Інтегрований урок. Усний твір на основі власних спостережень з елементами опису тварини в художньому стилі

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


ГБОУ ЛНР «Ровеньківська гімназія ім. М.Трублаїні»




Інтегрований урок

(українська та англійська мови)


Усний твір на основі власних спостережень з елементами опису тварини в художньому стилі



Підготували:

Ліцевич Е.В.

Рябоха І.В.






м. Ровеньки

2016

Тема. РМ. Усний твір на основі власних спостережень з елементами опису тварини в художньому стилі


Мета:

*поглибити знання учнів про опис як тип мовлення;

*вчити складати зв’язні висловлювання з елементами опису тварини;

*удосконалювати вміння створювати опис відповідно до вимог художнього стилю;

*збагатити словниковий запас п’ятикласників;

* розвивати логічне мислення,творчу уяву та мовленнєві компетенції учнів;

*сприяти підвищенню культури мовлення;

*виховувати в учнів турботливе ставлення до тваринного світу, милосердя.


Цілі, спрямовані на формування УУД:
*підтримувати стійкий пізнавальний інтерес до предмета, виховувати любов до української та англійської мови, естетичне ставлення до слова.
*формувати комунікативні універсальні дії: уміння з достатньою повнотою і точністю виражати свої думки відповідно до завдань і умов комунікації; володіти монологічною і діалогічною формами мови відповідно до граматичних і синтаксичних норм української та англійської мов.

*формувати пізнавальні навчальні дії: здійснення операцій аналізу, узагальнення, класифікації; побудова логічного міркування, що включає встановлення причинно-наслідкових зв'язків

Очікувані результати: учні вміють усно описувати тварину за власним спостереженням; добирають відповідні виражальні засоби; помічають головні та другорядні деталі; оцінюють власне висловлювання відповідно до його змісту, форми.


Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення.


Обладнання: виставка книг про тварин, малюнки й фото птахів та тварин, індивідуальні картки, учнівські презентації про домашніх вихованців, грамзапис тексту-опису тварини англійською мовою, інтерактивна дошка, відеоролики, кросворд.


Епіграф: Ти назавжди береш на себе відповідальність за того, кого приручив.

Антуан де Сент-Екзюпері







Хід уроку

  1. Мотивація творчої діяльності учнів

Добридень діти та шановні гості! Сьогодні у нас буде незвичайний, дуже цікавий, пізнавальний , інтегрований урок. На уроці ви будете справжніми лінгвістами, дослідниками, поліглотами, бо будете розмовляти одразу двома мовами: українською та англійською . Працюйте активно, уважно, творчо, будьте спостережливими.

      Діти! Немає сумнівів, що найкраще створіння Матінки-Природи – це Людина. Вона розумна, мужня, сильна.  Але згадаємо Біблію. Перш, ніж створити людину, Господь заселив Землю тваринами й птахами. І з того часу вони завжди поруч – людина і її друг – тварина. Важко собі уявити наше життя без тваринного світу. І кожен із вас, напевно, має свого домашнього улюбленця, про якого піклується і якого може назвати своїм другом.

Епіграфом до нашого уроку я взяла слова відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері: «Ти назавжди береш на себе відповідальність за того, кого приручив». До цих слів ми обов’язково повернемось наприкінці уроку і спробуємо їх пояснити. А зараз перевіримо, як ви вмієте розгадувати загадки про тварин. Вдома ви шукали цікаві загадки українською та англійською мовами, тож давайте спробуємо їх розгадати.

(Учні загадують загадки)

T-Cl: Guess! What is it?

-This animal is orange with black, grey or brown stripes; it’s a big cat? (A tiger)

-It’s a very dangerous snake with a hood? (A cobra)

-This huge animal has got tasks and very big ears? (An elephant)

  • Як ви впізнавали тварин?

  • Який тип мовлення використано в загадках? (Опис)

  • Молодці! А зараз давайте запишемо тему нашого уроку.

    ( Учні записують число, тему)

  • Діти, спробуйте зараз самостійно сформулювати завдання та мету нашого уроку.

    ІІ Актуалізація опорних знань

  • Щоб правильно написати твір, треба повторити типи й стилі мовлення. Які ж типи мовлення вам відомі?

    Типи мовлення

Опис (загальне враження, окремі ознаки, деталі) .

Розповідь (початок дії, її розвиток і завершення) .

Роздум (теза, докази, висновок).

Опис тварини – це один із видів опису, за допомогою якого ми характеризуємо тварину, вказуючи на найбільш характерні її ознаки (особливості зовнішнього вигляду, звички, поведінку).

[pic] [pic]






-Твір-опис тварини можна написати у двох стилях: науковому та художньому. Якщо ви хочете доторкнутися до душевних струн читача, вплинути на його почуття та емоції, то краще писати твір у художньому стилі.

Художній стиль

*образно передається ставлення автора до зображуваного

* використовуються епітети, порівняння, багатозначні слова, синоніми, антоніми, слова в переносному значенні

*текст впливає на наші почуття

ІІІ. Робота над новим матеріалом

1. Аудіювання тексту «The Fox»



(Учні двічі прослуховують текст англійською, а відповідають на питання українською.)







The Fox

Is the fox a big animal?Not very big,its about sixty centimetres long, with a tail thirty centimetres long. The tail is very thick. When it is cold in winter, the fox sleeps in snow; the tail is the blanket for the fox.

Foxes eat birds and small animals and they like chickens very much too.

Foxes live in holes and like to come out at night. They run very quickly.

How long do foxes live? They live about ten or twelve years.

They are very good parents to their children.

- Діти, ви уважно прослухали текст англійською, а тепер дайте відповідь на такі питання:

А) Про яку тварину йшла мова? (Про лисицю).

Б) Чим пишається лисиця? (Своїм густим хвостом, який взимку їй слугує ковдрою).

В) Чим харчується лисиця? ( Птахами, маленькими тваринками, але найбільше полюбляє курочку).

Г) Які ще цікаві факти ви почули про цю тварину? (Живуть у норах, виходять на полювання вночі, швидко бігають, живуть 10-12 років, гарні батьки для своїх дітей).

Слайд1 Робота з текстом Complete the sentences . Учні виконують тестові завдання на інтерактивній дошці, працюючи в програмі Activlnspire-Studio

English teacher:

Complete the sentences (Дополни предложения):

1. The fox is…

A)not very big

B)not very small

C)very big

D)very small

2. The tail is…

A)thin

B)long
C)thick
D)short

3. Foxes eat…

A) flowers and grass

B)birds and small animals

C)insects

D)berries and mushrooms

4.They run…

A)very quickly

B)not very quickly

C)not very slowly

D)very slowly

2. Робота в зошитах. Учні записують план опису тварини

- Діти, будь-який твір завжди легше писати, якщо є план, який допоможе вам чітко, логічно й послідовно викладати ваші думки. Тож я пропоную вам записати у ваших зошитах план характеристики тварини, а потім, користуючись цим планом, спробувати скласти колективно усний твір-опис кішки Пушинки, яка зображена на фото.

Слайд2. План характеристики тварини

  • 1. Про кого я буду розповідати ?

  • 2. Її порода, кличка?

  • 3. Історія появи тварини у вашому домі.

  • 4 [pic] . Опис тварини:

  • а) розмір;

  • б) шерсть (хутро, шкіра);

  • в) форма тулуба;

  • г) морда, очі, ніс, вуха, хвіст;

  • д) особливості вдачі.

  • 5. Моє ставлення до тварини.




На партах лежить лексичний матеріал, який учні застосовують при складанні усного твору.


лапи — довгі, короткі, криві, рівні, міцні, невеликі,сильні;

хвіст — довгий, короткий, куций, пухнастий, прямий, пишний;

вуха — довгі, висячі, настовбурчені, гострі, великі, маленькі, насторожені, короткі;

морда — загострена, коротка, тупа, приплюснута, прямокутна, видовжена, кругла;

очі — чорні, карі, зелені, сірі, темні, грайливі, блискучі, злі, сумні, веселі, радісні;

тулуб — довгий, маленький, великий, витягнутий, гнучкий, м'язистий;

шерсть — довга, коротка, густа, гладенька, пряма, кучерява, блискуча, тьмяна, жорстка, м’яка, пухнаста, шовковиста, настовбурчена, хвиляста;

вдача – злий, добрий, спокійний, врівноважений; добродушний, слухняний, дисциплінований, впертий, кмітливий, безстрашний, відважний;

ніс – вологий, холодний, мокрий, чорний, рожевий







3. Презентації учнів про своїх домашніх улюбленців.

-Деякі учні отримали випереджальне завдання й створили презентації про своїх домашніх улюбленців. Зараз вони розкажуть нам про них, використовуючи одразу англійську та українську мови.

(Діти показують презентації та розповідають про своїх тварин: собаку, папугу, кота)

4. Хвилинка поезії.

Учні читають напам'ять вірші про тварин англійською й тримають картинку із зображенням цієї тварини.

English Teacher:

I see you love pets. I also know you’ve learnt a lot of poems about animals. Please,tell us some of them!

5. Гра-фізкультхвилинка «Вірю-не вірю»

Учитель зачитує цікаві факти з життя тварин.

Учні, які вірять, присідають, які не вірять, піднімають руки вгору.

*Павук тарантул може вижити без їжі протягом 3 років (двох років)

*Мурахи ніколи не сплять. Крім того, вони не мають легенів.

* У жирафів абсолютно чорний язик, довжина якого може доходити до 1метра (45 см).


Вірю-нахиляються вперед, не вірю-наклони вбік

*Бегемоти можуть бігти швидше, ніж люди.


*Більшість слонів важать менше, ніж язик блакитного кита.


*Вага страусиного яйця може досягати 3 кг ( 1,5 кг).

Вірю –нахиляють голову вперед-назад, не вірю – крутять головою в сторони

*Дельфіни сплять з одним відкритим оком.


*Крокодили ковтають камені, щоб глибше пірнути


6. Гра. Обведи правильно слово

English: I want to find out what you know about animals in details. That’s why we’ll write the test about animals. You must only circle the right answer.

Test

Circle the right answer:

1.The giraffe is …

a)four-legged animal

b)three-legged animal

c)two-legged animal

d)short-legged animal

2.The pig is …

a)white and big

b)red and big

c)pink and big

d)red and small

3.The sheep is…

a)a house pet

b)a wild animal

c)a farm animal

d)a domestic animal

4.The lion has got long…

a)head

b)hand

c)hair

d)leg

5.Who has got the longest neck?

a)The fox

b)The crocodile

c)The giraffe

d)The bear

6. Who is bigger than the hare?

a)The parrot

b)The goat

c) The hamster

d)The tortoise



7. Реклама


-У сучасному світі люди вже не можуть жити без реклами. Рекламують абсолютно все: косметичні засоби, машини, мотоцикли, ліки, одяг, навчальні заклади, туристичні агентства та ін..

[pic] [pic] У рекламі беруть участь діти, дорослі, актори кіно, співаки, музиканти, політики. Але я вам пропоную зараз для реклами обрати друзів наших менших-тварин. На екрані будуть з'являтися фото тварин, а ви повинні придумати таку рекламу, щоб я це захотіла обов’язково купити або відвідати цей заклад.









8. Гра «Знайди пару: тварина-їжа»

Учні виконують тестові завдання на інтерактивній дошці, працюючи в програмі Activlnspire-Studio.


English: Now, Id like you to find a pair.

1 група слів - назви тварин

2 група слів - список їжі

Your task is: To find a suitable pair

Monkey mouse

Fox meat

Lion cheese

Elephant grass

Mouse banana



9. До поданих іменників доберіть прикметники у переносному значенні, утворені від назв птахів чи тварин.

Іменники: життя, натура, душа, впертість, серце, послуга.

Довідка: ведмежа, левине, заяча, осляча, собаче, лисяча.


-Діти, як називаються утворені вами словосполучення? (Фразеологізми).

Правильно. Вони роблять наше мовлення точним, виразним, емоційним. Тому раджу вам залюбки вживати фразеологізми у своєму мовленні.


10. Рефлексія. Розгадування кросворду про тварин англійською мовою



Учні повинні знайти дванадцять тварин у кросворді, обвести слова олівцем і назвати їх . П'ятикласники працюють у програмі Activlnspire-Studio.

(Лисиця-fox, миша- mouse, свиня- pig, кішка- cat, кінь- horse, собака- dog, риба -fish, лев- lion, вівця -sheep, пацюк- rat, курка-  hen, кажан- bat)


[pic]



ІV. Підсумок уроку.


Учні дивляться відеоролик і слухають пісню про захист тварин, а потім пояснюють епіграф уроку.


Пояснення епіграфа: « Ти назавжди береш на себе відповідальність за того, кого приручив».

Антуан де Сент-Екзюпері


На дошці намальовано сонечко, всередині надпис: тварину треба….

(Учні, працюючи в програмі Activlnspire-Studio, дописують промінчики з дієсловами англійською та українською мовами. Наприклад: любити, виховувати, годувати, доглядати, лікувати, купати, турбуватися…).


[pic]


- Але головним словом завжди буде слово «любити». Тож любіть, оберігайте, турбуйтеся про своїх маленьких друзів, і вони обов’язково віддячать вам ще більшою любов'ю та вірністю!


V. Домашнє завдання.

Українська мова. Написати на чернетці твір-опис «Мій чотириногий друг» (або заголовок можна придумати самостійно).

Англійська мова. Підготувати опис свого улюбленця за зразком вправа 5, стор 70.


VІ. Оцінювання.