Апта Күн | Күні | Тренер | Өткізілетін орны
|
Тақырыбы | Оқу мен оқытуда АКТ-ны пайдалану |
Мақсаты | АКТ құралдарын пайдаланып оңтайлы нәтижеге қол жеткізуМұғалімдер оқу үдерісінде көмек көрсетуге арналған сапалы педагогикалық құрал ретінде сыныпта АКТ тиімді қолдану қағидаттарын әзірлейді. Озық педагогикалық тәжірибе негізінде сабақ жоспарына АКТ қолдану әдістерін енгізеді |
Нәтижесі | Мұғалімдер АКТ құралдарын өз сабақтарында тиімді пайдалана алады. Оқу үдерісінің танымдық, аффекттік, әлеуметтік бөліктеріне негізделе отырып АКТ қолданылатынй сабақ жоспарларын дайындайды. |
Түйінді идея | Мұғалімдер жоғары сапалы педагогикалық тәжірибенің көмегімен осы салаға барынша үлес қосады.АКТ – оқуда мұғалімге көмек көрсететін педагогикалық әсерлі құрал, ол мұғалімді алмастырмайды және сабақ барысындағы оқушылардың ойынсауығы емес. Техникалық жағынан керемет АКТ тиімді түрде қолданылмаған жағдайда белсенді емес болуы мүмкін. АКТ қолдану үш аспектіні қамту керек: әлеуметтік (оқушылар арасындағы өзара әрекеттестік), аффекттік (эмоциялық, жағымды, қызықты) және танымдық (сабақтың оқу мақсатына жетуге бағытталған). |
Оқыту барысы |
сабақ Психологиялық ахуал қалыптастыру
9.00-10.30
1. Миға шабуыл /3 минут/ 2. Топқа бөлу /2 минут/ 3. Мағынаны тану /10 минут/
4.Талдау | АКТ-ны пайдалану тиімді . Ақыл ойға барлығыда сыйымды. Әдіс-тәсіл қолдануға оңтайлы Барлық әлем бір желіге жиылды. 1.Бір кісі найзағай жарқылдаған сайын шашын тарайды екен. Неге? (Фотога түсіп жатырым деп ойлайды.) АКТ құралдары бейнеленген суреттерден қима қағаздарды құрастыра отырып топқа біріктіреміз. Модерация әдісі арқылы топ мүшелері құрастырып алған АКТ құралдары бойынша стикерге ерекшеліктер жазады.(әр стикерге бір сөз)
|
|
АКТ –ның қажеттілігін, пайдасын және зиянын стикерді санай отырып талдау жасаймыз ен көп жазғандар марапатталады. Және ең аз жазған топтан бастап талдаймыз
Сабақтан кейінгі рефлексия
Шәкілдер тәсілі арқылы кері байланыс айтады.
06.11.2016ж
Малкен Анар