Мастер класс по технологии

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Жаңақала мектеп-гимназиясы









Тақырыбы: Сәндік қолданбалы өнер

Сыныбы: 10а

Пәні: Технология

Сызу,сурет, технология пәні мұғалімі:

Бесбаева Гулсайра Кенжебайқызы

























2015-2016 оқу жылы

[pic] [pic]



Аты-тегі: Бесбаева Гулсайра Кенжебайқызы 03.07. 1974 жыл

Ұлты: қазақ

Білімі: жоғары

Бітірген оқу орны: ОПИ

Мамандығы: Сызу,сурет,еңбек пәні мұғалімі

Еңбек өтілі: 19жыл 1ай, 10күн

Санаты: жоғары

Әдістемелік тақырыбы: «Жаңа технологиялар негізінде дарынды

және талантты оқушылардың шығармашылық қабілетін дамытуға

ықпал ету»

Мекен-жайы: БҚО. Жаңақала ауылы. Құрманғазы көшесі №6 үй

Жұмыс орны: Жаңақала мектеп-гимназиясы



Пән: Технология

10-сынып


Күні: 1.10.2105 жыл

Пән мұғалімі: Бесбаева.Г.К.


Тақырыбы:

Сәндік қолданбалы өнер

Мақсаты:

СҚӨ туралы мағұламат беру, түрлері мен жасалу жолдарын меңгерту.

Күтілетін нәтиже:

А) СҚӨ жайлы түсінік алады, бұйымның жасалу жолдарын меңгереді

Ә) Қолдан бұйым жасауды үйренеді

В) Қолөнер және өнер жайлы түсініктерін молайтады

Керекті жабдықтар:

Оқулық, нұсқаулық, ресурс парақтары, жұмыс дәптері,топшамалар, маркер.

Еңбекке қажетті құрал-жабдықтар



Сабақ кезең

дері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе


Оқушылармен амандасу , Шаттық шеңбер.


[pic]

Балалар көңіл күйлеріңіз қалай?

Оқушыларға сұрақ қою арқылы, сыйлық жасау.

-Менің қолымдағы қандай бұйым?

-Оған не сақтауға болады?

-Тұрмыста жиі кездестіреміз бе?

«Дарынды» және «талантты» оқушыны іздеймін?

Қобдишада арнайы тосын сыйлық

Топқа бөлу. (асық түстерін пайдалану)

Мұғаліммен амандасады.

Мұғалімнің сұрағына жауап береді

Топтарға бөлінеді.

Оқушылар ұтымды , дәлелді жауапты таңдап, баға береді өз ойларын білдіреді.

Тұсау

кесер

СҚӨ тақырыбы бойынша сұрақтар

1.СҚӨ дегенімізді қалай түсінесіңдер?

2. « Өнер» және «Қолөнер» атауларының айырмашылықтары бар ма?

3.Ұлттық қолөнерге мысал келтіріңдер

4. Тұмар қандай бұйымға жатады?

Топтастыру әдісі жүргізіледі.

Оқушылар топқа бөлінеді

Негізгі бөлім

Тақырып бойынша топтарға тапсырмалар беріледі.

Әр топтан бақылаушы бақылау парақшасымен жұмыс жасайды.

1-топ. Шығармашыл топ. . Сыйкәделік бұйым жасау

[pic]


2-топ. Таныстырылым дайындау.

Қолөнер, қолданбалы өнер


[pic]

3-топ. «Ескінің көзі, жаңаның өзі» фото айғақтар дайындау.


[pic]


4-топ. Бизнес жоспар


[pic]

Мұғалім СТО сұрақтар :

1 Бір кездері қолөнер тоқырауға үшырады,-деген ойыма өосыласыздар ма? Қандай себеп болуы мүмкін?,

Не кедергі болды?, Қолөнедің дамуына кімдер ықпал етеді?, Кедергілерді қалай шешуге болады?

2.СҚӨ бұйымдары бізге қаншалықты қажет?,

Қажеттігін қалай дәлелдейміз?, Сыйкәделік бұйымдар неге қымбат?, Кімдер сатып алады?

[pic] [pic]


[pic] [pic]


[pic] [pic]


[pic] [pic]


[pic] [pic]


Топта ақылдасып жұмысты орындайды.

Бақылаушы келесі топтағы оқушылардың іс-әрекеттерін

бақылап , парақшаны толтырады.

Берілген тапсырманы топта талдау арқылы ортақ жұмыс жасайды.

Оқушылар бір-біріне түсіндіреді, топта талдайды.


Сұраққа жауап береді

Қоры

тынды

Берілген тапсырманы оқушылар қорғайды.

Сұрақтар қою арқылы таныстырылымдарын, шығармашылық жұмыстарын қорғайды, түсіндіреді, дәлелдемелер келтіреді

Күні, айы: Сабақтың тақырыбы:

Пәні: Сыныбы: Бақылаушы:



Критерийлер

1

2

3

4

5



Оқушының аты-жөні






1

Топ мүшелерінің белсенділігі







2

Мазмұнының ашылуы






3

Эстетикалық талғамға сай болуы






4

Уақытқа сыйуы






5

Түйінді ой айтуы








Әр топ 5 минут

Оқушылар тапсырманы жеке және топта орындап,талдайды,

зерттейді, топтан бір оқушы тапсырманы қорғайды.








Әр топтың бақылаушысы бағалау парақшасымен топқа баға береді

Үйге тапсырма

Кері байланыс

«Өнер- таусылмас қазын » эссе жазу


Бес саусақ

-Маған маңызды және қызықты

-Қиын болды

-Жеткіліксіз болды

-Көңіл- күйім

-Ұсыныстарым

[pic] [pic]

[pic]


Үйге тапсырманы күнделікке жазады.




Рефлексия жазады.