Розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці. Конспект уроку математики у 3 класі за підр. Богдановича

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


ТЕМА Розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці.

МЕТА: закріплювати вміння визначати час за годинником, виділяти у тексті задачі із взаємопов'язаними величинами, знаходити певну величину під час розв'язування задач; повторити правила про звязок між компонентами і результатами дій, визачення трикутника; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність; сприяти формуванню в учнів здатності використовувати знання, вміння та досвід, набуті на уроках математики для вирішення життєвих задач.

Тип уроку: застосування знань, навичок і умінь

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

Дзвоник пролунав у школі.

До уроку ви готові?

Успішно виконайте перші завдання,

І дізнайтесь, що потрібно,

Щоб міцними були знання.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

  1. Перевірка домашнього завдання

а) № 180

Визначити серед записаних на дошці вираз-розв’язання задачі.

42:6+5=12(дер.) 42-6+5=41 (дер.) 42:6-5=2 (дер.)

УВАГА

б) №187

- Прочитайте результати обчислення виразів у порядку зростання

6, 14, 15, 34, 37, 73

  1. Каліграфічна хвилинка

  • Випишіть з результатів обчислень домашніх виразів і пропишіть каліграфічно числа другого десятку. (14, 15).

  • Що ви про них знаєте?

  1. Усні обчислення

а) - Вставити у клітинки навколо циферблата числа, які позначають кількість хвилин.


[pic]

б) - Розгляньте цінники, і визначте, скільки коштує кожний букет квітів.

[pic]

[pic] ЗДОРОВЯ

75 грн 74грн 38грн

  1. Перевірка знань

Картки

Картка 1.

  1. Запиши в таблицю час, який показує кожний годинник.


[pic]


  1. Зєднай стрілочками задачу і її розвязання. Обчисли результати дій.


[pic]

Картка 2.

1.Впиши у клітинки навколо циферблата числа, які позначають кількість годин після полудня.

[pic]

2.Оленка купила 4 браслети за ціною 8грн. Яка вартість її покупки?

а) 2 грн

б) 32 грн

в) 36грн

  1. 2 учні працюютьбіля дошки

Картка 3.

Задача

Маса гуски 5кг. Яка маса 4 таких гусок?

Додаткове запитання: - Скласти обернену задачу.

Картка 4.

Усно скласти задачу за таблицею. Розвязати її.

однакова

4

16грн.

7

?

РОЗУМ

  1. Математичний диктант

  • Відповідь на запитання давайте записуючи знаки відповідних дій.

[pic]

  • Щоб знайти ціну, треба вартість : на кількість.

  • Щоб знайти зменшуване, треба до відємника + різницю.

  • Щоб знайти невідомий доданок, треба від суми відомий доданок.

  • Щоб знайти кількість, треба вартість : на ціну.

4 клітинки вниз!

  • Щоб знайти невідомий множник, треба добуток : на відомий множник.

  • Щоб знайти вартість, треба ціну на кількість.

  • Зєднайте відрізками однакові знаки. Яка фігура утворилася? Що ви про неї знаєте?

  • Який трикутник у нас утворився? ПАМЯТЬ

III. Повідомлення теми уроку

Отже, увага, память, розум і здоровя будуть нам потрібні, щоб продовжувати вміло розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці, обчислювати вирази, визначати корінь рівняння.

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Розв'язування задачі №191 за поданим планом

Маса 6 однакових посилок 18 кг. Яка маса 4 таких посилок?

Аналіз умови задачі за питаннями вчителя. Запис короткої умови у таблиці.

Маса 1 пос. К-сть Загальна маса

6 18 кг

однакова 4 ?

Користуючись таблицею, учні пояснюють розв’язання задачі за поданим планом.

План розв’язання

 1) Яка маса 1 посилки?

 2) Яка загальна маса 4 посилок?

Запишіть розв’язання задачі складанням виразу. (З коментуванням)

  1. Розв'язування задачі на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці (№192)

Про що йдеться в задачі?

Скільки л води у 6 бідонах?

Про що можна дізнатися за цими даними? (Ємність 1 бідона)

Чи можна тоді дати відповідь на питання задачі?

Як знайдемо кількість води у 7 бідонах?

Запишіть розв’язання задачі самостійно.

Слабшим учням учитель пропонує картку-підказку.

 1) □ : □ = □ (л) — ємність 1 бідона

 2) □ • □ = □ (грн) — води у 7 бідонах.

Відповідь: 28л.

3. Обчислення виразів (№193) (з коментуванням)

4. Розв’язування рівнянь (№194)

1-й ряд — 1-ше рівняння;

2-й ряд — 2-ге рівняння;

3-й ряд — 3-тє рівняння.

5. Завдання з логічним навантаженням(195, 196)

12:(2+2)•2=6

12:(2+2•2)=2

196

45+7•3=66(років)

V. ПІДСУМОК УРОКУ

1.— Що повторили на уроці?

Гра «Знайдіть числу пару»

 • Вартість 3 ручок — 15 грн. Яка вартість 6 таких ручок?

3 – 15

6 - ?

 • У двох цуценят 8 лап. Скільки лап у 4 цуценят?

2 - 8

4 - ?

  1. Рефлексія

[pic] [pic]

Урок пройшов плідно для вас. Ви навчилися і можете допомогти іншим.

Ви навчилися розвязувати приклади і задачі, але вам ще потрібна допомога.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С.30, №197, №198

[pic]