Пәні:Математика
Тақырыбы:Есептер шығару
Әдісі:Блум
Көрнекілігі:Алтын сандық,тас ,күміс, алтын қақпалар,гүлдер, мақалдар,дәптер,қалам,постер,кестелер
Мақсаты:Білімділігі:Оқушылардың математикадан алған білімдерін тереңдету,өткен тақырыптар бойынша білімдерін
пысықтау.
Дамытушылығы:Өз бетінше жұмыс істеу қабілеттерін,логикалық ой - өрісін дамыту. Тәрбиелігі:Ұйымшылдыққа,ізденімпаздылыққа тәрбиелеу.ұтқыр ойға,ұтымды жауап беруге баулу.
Ұйымдастыру кезеңі
•Психалогиялық дайындық
•Топқа бөлу
1.Білім
•Дәптермен жұмыс
2.Түсіну
•Кестемен жұмыс
3.Қолдану.
•"Тас қақпаның" тапсырмасы
"Қызғалдақ" гүлін теру
•Тақтамен дәптермен жұмыс
•"Бәйшешек" гүлін теру
4.Талдау
"Күміс қақпаның" тапсырмасы
"Түймедақ" гүлін теру
•Өзіндік жұмыс
5.Жинақтау.
"Алтын қақпаның" тапсырмасы
"Раушан" гүлін теру
"Дана үкі " стратегиясы.
Постермен жұмыс
Алтын сандық
6.Бағалау.
Психологиялық дайындық
тақтадағы стикерге жазылған мақалдардың жалғасын табу арқылы сыныпты топқа бөлу
Бүгінгі сабақта аналар мерекесіне орай аналарымызға гүл жинаймыз.
Білімімізді шыңдай отырып, әр топ өз құмыраларына гүлдер жинай отырып ұпайлар жинайтынын ескерту.Жиналған гүлдер арқылы әр топтың білім деңгейлері анықталады.Көп гүл жинаған топ жеңіске жетіп " алтын қақпаның " ішіндегі "алтын сандықтың" сыйлығы "алтын гүлге ие болады.
1.•Тірек білімдерін белсендіру
5дм6см= см
9км25м= м
3м6дм2см= см
7см5мм= мм
8см5мм= мм
4дм7см2мм= мм
•Математикалық диктант
•45 ̵ ті 2 мен 7 ̵ ті санының көбейтіндісіне көбейту.
•2 т ̵ 67кг=
•1сағ ̵ң 5\2 бөлігін тап
•480 ̵ ді 80 мен 3 санының көбейтіндісіне бөл
•Кесте арқылы заттың бағасын,құнын,санын табуды түсіндіру
•Тас қақпа ашылу үшін алдымен "Тас қақпаның" бір шартын орындауымыз керек
Ал достарым келіңдер
Бір ̵ біріңе еріңдер
Біліміңді тексеріп
Амалды орындап көріңдер
•Есепте
20+70 ̵ 60+30̵40=
736̵ ны 700 ге азайт
84 ті 6 есе кеміт
96мен 16 ̵ның айырмасын тап
•Қызғалдақ гүлінде N3,4,5,6 есептерді орындату
•"Бәйшешек" гүлінің тапсырмасы N 8 ші есеп
•Күміс қақпа ашылу үшін алдымен "Күміс қақпаның" бір шартын орындау керек.
Ұшқыр ойға серік болсын шеберлік
Кезекті танымдық тапсырмасына берелік
Арамызда тапқыш достар көп екен
Солардың енді жұмыстарын көрелік
•Сәйкестендіру кестесін орындау арқылы "Күміс қақпаны" ашу
•N 9 ̵ шы есепті өз беттерімен орындату
•Алтын қақпа ашылу үшін алдымен "Алтын қақпаның " бір шартын орындауымыз керек.
Көп білетін оқушы
Тақта алдына келеді.
Теңдеулердің шешімін
Дұрыс тауып береді
•4 топқа 4 теңдеу беріледі соны шешу арқылы "Алтын қақпа" ашылады
•Раушан гүлінің тапсырмасын орындату.
•4 топқа 4 түрлі есептер беріледі .Сол есептерді көбейтудің әр түрлі тәсілімен орындату.
•Алтын қақпаның ішіндегі "Алтын сандықты" ашу үшін логикалық тапсырма орындату.
•Жазылған сандарды 4 топқа бөл сонда әр топтағы үш санның қосындысы 125 ̵ ке тең болсын.
•Сандықта алтын, күміс,тас гүлдер болу керек.
•Құмырадағы гүлдерін санай отырып
I ̵ші орын "алтын гүл"
II ̵ші орын "күміс гүл"
III ̵ ші орын "тас" гүлдермен марапаттау
•Бағалау парағындағы бағаларын "Білім ағашын" безендіру арқылы бағалату
•Психалогиялық дайындық
Біз бақытты баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
•Топқа бөліну
•Алғырлар
•Тапқырлар
•Білгірлер
•Ойшылдар
•Әр қақпа сайын әр түрлі гүлдердің тапсырмасын орындау
1•Ұзындық бірліктерін атау,жазу
•Математикалық диктант\ауызша айтылған есептерді өрнек түрінде жазу,мәнін табу\
•1,2 ̵ ші есептерді кесте арқылы ауызша шығару
•Амалдарды орындау
•Қызғалдақ гүлінің тапсырмасы N 3,4,5,6 есептерді шығару
•Бәйшешек гүлінің тапсырмасы N8 есеп салыстыру
•Өрнектердің мәнін табу арқылы сәйкестендіру
•"Түймедақ" гүлінің тапсырмасын орындау.
•Өзіндік жұмыс.N 9 есепті өзбеттерімен орындау арқылы топтарының құмырасына гүл салу.
•Раушан гүлінің тапсырмасын орындау.
•4 топқа берілген 4 түрлі есептерді көбейтудің әр түрлі қасиеттерін пайдаланып орындау
I ші топ
S=4 см•3 см=12 см
II ші топ
S=8 см• 5 см=40 см
III ̵ ші топ
S=6см• 3см=18см
4 ші топ
S=9см•2см=18см
•мысалы:
1) 62,38,25
2)49,47,29
3)78,23,24
4)75,35,15
•Бағалау парағындағы бағаларын білім ағашын безендіру арқылы бағалау
Жас ерекшелігіне сәйкес оқыту
Оқыту мен оқудағы жаға тәсілдер
Оқытуды басқару және көшбасшылық
АКТ ны пайдалану
Талантты және дарынды балаларды оқыту