өте жақсы).
Олай болса, жаңа сабаққа өту сергітуін жасап алайық.
1, 2, 3 Бойға жинап күш. Жалқаулықты тастаймыз, Жаңа сабақ бастаймыз. Бүгінгі күнді жазамыз. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы тағы да мына компьютер сұрақтарына жауап берсек табылады.
[pic]
Оқулықпен, дәптермен жұмыс. Сергіту сәтін жасату. Дәптерімізді ашайық, Салақтықтан қашайық. Қолға қалам алайық, Көркем етіп жазайық.
[pic] 2-есеп [pic] Ормандағы тиін мен қоян тату тұрыпты.Олар өздерінің қысқа дайындаған азықтары жайында әңгімелесіп отырды. Тиін үлкен-үлкен жаңғақтардан 65 жинаған, ал қоян одан 20 сәбіз артық жинағанын айтады.Қоян қанша сәбіз жинаған?Барлығы қанша азық жинаған? Есте сақтау қабілеттерін тексеру; 25, 154, 265, 387, 1231. [pic]
Х=25 х=22 х=30 Қорытынды: [pic] [pic]
Фигуралардан құрастырылған суреттердің атын атату және қандай фигуралардан тұратынын айтқызу.Өздеріне фигуралардан заттар құрастыр «Бізді құтқарыңдар» деп қойлар көмек сұрап жатыр. Фигуралардың периметрін тапқызу. [pic]
Баған түріндегі өрнектерді кім жылдам орындайды. [pic]
Үйге: 105 беттегі №6 мысалды орындап келу тапсырылады. Оқушылардың білімдерін бағалап, өтілген сабақты қорытындылау. Сонымен, бүгінгі сабақта не істедік? Қандай ойындармен нелерді құтқардық? Жан-жануарлар мен табиғаттың адамға қандай пайдасы бар [pic] Күніміз ашық болсын, Түніміз тыныш болсын. Ауамыз таза болсын, Барлық ел аман болсын!!!Осымен сабағымыз аяқталды.
|