Дитяча пісня зі скриньки пісень-ігор. Народна гра «Подоляночка» (с.11).

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Літературне читання Урок № 7

Дата__________________________________________________________________________

Тема: Дитяча пісня зі скриньки пісень-ігор. Народна гра «Подоляночка» (с.11).

Мета: розширювати в учнів уявлення про народні дитячі ігри; учити аналізувати зміст і форму гри; пояснити учням, яке значення мають ігри й забави у житті дітей для зміцнення здоров'я; виховувати повагу до надбань українського народу.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Конкурс на кращого розповідача закличок.

 

III. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Читання складових таблиць.

а

о

у

и

е

і

[pic]







гн







2. Читання слів

[pic]


[pic]

3. Вивчення скоромовки.

[pic]


Фізкультхвилинка

 

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

У які ігри ви любите грати?

Змалечку через ігри і забави маленька людина входила у життя. Через них вона дорослішала, набувала практичного досвіду. У численних народних іграх українських дітлахів відобразилося все: історія народу, його світогляд, традиції та деталі побуту. Як ви вважаєте, гра — це пустощі?

Це своєрідне мистецтво. В іграх передається характер народу, виховуються дружні стосунки, чесність, повага, спритність, кмітливість. У грі змагаються, пізнають одне одного. Гра дає радість, бадьорить дітей. Рухатися, бігати, гратися означає жити. Народна мудрість говорить: «Як дитина бігає і грається, так їй і здоров’я усміхається!» Народ свято береже свою мову, пісню і, звісно ж, гру.

Прочитайте запис на дошці.

Хочеш бути красивим — грайся!

Хочеш бути щасливим — грайся!

Хочеш бути здоровим — грайся!

 

V. ОПРАЦЮВАННЯ ДИТЯЧОЇ НАРОДНОЇ ГРИ «ПОДОЛЯНОЧКА» (с. 11)

1. Гра «Рибки». Читання змісту гри мовчки

2. Аналіз змісту гри з елементами вибіркового читання

Які слова промовляють у грі?

Що має робити дівчинка-подоляночка під час гри?

Розкажіть про це за малюнком, використовуючи виділені слова.

Уявіть себе подоляночкою. Розіграйте її поведінку.

Знайдіть у слові подоляночка ім’я дівчинки.

Знайдіть пестливі слова в тексті пісні-гри.

Яке порівняння вжито в тексті?

3. Інсценізація гри у класі

Оберімо ведучого за допомогою лічилки.

Еники, беники, їли вареники,

Еники, беники — квас,

Вийшов старенький Тарас.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Що нового дізналися про ігри?

Яку народну гру розучили в класі?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Пограти в гру «Подоляночка» з друзями.