Сенім менің серігім поурочный план

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...



5 «А,Ә,»

Тақырыбы

«Сенім-менің серігім»

Құндылық

Дұрыс іс-әрекет

Қасиеттер

Бір-біріне деген сенім, адамгершілік, ақикқат

Мақсаты

Оқушылардың адамдардың бір-бірімен сенімді қарым-қатынас жасауы туралы түсініктерін кеңейту.

Міндеттері

  • «Сенім» ұғымының мәнін ашу;

  • Оқушылардың өз замандастарымен сенімді қарым-қатынас құра білу қабілеттерін дамыту;

  • Оқушылар өзіне, өзгеге, қоғамға сенім білдіруге үйрету.

Табыстылық критерийлері

  • Оқушылар өз замандарымен сенімді қарым-қатынас құра білу қабілеттері дамиды;

  • Оқушылар өзіне, өзгеге, қоғамға сенім білдіруге үйренеді.

Әдіс-тәсілдер

Тыныштық сәті, әңгімелеу, мәтінді талдау, рөлдік ойын стартегиясы,

Ресурсы

Интерактивті тақта, музыка, постер, түрлі түсті қалам, шар, стикерлер, құндылық ағашы

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Күтілетін нәтижелер


1

Ұйымдастыру іс-әрекеті.

Тыныштық сәті

(Нұрға бөлену).

4 минут

Оқушылармен амандасып, оқушыларды топқа бөліп, тыныштық сәтін өткізіп, оқушылардың көңіл күйін көтеру.




Оқушылар амандасады, топқа бөлінеді, тыныштық сәтін өткізеді, оқушылардың көңіл күйі көтеріледі.

Оқушылардың дайындығын мұғалімнің бағалауы.

Оқушыларда жақсы көңіл-күй, тыныштық қалыптасады.








2

Үй тапсырмасын тексеру

8 минут


Үй тапсырмасына дәптердегі

1-тапсырманы орындау тапсырылған, берілген нақыл сөздерге өз ойларын жазады.


Оқушылар үй тапсырмасын оқиды, өз ойларын айтады.

«Бас бармақ» техникасы

  • Оқу материалдарын қайталайды;

  • Өз пікірлерін ашық айтуға дағдыланады.


3

Дәйексөз






5 минут

Дәйексөз оқылады.

Кімде-кім өзін жеңсе, өз қорқынышын, өз жалқаулығын, өз сенімсіздігін жеңсе, бұл өмірде сол жеңіске жетеді.

В.Суворов

Дәйексөз оқылған соң, оқушылар өз ойларын, пікірлерін айтады.






«Бас бармақ»

техникасы

  • Ойларын пікірлерін ашық айтуға дағдыланады;

  • Дәйексөзді естеріңде сақтайды.

4

Әңгімелеу

8 минут

«Сенім шары» арқылы оқушыларға сұрақтар қойылады.

1 топ: Сенім дегенді қалай түсіңесіңдер?

2 топ: Қандай адам сенімге ие болады?

3 топ: Адамдар сенімді кісіге қалай қарайды

4 топ: Сенімді қалай ақтауға болады?

Мәтінмен жұмыс

М.Жұмабаевтың «Мен жастарға сенемін» өлеңнің екі шумағын әр топқа талдап, адамның қадір қасиеттерін білдіретін сөздерді теріп жазадып талдайды.

Оқушылар «сенім шары» арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді.

Мәтінмен жұмыс

Әр топ өлеңнің екі шумағын оқып, адамның қадір қасиетін білдіретін сөздерді талдайды.

«Бас бармақ» техникасы

-Ойларын пікірлерін ашық айтуға дағдыланады;

- Өз көқарастары қалыптасады.

5

Шығармашылық жұмыс

12 минут

  1. «Мен саған сенемін»

тақырыбында сахналық қойылым қою тапсырылады.

  1. «Сенім менің серігім» тақырыбында өлең шығару тапсырылады.

  2. «Мен саған сенемін» тақырыбында шетелде оқып жатқан ағана хат жазу тапсырылады.

  3. Сенімді адамның бет бейнесін сомдап сурет салу, суретті қорғау тапсырылады.

Топ көшбасшылары құндылық ағашынан кез келген жапырақты таңдап алып тапсырманы өзара ақылдасып орындайды.

Смайликтер арқылы бағалау

шығармашылық қабілеттері оянады;

- кең ойланады;

- жеке көзқарастары қалыптасады.






6

Топпен ән айту

3 минут

Оқушылардың барлығына ән айту тапсырылады.

Атамекен

Сөзі Қ.Мырза Әлінікі

Әні Е.Хасанғалиевтікі

Оқушылардың барлығы әнді орындайды.


  • Шығармашылық қабілеті оянады;

  • Әуенді сезіне біледі.





7

Үй тапсырмасы

2 минут

Оқушыларға үй тапсырмасына «Сенім менің серігім» тақырыбында эссе жазу тапсырылады.

Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.



  • Жауапкершілікті сезінеді;

  • Ойлануға машықтанады.

8

Тыныштық сәті

3 минут

Енді көзімізді жұмып осы сабақта айтылған ойлар мен істерді ой елегінен өткізіп көрейікші. Барлық айтылған жақсы ойларды жүрегіміздің түкпіріне апарып орналастырамыз.

Оқушылар көзді жұмып сабырлы қалыпта әуен тыңдайды. Әуен олардың жүйке жүйесін тыныштандырады.

Мұғалімнің бағалауы

(мадақтау)

  • Әуенді сезіне біледі;

  • Сабырлылық;

  • Жүйке жүйесін тыныштандырады.








Реф

5 «А» сыныбы

5