Конспект уроку зарубіжної літератури (6 клас) Тема. Роберт Льюїс Стівенсон. Роман «Острів скарбів».

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Роберт Льюїс Стівенсон.

Роман «Острів скарбів»



Конспект уроку зарубіжної літератури

(6 клас)

Тема. Роберт Льюїс Стівенсон. Роман «Острів скарбів».

Мета:Р.Л. Стівенсон. Роман «Острів скарбів». Історія створення. Розвивати навички виразного читання; прищеплювати любов до книги.

Обладнання:записи на дошці, презентація, журнал «Зарубіжна література», виставка творів письменника, фільм «Острів скарбів», аудіо «Острів скарбів», пісня «Жив відважний капітан».

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Нестандартна форма: урок-підготовка до подорожі за скарбом.

Перебіг уроку

І. Мотивація навчальної діяльності.

 – Як ви ставитесь до подорожей?Чи подобається вам подорожувати?

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

А. Історія створення роману

Картка №1. Поставте частини текста в правильному порядку

Картка №2.Самостійна робота. Робота з підручником.Ст. 77.

Прочитайте статтю.

Фізхвилинка. Діти виконують вправи.

Звучить пісня «Жив відважний капітан…»

Робота над змістом матеріалу.Щоб працювати над змістом роману, треба мати текст роману. Але справа в тому, що в нашому підручнику не має тексту.

Тому я дала учням завдання знайти текст роману.

Робота з текстом. Вибіркова робота

Завдання №1.Прочитайте опис старого моряка, що поселився у трактирі.

Завдання №2.Чому він вибрав для проживання саме трактир «Адмірал Бенбоу».

Завдання №3.Кого боявся капітан?

Завдання №4.Які страхіття наснилися хлопчикові?

Завдання №5.Що оберігав капітан?

  • Але ніколи не думав Джим, що його попереду чекають справжні випробування. А розпочалися пригоди так…

  • Запрошую вас театру.

П’єса - Що таке чорна мітка? - Хто і кому її приносить? - Якими були наслідки несподіваного візиту? - Що буде далі?

  • Герої роману попливуть на вітрильнику у далеку подорож за скарбами.

  • А як нам довідатися, що чекає їх попереду?

Ми беремо до рук продовження роману.

Уявляємо себе на вітрильнику. Звучить гонг:

«Віддати швартові!»

ІV. Підсумок уроку. Учень виконує роль учителя.

«Мікрофон» . Який вид роботи вам сподобався?

  • Який вид роботи ви б хотіли ще раз виконати?

V. Оцінювання роботи учнів.

VІ.Домашнє завдання.Продовжити знайомство з романом «Острів скарбів». Читати і переказувати частини: «Корабельний кухар», «Мої пригоди на березі».

  • Індивідуальне творче завдання. Твір-мініатюра «Мої думки про справжні скарби».