Астана қаласы
№8 орта мектеп
Технология пәнінің мұғалімі:
Дагис Жанарбек
Сабақ жоспары
5
Пәні:
Технология
Сабақтың тақырыбы:
Электр тізбегі және оның элементтері.
Электр сұлбалар
Негізгі түйінді идея:
Электротехника және электроника негіздеріне түсінік беру
Оқу мақсаты:
Электр тізбегі, электр сұлбаларын анықтау
Критерийлері:
Барлық оқушылар:
Көпшілік оқушылар:
Жекелеген оқушылар:
а)электр туралы біледі
ә)электр өрісіне тән қасиеттерді біледі
б)электр оқшаулағыштар туралы біледі
а)электро энергия көздерін анықтайды
ә)электр тізбегін құрастырады
а)электр тізбегіндегі кейбір элементтерін және шартты белгілерді білу
уақыты
кезеңдері
тапсырма
Формативті бағалау
мақсаты
Мұғалімнің әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
ресурстар
4мин
Кіріспе,
ұйымдастыру
кезеңі
сәлемдесу
Тақырыпқа оқушы назарын аударуы
Сәлемдесу,сабаққа көңіл аударатын әрекет
Кезекші мәлімдемесі
Топқа бөліну
Сурет қиқымы арқылы, әр түрлі құрал-жабдықтар топтастырылады
Қиқым қағаз таратып, бағдар береді
Алған суреттердің үйлесуі
Сурет қималары
Сергіту сәті
Ағашқа орнатылған шегені балғаның көмегімен кезек-кезек соққы жасап қағу
қошеметтеу
Көңіл-күйдің серпілуі, жаңа тақырыпқа бейімдеу
Шеге, балға.тақтайшаларды дайындау
Қауіпсіздік ережесін пайдалана отырып шегені кезекпен қағады.
Шеге , балға, ағаш
5 мин
Үй тапсырмасын пысықтау
Электр өткізгіштерді анықтау
Топ бағалайды
Электр өткізгіштерді анықтай алу,өз білімдерін бағалау
Өткен тақырыпты қаншалықты түсінгендігін тыңдап, пікір айтады
Пікір алмасады
сымдар
5 мин
Негізгі бөлім
Білу, түсіну
(Диалог) тоқ көздері туралы пікір алмасады
Түр әлпеті арқылы өз эмоцияларын көрсетеді
Тақырыптың мазмұнын ашу
Диалогты бақылайды, бағыт-бағдар береді
Бағалау парағы арқылы өзін және көршілерін бағалайды
Оқушы дәптері
20мин
Қолдану
(1-2.Постер қорғау)
Оқушыларды екі топқа бөлу.
І топ
«Электро бұрғы»
Элетр тізбегі туралы мағлұмат.
ІІ топ
«Қол бұрғы»
Электр сұлбалары
Оқушылардың топтағы сабақты қорғау іс әрекеттеріне қарай формативтік бағалау
қошеметтеу
Өз білмдерін саралау
Тыңдайды бақылайды
бағыт-бағдар береді
Тапсырманы топпен талқылап, орындайды.
Пікір алмасады.
Түрлі-түсті қағаздар, қаламдар
5 мин
қорытындылау
Оқушыларды
Сыни тұрғыда ойлау қабілеті
Оқушылардың сабақтан алған тыңдау
Екі топ оқушылары сабақтан алған әсерлерімен бөліседі
Бүгінгі сабақтағы көңіл күйлері
3 мин
Үй тапсырмасы
1.§27 .105 – бет тест сұрақтарына жауап беру.
2.Электр тізбегіндегі элементтердің шартты белгілерін жаттау.
3 мин
Кері байланыс
Не үйрендім? | Не білгім келеді? | Нені түсінбедім? |
|
|
|