Игра-путешествие В гостях у Светофора

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: Цели данного мероприятия: - ознакомить учащихся с правилами безопасного поведения на улицах города;- побудить учащихся соблюдать правила дорожного движения;- учить учащихся выбирать безопасные места для подвижных игр и развлечений;- ознакомить с безопасными маршрутами о�...


Горлівський навчально-виховний комплекс

«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 –

багатопрофільний ліцей»


[pic]










Гра-подорож

«У гості до Світлофора»






Підготувала і провела

з учнями 2-А класу

вчитель початкових класів

Нефьодова Т.А



Мета:

- ознайомити учнів з правилами безпечної поведінки на вулицях міста;

- спонукати учнів дотримуватися правил дорожнього руху;

- вчити учнів обирати безпечні місця для рухливих ігор і розваг;

- ознайомити з безпечними маршрутами від дому до школи;

- розвивати спостережливість, самостійність, увагу;

- виховувати культуру поведінки дітей на вулиці.



Обладнання:

                  • таблиця "Дорожні знаки";

                  • гра "Дорожнє лото";

                  • плакати, малюнки учнів до теми;

                  • виставка книжок з ПДР;

                  • малюнки з ситуативними завданнями.


[pic]


[pic] [pic]

[pic]

[pic]











ХІД УРОКУ

[pic]

  1. Організація класу.

Психоформула

Вже дзвінок нам дав сигнал:

працювати час настав!

Тож і ви часу не гайте,

працювати починайте.

Учитель: Доброго дня, любі діти! Рада вітати вас. Скажіть, будь ласка, яким би ви хотіли бачити наше заняття?

(відповіді учнів)

- Щоб воно вдалося саме таким, нам треба дружно працювати, бути уважними, активними.


ІІ. Повідомлення теми і мети, постановка навчального завдання.

Учитель: Сьогодні ми будемо грати. Але не тільки! Ми завітаємо в гості до Світлофора Моргайчика (тема записана на дошці). Разом з ним розглянемо та обговоримо ваші шляхи до школи; ознайомимось із правилами переходу дороги; обміркуємо наші дії як учасників дорожнього руху, щоб не стати причиною аварій на вулицях і дорогах. А ще познайомимось з деякими дорожніми знаками.


ІІІ. Проведення заняття.

  1. Вступне слово вчителя.

- Наше заняття ми проведемо у формі мандрівки. Я впевнена, що всі ви любите подорожувати. Мандрівка сьогодні буде вулицями нашого рідного міста та мікрорайону, в якому ми з вами живемо. А скажіть мені: ви любите фантазувати? То ж давайте пофантазуємо разом. Уявімо собі, що зараз ми сидимо в гарному, новому вагоні потяга і через декілька секунд відправимося у цікаву мандрівку. Уявили? Ну що ж, тоді поїхали!



  1. Розповідь учителя з елементами бесіди. [pic]

- Сьогодні ми з вами повторимо правила дорожнього руху, а також правила посадки, висадки і безпечної поведінки в громадському транспорті. Згадайте ваш шлях від дому до школи. Уявіть собі, що ви — пішоходи. Чи завжди ви знаєте, як треба поводитися, щоб уникнути небезпеки на дорозі? Давайте поміркуємо, яких правил дуже важливо дотримуватися на дорозі.

(Відповіді учнів.)


- З кожним роком все жвавіше стає на вулицях міста: рухаються автомобілі, мотоцикли, автобуси. Одні машини везуть продукти, одяг до магазинів, інші – розвозять хліб, будівельні матеріали. Та для того, щоб автомобілі швидше постачали вантаж до місця призначення, необхідно створювати такі умови, щоб вони могли без будь-яких перешкод рухатися містом. [pic]

Діти, щоб зберегти своє здоров’я та життя, ми повинні чітко дотримуватися встановлених правил дорожнього руху. Впевнена, що ви з ними знайомі і добре їх знаєте, адже вони зовсім нескладні. Сьогодні ми не тільки пригадаємо правила дорожнього руху, а й доведемо, що дотримуємося правил поведінки на вулицях міста.

  1. Учні згадують правила дорожнього руху:

1учень:

Як не глянув ти ліворуч,

Не дав транспорту пройти –

Той не зможеш ти безпечно

Вулицю всю перейти.

2 учень: [pic]

Громадський транспорт на дорозі

Не слід тобі чекати,

Так твердять правила дорожні –

Їх треба поважати!


3 учень:

Вибігати на дорогу –

дуже небезпечно

Та до того ж, коли там –

мчить транспорт безкінечно!

4 учень:

Водій не встигне повернути,

Якщо ти раптом зміниш рух.

Тому порадою тут буде –

Не змінювати різко смуг.


  1. Вчитель: - Ось ми й пригадали деякі правила, а зараз невеличка вікторина. Я буду задавати вам запитання, а ви повинні швиденько мені відповідати. Хто знає відповідь – піднімайте руку вгору.

Вікторина для знавців правил дорожнього руху

1. Де і як повинні рухатися пішоходи?

2. У яких місцях пішоходам дозволяється переходити вулицю?

3. Які наземні транспортні засоби ви [pic]

знаєте?

6. Що означає зелений сигнал світлофора?

7. Чи можна перебігати вулицю?

8. Де повинні перебувати пішоходи, які не встигли перейти дорогу?

9. Що означає жовтий сигнал світлофора?

10. Що означає червоний сигнал світлофора?

11. А хто знає відповідь на питання: „Що означає слово світлофор?”

Насправді це слово складається з двох частин: „світло” і „фор”.

Значення слова світло нам відоме, а от слово фор походить з грецької „форос” і означає „носій”.

Отже, світлофор – це носій світла, при чому трьох різних кольорів: червоного, жовтого та зеленого.

5. Загадки

1). Біжать чотири брати

І один одного не можуть наздогнати. (Колеса)


2). Як переходиш вулицю,

То завжди зупинись,

І перш за все з увагою

На мене подивись.

Я шлях вкажу надійний,

Де небезпек нема,

Трикольорові очі

Я маю недарма... (Світлофор)

3). Маленькі будиночки містом біжать,

Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять. (Автобус, трамвай, тролейбус)

4). Тримаюсь лише на ходу,

А як зупиниш – упаду. (Велосипед)

5). Підморгне зеленим оком – ми йдемо,

Підморгне червоним – стоїмо... (Світлофор)

6). З рогами, а не коза,

Є сідло, а не кінь.

З педалями, а не рояль,

З дзвоником, а не двері. (Велосипед)

7). Полотно, а не доріжка,

Кінь біжить сороко ніжка. (Поїзд)

8). Довгий хвіст дугою тягне за собою. (Тепловоз)

Вчитель: Я вдячна вам за вірні відповіді і переконалася, що з правилами дорожнього руху ви знайомі.


6. Літературна хвилинка. [pic]

- А зараз на вас чекає цікава зустріч з героями, які вам добре відомі. Подивіться будь ласка, що може трапитися з тими, хто не знає правил дорожнього руху.

(читання уривку із казки «Як Буратіно зустрівся з Котом Базіліо та Лисицею Алісою»).


  1. Фізкультхвилинка .


Треба дружно всім нам встати, фізкультпаузу почати.

Раз — підняти руки вгору, два — нагнутися додолу.

Не згинайте, діти, ноги, як торкнетеся підлоги.

Три, чотири — прямо стати, будем знову починати.


  1. Хвилинка поезії. [pic]


Ми — дорожні знаки,

нас потрібно знати

водіям і пішоходам,

і хто їздить, і хто ходить,

і дорослим, і малим —

знати знаки треба всім!

(Діти заучують вірш напам’ять)




  1. В гостях у Світлофора Моргайчика [pic]

Загадка:

Підморгне зеленим оком – ми йдемо,

Підморгне червоним оком – стоїмо. (Світлофор)

Давайте згадаємо, що означає певний сигнал світлофора?Для чого застосовуються світлофори?

(Світлофори застосовуються для регулювання руху у певних напрямках).

- Що означають зелений, жовтий, червоний сигнали світлофора?

Учні відповідають:

[pic]

Зелений сигнал спеціального пішохідного світлофора дозволяє перехід пішоходам проїжджої частини. Зелений миготливий сигнал тривалістю 3-4 секунди попереджає пішоходів, що час дії зеленого світла закінчується, і пішохід повинен зупинитися.



[pic]

Жовтий сигнал попереджує про зміну сигналів світлофора. Пішоходам при жовтому сигналі світлофора забороняється переходити проїжджу частину.



Червоний сигнал - забороняється рух пішоходів.

Пішоходи, пішоходи

На бульварі, на майдані,

Тротуаром і по сходах

поспішають на змагання,

до роботи у гурток,

і, звичайно ж, на урок!


Вчитель: - Ви щодня ходите до школи певним маршрутом. Цей маршрут необхідно знати напам’ять. Дуже добре було б разом з батьками декілька а разів пройтися цим маршрутом, щоб пильно звернути увагу на: [pic]

- дорожні знаки, які є на цьому маршруті;

- на дорожню розмітку;

- на сигнали світлофора.

Потрібно знати, по яких вулицях проходить ваша дорога до школи; яка дорога найкоротша; яка – найбезпечніша тощо.

А головне - вибрати найбільш безпечний маршрут та завжди ходити цим маршрутом!

[pic]


10. Гра «Добре чи погано»

- Розгляньте малюнки. Дайте оцінку діям дітей. Позитивна оцінка – підніміть зелену картку, негативна – червона






  1. Знайомство з дорожніми знаками.

Учитель: - Чи знаєте ви, що місто розмовляє з транспортом і пішоходами? [pic]

Ця розмова дуже цікава, адже вона незвичайна. Всі мовчать, але розуміють одне одного. Розуміють тому, що бачать. Так-так, бачать! І водії транспорту, і пішоходи бачать мову вулиці.

Ця мова виражена у формі знаків.

Пригадайте свою вулицю. Чи багато на ній знаків? Вони можуть бути розташовані обабіч дороги або над нею. Якщо подивитися на них уважно, то можна побачити, що всі знаки, крім різних малюнків, мають ще й різну форму. Це — кружечки, трикутники, прямокутники, квадрати. Ось деякі з них.


а) "Рух пішоходів заборонено!" [pic]

Погляньте на цей знак. (Показати.) Він має форму круга. По краю червоне облямування. Сам знак намальований на білому фоні. Цей знак називається "Рух пішоходів заборонено!"

Запам'ятайте його, бо він стосується пішоходів і означає, що йти в цьому напрямку заборонено.


б) "Слизька дорога", "Залізничний переїзд зі шлагбаумом", "Залізничний переїзд без шлагбаума".

(Демонстрування знаків.)

Ця група знаків на білих трикутниках з червоним облямуванням попереджає учасників дорожнього руху про небезпеку, застерігає від біди.

Погляньте і скажіть, про що вони попереджають.

ІV. Закріплення матеріалу (Рефлексія). [pic]


  1. Практична робота. Створення малюнків на тему «Я обираю безпечні маршрути!».

[pic]











  1. Учні демонструють створені малюнки та розповідають про обрані маршрути.

[pic]












V. Підсумок заняття.

- Які основні правила слід запам’ятати, коли ви йдете до школи?

- Як правильно вибрати шлях до школи?

- Які позначення допомагають пішоходові дотримуватися правил дорожнього руху?

- За яких умов можна переходити дорогу?

- На якій вулиці розташована наша школа? Твій дім?

- Які небезпечні місця трапляються на вашому маршруті до школи?

- От і закінчується наше заняття, підходить до завершення наша з вами мандрівка. Ми з вами багато зробили. Я впевнена, що ви будете гарними пішоходами і пасажирами, адже від вашої поведінки, від знання вами правил дорожнього руху залежить ваше життя і життя оточуючих.

- Дуже дякую за урок. Я бажаю вам усім, щоб наступний день був для вас приємним і без поганих пригод. Бажаю, щоб ви уникали ДТП у вашій життєвій подорожі.

[pic] [pic]