Мұғалім 12 «мамыр» 2016ж
Сыныбы 1 Г
Мерзімі 12 .05.16ж _____________
Тақырыбы Жайлау. Қайталау.
Мақсаты Сөйлем, буын, тасымал, сөз таптары туралы түсінікті кеңейту. Өлеңнің негізгі идеясын ашу.
Міндеттері Сөйлеу тілдерін,есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Сөздік қорларын молайту.
Оқу жылдамдықтарын дамыту.
Әдемі жазуға,тазалыққа, тыңдай білуге үйрету.
Төрт түлікті күте білуге тәрбиелеу.
Сыни тұрғыда ойлау қабілеттерін дамыту
Типі жаңа сабақ
Сабақтың түрі аралас
Сабақтың әдіс- тәсілдері СТО технологиясының элементтері
Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер оқулық, жаңа сөздер, интерактивті тақта, тірек-схема, үнтаспа, суреттер.
Күтілетін нәтиже Оқушылардың сөздік қорын молайту.
Ауызекі және байланыстыра сөйлеу дағдысын қалыптастыру.
Ауызша және жазбаша тілдерін дамыту, шығармашылық қабілеттерін арттыру.
Кезеңдері Әдіс - тәсілдер
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс - әрекеті
Бағалау
Қолданған модульдер
Ұйымдастыру
Ой сергек
1. Ұйымдастыру
Қайырлы таң досым,
Кел балалар күлейік,
Күлкіменен түлейік
Қабақ шытқан не керек
Күліп өмір сүрейік!
- Балалар бүгінгі сабағымыз өте ерекше. Сабаққа деген ынтамызды көтерейік.
Жаттығу «Біз байсалдымыз»
Біз байсалдымыз,
Мұқият тыңдаймыз,
Есте сақтаймыз,
Бөгет жасамаймыз,
Сабақта өткенді, әрдайым қайталаймыз!.
Топқа бөлу
1.Ойыншылар тобы
2.Білгіштер тобы
3. Данышпандар тобы
Психологиялық жаттығуды қимылмен орындайды.
Ауызша мадақтау
Оқытудағы басқару және көшбасшылық
Өткенді қайталау
Қызығушылығын ояту
Үй тапсырмасын тексеру
« Қайталау сұрақтары. 3 топ бір-біріне сұрақтар қояды. Қай топ көп гүл терсе, ұпай саны артады.
«Гүл теру» ойыны.
Мәтін дегеніміз не?
Тасымал қалай жасалады?
Жуан дауысты дыбыстарды ата.
Жіңішке дауысты дыбыстарды ата.
Астана сөзінде неше буын бар?
Нағашы деп кімді айтамыз?
Ескерткіш.
Өлеңді жатқа айтады. Сұрақтарға жауап береді.
Формативті бағалау «Бағдаршам
Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту және оқу
Жаңа білім беру
Қызығушылы
ғын ояту
Шығармашы
лық тапсырма
Оқулықпен жұмыс
Сөйлем
Ережеге түсінік беру:
- Сөйлем сөзден құралады. Сөйлемдегі сөздер бір-бірінен бөлек жазылады. Балалар мектепке келді.
Сөйлем түрлері
1.Хабарлы сөйлем
2. Сұраулы сөйлем
3. Лепті сөйлем
Топтарға тапсырма беру. Орны ауыстырылып берген сөйлемдерден сөздер құрау.
1-топқа:
Жасырынбақ, Ойнады, балалар.
Торлады, аспанды, бұлт
2- топқа:
Ән, Сәуле, айтты.
Тұрды, Қатты, жел.
3-топқа
Су, жылғалардан, ақты.
Құстар, келді, ұшып.
Дәптермн жұмыс:
- 200, 201 -жаттығуларды орындау.
Мағынаны тану
- І. Н.Қазыбековтың өмірі мен шығармалары жайлы түсінік беру.
- Мәтінді оқып, түсіндіру.
- Топтағы оқушыларға тізбектей оқыту.
«Ой толғаныс»
А)Ойын: «Доп беру»
- Оқушылар бір-біріне доп лақтырып, сөз айтады, екінші қағып алған оқушы сөйлем құрайды. Мысалы: 1-оқушы Гүл. 2-оқушы Мен анама гүл сыйладым.
Ә) Постермен жұмыс
Жайлауды суреттеу
Сұрақтарға жауап береді.
Постерді топтан оқушы шығып қорғайды
Көркем жазуды жазады
Смайлик арқылы бағалау
Формативті бағалау «Бағдаршам»
Оқу мен оқытудағы жаңа әдіс – тәсілдер
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
Бағалау
Формативті бағалау
5) Рефлексиялық бағалау кезеңі.
Қорытынды
Қорытынды:
- БҮҮ кестесі
Үйге тапсырма
«Жайлау» оқу.193- жаттығу.
Сұрақтарға жауап береді.
Басбармақ