Урок по технологии на тему Жаңа піскен көкөністерден тағам дайындау ҚМЖ (5 класс)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Бекітемін: __________ Ж.Қ.Жанаева Пән мұғалімі: Г.А.Сапаева


Сыныбы: 5 «ә,б»

Мерзімі: 28.09.2016

Сабақтың тақырыбы:

Жаңа піскен көкөністерден тағам дайындау

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға көкөністің маңызын, қолдану ерекшеліктерін айтып өту. Еңбекті ұйымдастыра отарып, денсаулыққа пайдалы көкөніс түрлерінмен таныстырып, дүниетанымын,  өз бетінше еңбектену қабілеттерін дамыту, тағам дайындауға үйрету.


7 модульдің қолданылуы

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Миға шабуыл , «Білім жәрменкесі», «Сен маған-мен саған»,

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер



Оқушылардың

іс-әрекеті

Бағалау

Сабақты бастау


2 мин


Оқушылармен амандасу. Сабақ барысымен таныстыру, топқа бөлу

Мұғаліммен амандасады. . Әр оқушы 1,2,3, сандары бойынша 3 топқа бөлінеді.


Кіріспе

5 мин

Миға шабуыл

Үйге берілген тапсырма сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Берілген сұрақтарға жауап беру, тапсырманы орындау

Мұғалім берген тапсырманы орындау. «Пікірлер ағашы» ойыны бойынша ағаш бұтақтарына стикерге жазып ілу

мадақтау


7 мин

Топпен жұмыс

«Портрет» әдісін қолдана отырып, салат жасау барысындағы пайдаланатын құрал-жабдықтардың суретін салу. (қолдану, пайдалану,қасиеті, т.с.с.)

Мұғалім берген тапсырманы орындау. Мысалы: пышақтың суреті, пайдалану жолдарынан, құрылысы, ережелері, турау жолдары, қауіпсіздігі ашып жазу, санитарлық-гигиеналық талаптар т.б

2 жұлдыз1 тілек

Негізгі бөлім

20 мин

Сарамандық жұмыс

1. Топтық жұмыс 

2. Нұсқау картасы бойынша

салаттар дайындау 

Оқушылрды топқа бөлу, әр топқа нұсқау карта бойынша салат дайындату.

Оқушылар топқа бөлініп, өздеріне берілген салат түрлерін нұсқау карта бойынша дайындайды

Критерий бойынша

5 мин

«Салаттар жәрмеңкесі»


Жасап болған салаттарын әр топ бір біріне көрсетеді

Ретімен корсетеді

(дәмін татады)

Өзара бағалау

Қорытынды

3 мин



3 мин

1.Бағалау



2.Рефлексия

Өзара бағалауды орындау


БҮҮ кестесін толтыру

Жасалуына, әдемілігіне қарай


БҮҮ кестесін толтырады

Жеке ұпайлар бойынша