Қысқа мерзімді жоспарлау
Пәні: Әдебиеттік оқу
Сынып:4
Сабақтың тақырыбы
Тау қыраны
Сабақтың мақсаты
Төлеген Тоқтаровтың ерліктерімен таныстыра отырып, мәтіннің әр бөлімнің негізгі ойын анықтап, танымдық қабілетін дамыту.
Оқытудың нәтижелері
Төлеген Тоқтаровтың ерліктерімен танысады.
Танымдық қабілеті дамиды.
Шығармашылық қабілеттері артады.
Негізгі дерек-көздер
АКТ, плакат, маркер, оқулық, бағалау парақшасы
Сабақтың барысы
Кіріспе
2 минту
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын.
Жеміс-жидектер бейнеленген стикерге осы сабаққа байланысты 2 тілек жазады.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
2 минут
Топқа бөлуге нұсқау жасаймын.
Түрлі-түсті алмалар бейнеленген стикерлер арқылы топқа бөлемін. «Сары алма», «Қызыл алма», «Жасыл алма»
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
5 минут
Үй тапсырмасын сұрау.
«Ортадағы қаламсап» әдісі бойынша әдісі бойынша үй тапсырмасын бекітемін.
Мәншүкке құрып келген мінездемелерін оқытып, сұрақтар қоямын.
Сұрақтарға миға шабуыл жасай отырып, өткен тақырыпты қорытындылайды.
Басбармақпен формативті бағалау
Өзін-өзі критериалды бағалау.
Диалогтік оқыту, Бағалау
Жаңа сабақтың таныстырылымы
3 минут
13 минут
Мәлік Ғабдуллин туралы қысқаша мағлұмат беру
«Мәтіннің бөліктері» стратегиясы бойынша топтық жұмыс жасатамын.
Мәтінді 3 бөлікке бөліп, оқытамын. Тапсырмалар беремін.
Берілген мәліметтердің қажет дегенін түртіп алады.
Мәтін бойынша топтасып, жұмыс жасайды.
1 топ: Мәтіннің 1 бөлігін оқып, суреттейді.
2 топ: Мәтіннің 2 бөлігін оқып, рольге бөлініп оқиды.
3 топ: Мәтіннің 3 бөлігін оқып, топтастырады.
«Медаль және миссия»»
Өзін-өзі критериалды бағалау.
СТО, Диалогтік оқыту, Бағалау, Көшбасшы
лық, Дарынды және талантты балаларды оқыту
Жаңа сабақты қолдану
10
минут
«Суреттеу» стратегиясы бойынша Төлеген Тоқтаровқа мінездеме бергіземін.
Төлеген Тоқтаров туралы білгендерін қорытындылап мінездеме береді.
Берілген алма стикеріне өз-өзін формативті бағалату.
Өзін-өзі критериалды бағалау.
СТО, Бағалау, Көшбасшы, Талантты және дарынды балаларды оқыту
Жаңа сабақты қорытындылау
7 минут
«Кім жылдам» ойыны бойынша жаңа сабақты қорытындылау.
Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылайды.
Басбармақ көрсету арқылы өз-өзін формативті бағалату.
Өзін-өзі критериалды бағалау.
Диалогтік оқыту, Бағалау
2 минут
Рефлексия. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Сұрақтарына жауап бергізу.
Стикерге Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Сұрақтарына жауап беріп береді.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
1 минут
Үйге тапсырма беру.
Мәтінді оқу
Күнделікке жазып алады.