Урок по технологии на тему Жануарлардан алынатын табиғи талшықтар: жібек, жүн, мамық, түбіт. Алу тәсілдері. ҚМЖ (6 класс)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Бекітемін: __________ Ж.Қ.Жанаева Пән мұғалімі: Г.А.Сапаева

Сыныбы: 6 «Ә,Б,В»

Мерзімі: 16.11.2016

Сабақтың тақырыбы:

Жануарлардан алынатын табиғи талшықтар: жібек, жүн, мамық, түбіт. Алу тәсілдері.

Сабақтың мақсаты:

Жүн және жібек маталар туралы түсінік беру.

Оқушыларға мата түрлерінің құрылымдық ерекшеліктерін,

негізгі қасиеттерін, мата атауларының мағынасын, тоқылу, өңдеу әдістерін түсіндіру.

7 модульдің қолданылуы

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Миға шабуыл , Спирал әдісі, Көкпар ойыны, Кластер әдісі,

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук


Оқушылардың

іс-әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру кезеңі


2 мин

Топқа бөліну

Оқушылармен амандасу. Қолындағы фигура бойынша сол партаға топ құрап отырады.

Мұғаліммен амандасады. Әр оқушы геометриялық фигуралар бойынша 3 топқа бөлінеді.

Шапат

тау

Білу

5 мин

Миға шабуыл

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау

Мұғалім берген тапсырманы орындау. «Пікірлер ағашы» ойыны бойынша ағаш бұтақтарына стикерге жазып ілу

Мадақ

тау

Түсіну

10 мин

Кластер әдісі бойынша

тапсырмалар

орындайды

Кластер құрастыруды ұсыну. Өз ойын тақырып бойынша айтып түсіндіреді

Әр топ кластерді құрастырып, ортаға шығып талқылайды , сұрақтар қойылады

Критерий бойынша

Қолдану

5 мин

Сөзжұмбақ

шешу арқылы жаңа тақырыпты

ашады

Сөзжұмбақ шешу арқылы пікірлер ағашын толтыру (стикермен)

Сөзжұмбақ шешіп, талшықтың түрлері туралы не білетіні жайында пікір ағашын толтырады

Жұлдызшамен

Сергіту сәті


3 мин




Қане қанат жазайық,
Қарлығашқа ұқсайық.
Ұшып-ұшып алайық,
Орнымызға қонайық.
Білімде алда болайық.

Оқушылармен сергіту жаттығуларын бірнеше қайталап орындау

Тапсырмаға сәйкес шапшаң айтады .


Талдау

10 мин



Спирал әдісі бойынша тақырыпты талдау үшін арнайы тасырмалар беру

Оқушыларға мәтінді топ ішінде әр қайсы-

сына оқытқызып топпен талқылату. Топ ішінен бір сарапшыны тағайындап басқа топтарға түсіндіреді, қайтадан өз топта-

рына барып түсінген-дерін түсіндіреді.

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса білуі, топпен жұмыс жасауы.

Балл бойынша

Жинақтау

5 мин

 Көкпар ойыны арқылы сабақты жинақтайды

Кесте толтырту. Қай топ тақырыпқа байланысты көп сөз тапса, сол топ жеңген болып шығады.

Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтайды

Балл

Бағалау

2 мин

Өзін өзі бағалау

Бағдарша, бағалау парақшалары

Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату

Өзін өзі топпен бағалайды

Жеке ұпайларбойынша

Рефлексия

3 мин

БББ кестесі

БББ кестесін толтырту

Кестені толтырады