ПО урочный - Адам

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сабақ жоспары

Күні:

Сынып: 2

Мұғалімі Р.Б.Баймаганбетова

Тақырыбы: «Адам»

Мақсаты: 1. Адамның дене мүшелерімен таныстырып,қазақша атауларын қайталау, олардың пайдасымен атқаратын жұмыстарын айта білгізу.

2. Оқушылардың ойлау, есту, ой түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге, көру қабілеттерін, сөздік қорларын молайту т.б. қабілеттерін дамыту,

Әдіс-тәсілдер: қайталау, аударту, жаздыру, оқыту, әңгімелеу, баяндау, суретпен жұмыс, сұрақ-жауап, өзара сөйлесу әдістері;

Көрнекі құралдар: адамның мүшелеріне байланысты суреттер.,


Сабақтың барысы:


I Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушылармен амандасу;

- Оқушыларды түгендеу;

- Сабаққа даярлықтарын тексеру;

- Оқу құралдарын байқау;

- Сұрақ – жауап әдісін жүргізу;

- Ауа райы қандай?

- Қандай жыл мезгілі?

- Аптаның қай күні?

II Үй тапсырмасын - Оқушылар үйге қандай тапсырма берілді?

тексеру: - Кім дайын, кім жазып келді?

Үй тапсырмасын жазып келген оқушыларды тексеремін, күнделіктеріне бағаларын қоямын. Өткен материалдар бойынша қайталау сұрақтарын аламын.

Өткен сабақта қандай тақырып өттік?

III Жаңа сабақ

Жаңа сөздер:

Дене мүшелері – части тела

Бас-голова


1-тапсырма. Адамның дене мүшелерін біліп ал.




құлақ Бас көз

мұрын [pic]

ауыз қол






2-тапсырма.Диалогті оқы


  • Бұл кім?

  • Бұл-адам.

  • Адамның қандай дене мүшелері бар?

  • Адамның дене мүшелері: бас, екі көз, мұрын, екі құлақ, ауыз, екі қол, екі аяқ.

Сергіту сәті.

Орныңнан тұршы,

Қолыңды жушы,

Айнаға қарашы,

Шашыңды тарашы,

Аяғыңды басшы,

Бойыңды жазшы,

Айналаға қарашы,

Орныңа отыршы.


3-тапсырма. Жұмбақ өлеңді тыңдап, шешуін тап.

Кел санайық!

Оң қолымда бес саусақ,

Сол қолымда бес саусақ.

Алақанды ашамыз,

Бесті –беске қосамыз...

Кел санайық ал мұны,

Нешеу болды барлығы?

4- тапсырма. Үлгі бойынша сөйле, жаз

  1. Бас

  2. Менің басым

  3. Менің басым үлкен

Жазбаша жұмыс

6-тапсырма. Көп нүктенің орнына керекті әріптерді қойып жаз

Менің б...сым, әдемі к...з, үлкен м...рын, екі қ...лақ, оң а...қ, сол қ...л.

.

Бекіту кезеңі: - Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабағымызды бекітейік.

- Оқушылар, бүгін қандай тақырыппен таныстық?

- Адамның қандай дене мүшелерін білесіңдер?

- Қанекей санайық?

V. Үй тапсырмасын беру: - Оқушылар күнделіктеріңді ашып, үй тапсырмасын жазып алыңдар.

36 бет. 5 -тапсырма. Сергітуді мәнерлеп оқып келу

Бағалау: Оқушыларды бағалап, күнделіктеріне алған тиісті бағаларын қойып беремін. Сабаққа жақсы қатынасып отырған оқушыны атап өтемін.

VI Қорытынды кезең: Оқушылар, сұрақтарға жауап беріңдер.

  • Бас дегеніміз қандай мүше?

  • Қол дегеніміз қай мүше?


!






Сабақ жоспары

Күні:

Сынып: 2

Мұғалімі Р.Б.Баймаганбетова

Тақырыбы: «Тазалық – саулық кепілі»

Мақсаты: 1. Балаларға денсаулықтың кепілі – тазалық екенін түсіндіру, дені саудың –тәні сау деген сияқты сөздердің мағыналарын түсіндіріп жеткізу..

2. Оқушылардың ойлау, есту, ой түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге, көру қабілеттерін, сөздік қорларын молайту т.б. қабілеттерін дамыту,

Әдіс-тәсілдер: қайталау, аударту, жаздыру, оқыту, әңгімелеу, баяндау, суретпен жұмыс, сұрақ-жауап, өзара сөйлесу әдістері;

Көрнекі құралдар: адамның мүшелеріне байланысты суреттер.,


Сабақтың барысы:


I Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушылармен амандасу;

- Оқушыларды түгендеу;

- Сабаққа даярлықтарын тексеру;

- Оқу құралдарын байқау;

- Сұрақ – жауап әдісін жүргізу;

- Ауа райы қандай?

- Қандай жыл мезгілі?

- Аптаның қай күні?

II Үй тапсырмасын - Оқушылар үйге қандай тапсырма берілді?

тексеру: - Кім дайын, кім жазып келді?

Үй тапсырмасын жазып келген оқушыларды тексеремін, күнделіктеріне бағаларын қоямын. Өткен материалдар бойынша қайталау сұрақтарын аламын.

Өткен сабақта қандай тақырып өттік?

III Жаңа сабақ

Жаңа сөздер:

Оң – правый (ая,- -ое, - ые)

Сол – левый (ая,-ое, - ые)


1-тапсырма. Диалогты жолдасыңмен оқы.

- Миша, адамда неше қол бар?

- Адамда екі қол бар.

- Сол қолыңды көтер.

- Міне мен сол қолымды көтердім.

- Енді сол қолыңды көтер.

- Міне, мен сол қолымды көтердім.

- Сен қазақша жақсы түсінесің бе?

- Ия , мен қазақша жақсы түсінемін.


2-тапсырма. Сөйлемдерді оқы, дене мүшелерін көрсет.

Екі қол, оң қол, сол қол, бес саусақ, екі аяқ, оң аяқ, сол аяқ.




Сергіту сәті.

Орныңнан тұршы,

Қолыңды жушы,

Айнаға қарашы,

Шашыңды тарашы,

Аяғыңды басшы,

Бойыңды жазшы,

Айналаға қарашы,

Орныңа отыршы.

Есіңде болсын!

Тазалық- саулық кепілі

Чистота- залог здоровья


3-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы

Жуын, жуын,

Жуынсақ,

Қандай жақсы қуыршақ!

Қазір аппақ боласың,

Қуанады анашың.

4- тапсырма. Көп нүктенің орнына

Сан есімді қойып жаз

Неше? .... қол

... саусақ

.... аяқ

Бекіту кезеңі: - Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабағымызды бекітейік.

- Оқушылар, бүгін қандай тақырыппен таныстық?

- Адамның қандай дене мүшелерін білесіңдер?

- Қанекей санайық?

V. Үй тапсырмасын беру: - Оқушылар күнделіктеріңді ашып, үй тапсырмасын жазып алыңдар.

77 бет. -тапсырма. Көп нүктенің орнына сан есім қойып, сөйлемдер құрып жаз..

Бағалау: Оқушыларды бағалап, күнделіктеріне алған тиісті бағаларын қойып беремін. Сабаққа жақсы қатынасып отырған оқушыны атап өтемін.

VI Қорытынды кезең: Оқушылар, сұрақтарға жауап беріңдер.

  • Адамда неше бас бар?

  • Адамда неше қол бар?

  • Адамда неше аяқ бар?


!











Сынып: 2

Мұғалімі

Тақырыбы: Қысқы киімдер

Мақсаты: 1. Балаларға қысқы киімдер жайлы айтып кетіп, сөздердің мағыналарын түсіндіріп жеткізу..

2. Оқушылардың ойлау, есту, ой түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге, көру қабілеттерін, сөздік қорларын молайту т.б. қабілеттерін дамыту,

Әдіс-тәсілдер: қайталау, аударту, жаздыру, оқыту, әңгімелеу, баяндау, суретпен жұмыс, сұрақ-жауап, өзара сөйлесу әдістері;

Көрнекі құралдар: қысқы киімдердің суреттері


Сабақтың барысы:


I Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушылармен амандасу;

- Оқушыларды түгендеу;

- Сабаққа даярлықтарын тексеру;

- Оқу құралдарын байқау;

- Сұрақ – жауап әдісін жүргізу;

-Сенің атың кім?

- Сен неше жастасың?

- Нешінші сыныпта оқисың?


II Үй тапсырмасын - Оқушылар үйге қандай тапсырма берілді?

тексеру: - Кім дайын, кім жазып келді?

Үй тапсырмасын жазып келген оқушыларды тексеремін, күнделіктеріне бағаларын қоямын. Өткен материалдар бойынша қайталау сұрақтарын аламын.

Өткен сабақта қандай тақырып өттік?

III Жаңа сабақ

Жаңа сөздер:

Сырт киім –верхняя одежда

Суық – холодно

Қысқы киім – зимняя одежда

Киім - одежда


  1. тапсырма. Қысқы киімдерді біліп ал.


Мынау – күртке. Мынау -қолғап


[pic] Мынау -етік

Мынау - шалбар.

.
[pic]



2-тапсырма. Сұрақ - жауапты оқы

тон

Мынау - құлақшын

қолғап

Сергіту сәті.Орныңнан тұршы,Қолыңды жушы,Айнаға қарашы,

Шашыңды тарашы,

Аяғыңды басшы,

Бойыңды жазшы,

Айналаға қарашы,

Орныңа отыршы.


3-тапсырма. Сұраққа жауап бер.

Тон

құлақшын

Қыста мен қолғап киемін

Шарф

етік

4- тапсырма. Өзіңді тексер, аударып сөйле.


Теплая шуба. Красивые варежки. Красный шарф. Черные сапоги. Белое пальто. Зимняя одежда.

Бекіту кезеңі: - Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабағымызды бекітейік.

- Оқушылар, бүгін қандай тақырыппен таныстық?

- Қандай қысқы киімдерді білесіңдер?

- Қандай киімдер болады?

V. Үй тапсырмасын беру: қысқы киімдерді және жаңа сөздерді жаттап келу. 62 бет

Бағалау: Оқушыларды бағалап, күнделіктеріне алған тиісті бағаларын қойып беремін. Сабаққа жақсы қатынасып отырған оқушыны атап өтемін.

VI Қорытынды кезең: Оқушылар, сұрақтарға жауап беріңдер.

  • Қандай жазғы киімдерді білесіңдер?

  • Қиімдер қандай болады.