Конспект уроку навчання грамоти за темою Буква Ее

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: Конспект уроку з навчання грамоти ( читання) за підручником М.Д.Захарійчук. Тема уроку "Звук [e], позначення його буквами Ее. Читання текстів за С.Козловим і О.Тихоміровим. Робота над ними. Мета: ознайомити учнів з літерою Ее, її звуковим значенням; формувати вміння виконувати �...


6

Тема. Звук [e], позначення його буквами Ее. Читання текстів за С.Козловим і

О.Тихоміровим. Робота над ними.

Мета: ознайомити учнів з літерою Ее, її звуковим значенням; формувати вміння виконувати аналітико-синтетичні вправи зі звуками і буквами; розширювати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення, мислення, увагу; виховувати любов до прекрасного.

Обладнання: каса букв, фішки для позначення звуків, предметні малюнки, тлумачний словник, зошит з читання, презентація.

Хід уроку

І. Оргмомент.

Друг на друга подивіться!

Всі приємно посміхніться.

Пролунав уже дзвінок,

Починаємо урок!

Зараз у нас урок читання. Перевірте, чи все ви підготували до нього?

Сьогодні ми знову будемо подорожувати. На чому ми подорожуємо на наших уроках читання? ( на повітряних кульках)

Давайте знову їх надмемо і полетіли. (Діти надувають повітряні кульки)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Фронтальне опитування: [pic]

  • Де це ми приземлилися? ( у горах )

  • Які гори є на Україні?

  • Українські Карпати дуже красиві гори,

з різноманітним рослинним і тваринним світом. Перед нами Карпатські полонини. А що це на них росте? Букви! Ми потрапили у якесь чарівне місце.


  • Назвіть мені, будь ласка, букви, які позначають голосні звуки. [pic]

  • Як вимовляються голосні звуки? (протяжно, можна їх проспівати)

  • Давайте подружимо голосні з приголосними і почитаємо склади.

  1. Читання складових таблиць. [pic]

  • Рушаємо далі. Діти, що це перед нами? (замок, палац)

  1. Складання звукової моделі.

  • Складіть звукову модель слова замок. (Перевіримо, учні по черзі називають звуки і дають їм характеристику).

ІІІ. Створення проблемної ситуації. [pic]

  1. Опрацювання легенди.

  • Про цей замок і його мешканців існує давня Карпатська легенда.

Легенда – це народне сказання, оповідання про якісь події чи життя людей, оповите казковістю.

  1. Читання легенди вчителем.

  • Хто жив у цьому замку? ( фея)

  • Що сталося з феєю? (вона закохалася)

  • На що перетворилися її сльози? (на едельвейси)

  1. Словникова робота

Едельвейс – квітка, яка росте високо в горах. Вона занесена до Червоної книги, бо перебуває на межі вимирання. [pic]

Ми тільки вчора на уроці природознавства говорили про те, що рослини треба берегти.


  1. Складання звуко-буквеної моделі слова едельвейс.

  • Які букви вже можемо підписати в моделі? [pic]

  • Який перший звук в цьому слові? (е)

  • Який він? (голосний, бо ротик відкритий, перешкоди для повітря немає)

  • А які ще голосні є в цьому слові? (е)

ІV. Повідомлення теми і мети.

Сьогодні на уроці ми познайомимося з буквою, яка позначає голосний звук [е], повчимося читати з нею склади і слова.

V. Вивчення нового матеріалу.

  1. Гра «Найуважніший»

  • Послухайте віршик про цю букву. Плесніть у долоні, коли почуєте слова зі звуком [е].

Здивувалася дитина:

Від стовпця аж три жердини!

Здогадалася: «Еге!»

Це, напевне, буква «Е».

  • Які слова зі звуком [е] були у віршику?

  1. Знайомство з буквою Ее.

  • На що схожа буква Е?

  1. Друкування букви в зошиті. С.22

  2. Друкування букви Е в слові едельвейс

  3. Робота з Букварем с.94- 95 [pic]

  • Подивіться на малюнок на с. 94, як називається ця квітка?

  1. Робота з віночком слів на с. 95

- В назві яких рослин ще зустрічаються звук і буква е?

( береза, верба, клен, черемха)

  • В назві якого птаха?


- Доберіть слова до поданих звукових моделей. (лелека, береза, клен)

  1. Читання складів, слів з буквою Е. Словникова робота. [pic]

Ера – система літочислення.

Аул – назва села на Кавказі, в Азії.

  1. Фізхвилинка для очей.

  2. Читання малюнкового тексту про зайчика.

  • А хто це пострибав по доріжці? (зайчик)

  • Куди ж він пострибав, хочете дізнатися? Тоді слухайте.

Читання тексту вчителем. [pic]

  • До кого ж прибіг зайчик і постукав?

  • Що він вигукував, коли стрибав?

  • Ким він себе удавав?

Вибіркове читання слів учнями:

Він постукав вітер весело волав

  • Як ви зрозуміли слово волав?

( дуже сильно кричав)

Читання речення

  • Е-е-е! Е-е-е!

Він летів, немов вітер.

[pic] [pic]



















Читання тексту учнями

  • Хто зможе прочитати весь текст?

VІ. Фізхвилинка

VІІ. Закріплення нового матеріалу

  1. Читання слів с. 95

  • Який однаковий склад у словах І стовпчика, променевої таблиці, ІІІ стовпчика?

  1. Читання вчителем вірша О.Тихомирова.

  • Сьогодні ми з вами подорожуємо уявно,не виходячи з класу. А що людям допомагає дізнаватися про наш світ ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку. [pic]

  • Про яке чудове віконце йдеться у вірші?

  • Назвіть розсипані букви, зберіть з них слово-відгадку.

  1. Читання слів

океан ріг гадав

океани носоріг відгадав

  1. Читання вірша учнями.

  • Які були носороги?

  • А який папуга прилітав?

  • Хто зображений на екрані телевізора?

VІІІ. Підсумок уроку

  • Яку букву вивчали на сьогоднішньому уроці?

  • Який звук вона позначає?

  • Покажіть, будь ласка, букву Е на нашій класній абетці.

  • Що таке едельвейс?