Урок Письмова нумерація чисел 11-20 (1 клас)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Математика Урок № 47

Дата __________ Клас 1


Тема. Письмова нумерація чисел 1120.

Мета:  продовжити роботу над формуванням навичок усної лічби в межах 11–20; учити писати числа під диктовку, складати й розв’язувати задачі за малюнками ; розвивати логічне мислення; удосконалювати навички усної лічби; коригувати пам’ять, увагу; виховувати трудолюбивість.

Обладнання:  предметні малюнки, картки із цифрами, прикладами, виразами.


Хід уроку

І. Організаційна частимна. Нервово-псих. підготовка.

Всі сідайте тихо, діти,

      Домовляємося не шуміти,

      Руку гарно підіймати,

      На уроці не дрімати,

      А знання мерщій хапати.

      То ж гаразд, часу не гаєм

      І урок вже починаємо.

IІ. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.

1Усна лічба

Гра « Хто швидше?»

[pic]

2 . Розставити картки із числами у порядку зростання.

18   15   12   10   19    20   11   17   13   16   14

3. Фронтальне опитування

Порахуйте від 5 до 15.

Назвіть сусідів числа 16, 14, 19.

Назвіть число, що передує числу 15.

Назвіть число на 1 більше, ніж число 13, 17.

Назвіть число на 1 менше, ніж 19, 17, 13.

4. Математичний диктант:

-         запишіть числа, в яких 1 десяток  3 одиниці; 1 десяток  5 одиниць; 2 десятки

-         число 15 збільшити на 1

-         число 16  зменшити на 16

-         запишіть різницю чисел 13 і 3

-         суму чисел 10 і 2

 5. Графічний диктант: 4 клітинки вгору, 1 кл. вправо, 1 вниз, 1 вправо, 1 вгору, 1 вправо, 4 кл. вниз, 8 вправо, 2 вниз, 2 вправо, 1 вниз, 2 вліво, 2 кл. вниз, 1 вліво, 2 вгору, 1 вліво, 2 вгору, 3 вліво, 2 вниз,  1 вліво, 2 вгору, 1 вліво, 2 вниз, 1 вліво, 2 вгору, 1 вліво, 3 вгору, 1 вправо.

6. Фізкультхвилинка

ІII. Закріплення вивченого матеріалу

1. Письмова нумерація чисел 1120

Вісімнадцять, десять, вісім, тринадцять, одинадцять, шістнадцять,двадцять.

2. Робота з таблицею

На дошці — табличка. Під диктовку вчителя діти записують числа, які складаються з десятків та одиниць, у відповідних стовпчиках.

12, 15, 17, 19, 20, 10.

3. Порівняти вирази.

7 + 3     9

9 – 3     7

5 + 5    10

9 – 4     6

9 – 3     5

6 + 4    10

4. Самостійна робота.

  [pic]

5. Робота за підручником. Розв’язання задачі ( с. 45, № 3)

6. Креслення і вимірювання відрізків.

С. 44( № 1-3)


IV. Підсумоку уроку