Календарное планирование по украинской литературе

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Українська література 6-А,Б (17год., 0,5 год. на тиждень)

з/п

Тема уроку

Дата

Примітка

6-А

6-Б

План

факт

План

факт


Тема 1 (10 г.) Вступ. Загадково прекрасна і славна давнина. Я і світ






1

Книжка в житті людини. Роль і місце пісні в житті людини. Календарно-обрядові пісні. Народні колискові пісні.






2

Тарас Шевченко. «Думка» («Тече вода в синє море...»). Відомості про перебування поета в Санкт-Петербурзі. Специфіка ліричних і ліро-епічних творів Т.Шевченка.






3

Леся Українка. «Мрії», «Як дитиною, бувало...», «Співець». Дитинство поетеси, роль родини у її вихованні. Неповторний світ дитинства в цих поезіях. Образ мужньої, сильної духом дівчинки, її життєрадісний погляд на світ, вільнолюбство, впевненість, розвинена уява. Значення мистецтва у житті людини.






4

Володимир Винниченко. «Федько-халамидник» Цікава історія з життя письменника. Художня розповідь про дивовижного хлопчика Федька, його життя і пригоди, стосунки з однолітками.






5

Володимир Винниченко. «Федько-халамидник» Щедрий на добро внутрішній світ героя. Федько як особистість.





6

Спиридон Черкасенко «Маленький горбань». Образ головного героя Павлика.






7

Контрольна робота 1. Тестування






8

Станіслав Чернілевський. «Теплота родинного інтиму...», «Забула внучка в баби черевички...» . Ірина Жиленко. «Жар-Птиця», «Підкова», «Гном у буфеті». Настрої і почуття, висвітлені в поезіях.






9

Оксана Іваненко. «Друкар книжок небачених» Коротко про письменницю. Повість про початок книгодрукування, сподвижників друкарської справи. Історична основа твору, його жанрові та композиційні особливості






10

Емма Андієвська. «Говорюща риба» Е.Андієвська - сучасна письменниця і художниця. Її казки-притчі. Добро і любов до світу. Порушення питань моралі, дружби, сили слова.







Тема 2 (7г.) Я і світ. Пригоди і романтика. Гумористичні твори






11


Всеволод Нестайко. «Тореадори з Васюківки» В. Нестайко − відомий у світі український дитячий письменник. Пригодницький захоплюючий сюжет, мрія і дійсність, смішне, комічне, романтичне в його пригодницькій повісті для дітей






12

Ярослав Стельмах. «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера» Таємничі, веселі й незвичайні події в повісті, передані образним словом. Допитливість, винахідливість, кмітливість хлопчиків − головних героїв.






13

Гумористичні твори. Гумористичне і сатиричне зображення. Жанрова різноманітність гумористичних творів (анекдоти, байки, усмішки, гуморески, співомовки та ін.). Велика роль гумору в житті людини.






14

Леонід Глібов. «Щука», «Муха і Бджола», «Жаба і Віл». Викривальна і повчальна спрямованість байок письменника. Побудова байки.






15

Степан Руданський. «Добре торгувалось». Співомовки С.Руданського − унікальне явище у світовій культурі.






16

Павло Глазовий. «Еволюція», «Найважча роль», «Похвала» Іронічно-пародійна, викривальна спрямованість гумористичних і сатиричних творів.






17

Контрольна робота 2. Твір «Почуття гумору – ознака духовного здоров’я людини» (або написання власного гумористичного твору)








ДЛЯ ВИВЧЕННЯ НАПАМ’ЯТЬ

2 пісні (на вибір)

Леся Українка «Як дитиною, бувало...»

Л.Глібов «Щука»

П.Глазовий. 1 гумореску (на вибір)