Түбек тарихының тамыршысы Есбол Өмірбаев

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Ашық тәрбие сағатының тақырыбы: Түбек тарихының тамыршысы.

Сабақтың мақсаты: БІЛІМДІЛІК: Оқушылардың туған түбегінің ежелден бергі тамыр бүлкілін ұстай білген Есбол Өмірбаев атамыздың өмір жолына үңіліп еңбектері мен танысу.

ДАМЫТУШЫЛЫҚ: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізуге қабілеттерін арттыру.

ТӘРБИЕЛІК: Жан-жақтылыққа,ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетін арттыру.

Сабақтың әдісі: Топқа бөлу.Топтастыру. Бес жолдық өлең.

Уақыты:


Сабақты ұйымдастыру.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс әрекеті

4мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу. Өтілетің тәрбие сағатының тақырыбы туралы айтып өту. Оқушыларды топқа бөлу.

Оқушылар топ атаулары бойынша топқа бөлініп,орындарына барып отырады.

4мин

Тәрбие сағатының мәнін ашу.

Слайд арқылы Есбол Өмірбаев туралы айтып өту. Балаларға жалпы мағлұмат беру.

Оқушылар тыңдайды.

6 мин

+3мин

Есбол Өмірбаев атамызды өлкетанушы, мәдениет қайраткері, педагог ретінде тани білу.

Қанеки оқушылар Есбол атамыз туралы не білеміз?

Олай болса балалар жаңа топтарға бөліндік, сол топтың атауларына байланысты Есбол Өмірбаев атамызбен тереңірек танысайық.

1-топ "Өлкетанушы"

2-топ "Мәдениет қайраткері"

3-" Педагог"

Оқушылар дайындалып болған соң әр топ 3мин қорғайды.

Оқушылар Есбол ата туралы білгендері туралы айтып өтеді.

Балалар танысқан материалдары арқылы жұмысқа кіріседі.

2 мин

Сергіту сәті.

"Маңғыстауым" әнін айту.

Оқушылар қосылып ән айтады.

4мин

Бекіту.

Оқушылар 5 жолдық өлең құрастыру.

Оқушылар топ атауларына бес жолдық өлең құрастырады.

2мин

Рефлексия

«ББҮ» сызба әдісі

Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін бетшеге жазып береді.



Бес жолдық өлең құрастыру.

Бірінші жол-тақырыптың атауы (әдетте зат есім алынады).

Екінші жол – тақырыпты сипаттайтын екі сөз (әдетте сын есім алынады).

Үшінші жол – тақырып туралы қимылды білдіретін үш сөз (әдетте етістік).

Төртінші жол – тақырыпқа қатысты төрт сөзден тұратын сөз орамы .

Бесінші жол – бір сөз – тақырыптың мәнін ашатын синоним сөз.


Бес жолдық өлең құрастыру.

Бірінші жол-тақырыптың атауы (әдетте зат есім алынады).

Екінші жол – тақырыпты сипаттайтын екі сөз (әдетте сын есім алынады).

Үшінші жол – тақырып туралы қимылды білдіретін үш сөз (әдетте етістік).

Төртінші жол – тақырыпқа қатысты төрт сөзден тұратын сөз орамы .

Бесінші жол – бір сөз – тақырыптың мәнін ашатын синоним сөз.



Бес жолдық өлең құрастыру.

Бірінші жол-тақырыптың атауы (әдетте зат есім алынады).

Екінші жол – тақырыпты сипаттайтын екі сөз (әдетте сын есім алынады).

Үшінші жол – тақырып туралы қимылды білдіретін үш сөз (әдетте етістік).

Төртінші жол – тақырыпқа қатысты төрт сөзден тұратын сөз орамы .

Бесінші жол – бір сөз – тақырыптың мәнін ашатын синоним сөз.



«ББҮ» сызба әдісі

«ББҮ» сызба әдісі



«ББҮ» сызба әдісі



«ББҮ» сызба әдісі



Өлкетанушы


Мәдениет қайраткері


Педагог





Өлкетанушы


Мәдениет қайраткері


Педагог

















































Түпқараған ауданы

Ақшұқыр ауылы

Ақшұқыр мектеп-лицейі




Бекітемін:

Уақыты: 16.03.2016 [pic]

(Ашық тәрбие сағаты)



















Дайындаған: биология пәні мұғалімі

К.Э.Аймагамбетова

















2015-2016 оқу жылы