Тақырыбы: Орман патшалығы кейіпкерлерін жандандыру,бұйымдарды біріктіру тәсілдері.

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


2 сынып

Еңбекке баулу

Тақырыбы

Орман патшалығы кейіпкерлерін жандандыру, бұйымдарды біріктіру тәсілдері. Бұйымдарды жасау схемасы

Мақсаты

Орман табиғи материалдары туралы түсінік беру.

Ағаш бүршіктерінен орман кейіпкерлерін жасауды үйрену.

Міндеттері

Техникалық қауіпсіздіктерді пайдалану арқылы табиғи материалдармен жұмыс істеуге үйрену;

Ойлау қабілетін дамыту;

Ұқыптылыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

Бүршіктерден мүсіндеп үйренеді.

Топпен пікірлесіп, тапсырмаларды орындайды.

Өз бетімен жұмыс жасай алады.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Шаттық шеңбері

Интерактивті тақтамен жұмыс

Топпен жұмыс

Рефлексия

Бағалау

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер,

Сабақ барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Тренинг









Психологиялық дайындық жүргізу:

Шебер біздің атамыз,

Шебер біздің әжеміз,

Шебер болған бабам да,

Біз де шебер боламыз

Оқушылар конфеттер арқылы 2 топқа

бөлінеді/фантиктердің түсіне қарай/

І-топ «Шеберлер», ІІ топ «Іскерлер»

(топ басшылары сайланады, олар тапсырмалар бойынша топ мүшелерін бағалап отырады)

Әр топқа бағалау парағын таратып беру.

Оқушылар шаттық шеңберде тұрып айтады





Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды.


Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады.


Білу

Миға шабуыл


Орман ел дәулеті, жер сәулеті.

Орман көп болса олжаң көп.

Ормансыз жер жалаңаш,

Армансыз ер жалаңаш.

Мақал-мәтелдер не туралы

Орманда өсетін ағаштарды көрсету,айту.Ағаш бүршіктері, жапырақтар туралы айтып өту


Оқушылар мақал-мәтелді түсіндіреді

Интербелсенді тақтада презентация арқылы оқушыларға көрсетілім көрсету.

Түсіну

«Серпілген сауал»

Стратегиясы бойынша

«Серпілген сауал» /доп лақтыру арқылы оқушыларға сұрақ қоямын/

1.Орман патшалығы дегенде көз алдымызға нені елестетеміз?

2.Орманда не өседі?

3.Орманда қандай ағаштар бар?

Оқушылар тез арада өз ойлары мен пікірлерін айту


Қолдану

Топпен жұмыс

1-топ Ермексазбен біріктіру тәсілін көрсету

2-топ Желімдеу тәсілімен көрсету


Оқушылардың мұнда берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу

Топпен жұмыс жасау

Топ басшылары бағалайды

Талдау

«Өкіл» стратегиясы

«Өкіл» стратегиясы арқылы /бір оқушы екінші топқа өкіл болып барып жұмыстың жасалу жолымен таныстырады/

Топқа берілген зат бөлшектерінің біртіру схемасын құрып, жасалу, біріктіру тәсілін айту .


Әр топтан бір оқушы екінші топқа барады.

Топтар бір-біріне баға береді./бас бармақ арқылы/

Жинақтау

Постер

1-топ Орман патшалығының табиғи материалдарын ата?

2-Орман патшалығының кейіпкерлерін қандай әдістермен жандандыруға болады?



Оқушылар берілген сұрақтар бойынша постер жасап, қорғайды.

Бағалау

Сабаққа жақсы қатысқан, белсенділік танытқан оқушыларды топ мүшелері, мұғалім бағалайды.


Әр топ бағалау парақшасын өздерін бағалайды

Рефлексия

«Бес бармақ» арқылы кері байланыс алу

Оқушылар кері байланысы арқылы өздерінің сабақтан алған әсерлерін айтады.

Үйге тапсырма

Осы кейіпкерлер туралы ертегі құрап келу/үкі,тоқылдақ,саңырауқұлақ, шырша/

кейіпкерлер туралы ертегі құрап келу