Виховний захід Свято здоровя

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


«У царстві здоров’я”

Мета: розширювати уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про хороші і погані звички; розвивати вміння і навички підтримувати хороший стан здоров’я; прищеплювати санітарно-гігієнічні навички; сприяти зміцненню здоров’я дітей, покращення настрою; виховувати турботливе ставлення до особистого здоров’я, бажання бути щасливим.

Хід заняття:


Звучить музика (на спортивну тему).


Ведучий 1.


Доброго здоров'я, діти, доброго вам дня.

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.

Хай сміється мирне небо і дивує світ.

А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

Бо здоров'я, любі діти, в світі головне.

А здоровий і веселий - щастя не мине!


Ведучий 2.

Діти, сьогодні ми з вами вирушаємо у цікаву подорож – в Країну Здоров`я. В недалекому майбутньому ви виростете. Вам вирощувати хліб, лікувати хворих, стояти на захисті Батьківщини. Кожен із вас повинен бути здоровим, дієздатним громадянином України. Я хочу, щоб ви були наполегливі, щоб не дозволяли керувати вашим інтелектом шкідливим звичкам.

Учні розповідають вірші про здоров’я.

УЧЕНЬ 1.

Зрозуміло, всім відомо,

Що приємно буть здоровим,

Тільки треба знати,

Як здоровим стати.


УЧЕНЬ 2.

Кожен день по розпорядку

Маємо робить зарядку.

Для здоров`я вона плюс,

Намотай собі на вус.


УЧЕНЬ 3.

Якщо хочеш бути здоровим,

Правило запам`ятай:

Сам про своє здоров`я дбай,

На лікарів цю турботу не перекладай.




УЧЕНЬ 4.

Лікарі лікують хворих,

Здоров`я вони не творять.

Людина повинна сама

Дисциплінована бути й вольова.


Ведучий 1.

Гра «Упізнай ознаки здоров'я»


Приготуйте долоньки. Якщо те, що я назву, є ознакою здоров'я, ви плескаєте в долоньки, якщо ні — не рухаєтеся.

Відсутність болю — так.

Гарний настрій — так.

Дружні м'язи — так.

Біль у горлі — ні.

Вільні рухи — так.

Дратівливість - ні.

Доброзичливість -так.

Кашель — ні.

Гарна постава — так.

Дзвінкий голос — так

Ясні очі — так.

Добрий апетит — так.


Ведучий 2.

Відгадати загадки.

1) Зубів багато, а нічого не їсть. (Гребінець)

2) Двоє лисенят завжди поруч сидять. (Вуха)

3) Ношу їх багато років, а ліку їм не знаю (Волосся)

4) Гладеньке й пахуче, миє чисто (Мило)

5) Зубасте, а не кусається,як воно називається? (Гребінець)

6)Кістяна спинка, на черевці щетинка, по брамі стрибала. Всі крихти виганяла. (Зубна щітка) .

7) Невеличке корито білими гусьми набито. (Зуби)

8) Чим більше миється, тим менше стає. (Мило)

9) Мочений, товчений, сушений. Хто умивається, з тим привітається (Рушник)

10) Мию, мию без жалю

Мию там, де брудно

А купатись не люблю

Бо від того худну (Мило)

11) Який є, таким покаже, і без слів про все розкаже (Дзеркало)

12)Поки вона гуляла, спинка рожевою стала (Губка)

13)Зуби є, а рота нема (Гребінець)

14) Два кінця, два кільця, а посередині – цвяшок (Ножиці)




Ведучий 1.

Діти, а для чого нам потрібні ці всі речі?

Висновок: чистота – запорука здоров’я.


Інсценівка «Любіть спорт».

Дійові особи: дві дівчинки і бабуся.


1-ША ДІВЧИНКА.

Ми зі спортом не дружили,

Ми зарядку не любили.


2-ГА ДІВЧИНКА.

Тільки спали, тільки їли

І за партою сиділи.


БАБУСЯ.

Що ж тепер такі сумні?

Може, ви щасливі?


ДІВЧАТКА. Ні


БАБУСЯ.

То чому ж, скажіть мені?


1-ША ДІВЧИНКА.

Ми не вмієм доганяти,

Ми не вмієм присідати.

А іще, що дуже прикро,

Не навчились танцювати.


БАБУСЯ.

Я обом допоможу,

Покажу і розкажу.

Щоби вам не червоніти,

То потрібно спорт любити.

Як люблю його і я,

Спорт – розрада моя.

(Запрошує всіх дітей виконувати спортивні вправи за нею).


Хлопчики й дівчатка, зробимо зарядку.

Руки в боки, вгору, вниз, 1, 2, 3 – не помились,

У долоні хлоп – хлоп,

І ногами топ – топ.

Мов годинник зробим так:

Тік – так, тік – так.


Руки всі розвели, підвели їх догори.

Кулачками потрусили, руки знову опустили.

Опустили і присіли, хай рівненькі будуть спини.

Головою покрутили вліво – вправо, повторили.


Руки вгору підняли, повітря вдихнули.

Через рот хутчіш назад його повернули.

Вниз – угору, вгору – вниз руками змахнемо.

Потім підемо у ліс, там гриби зберемо.

Нахилились, піднялись, у кошик поклали.

Ось грибочок, ще один, безліч їх зібрали.

А тепер йдемо назад, повітря вдихаєм,

Пострибаємо до школи, пісеньку співаєм.


Ось ведмедиця іде, ведмежа купать веде.

1-2 – нахилились, зі струмочка гарно вмились,

3-4 – походили, лапки у воді помили.

Похитали головою і притупнули ногою.

А на 5 – всі дружно встали

І назад помандрували.



Ведучий 2.

  • Які ж ви молодці! З цим завданням впорались! Тоді я скажу з ким я вас зараз познайомлю.


Ведучий 1.

  • Діти, подивіться, хто до нас поспішає. Це ж хлопчик Вітамінчик.


Вітамінчик:

Добрий день, діти!

Вітамінчик бравий я,

Знаю все від «А» до «Я».

Це мої друзі – Вітаміни

Ми вам щось розкажемо

Та сценку про користь вітамінів покажемо.

  • Термін «вітаміни» походить від латинського слова «віта», що означає «життя». Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дітей. В організм вони потрапляють з їжею.


Сценка «Ми – корисні для людини»

Виходять діти, на головах у них капелюшки з назвами вітамінів

Добрий день, впізнали нас? ( Разом ).

Ми вітаміни – дуже корисні для людини.


Вітамін А: Я – вітамін А, сприяю росту, поліпшую зір. Мене багато в моркві, маслі, сирі, яйцях, помідорах, зеленій цибулі, гарбузі.


Вітамін В: А я – вітамін В. Дуже потрібний для фізичної і розумової діяльності, поліпшення травлення. Міщусь у житньому хлібі, вівсяній та гречаних крупах, горосі, квасолі, печінці, м’ясі.


Вітамін С: А я – вітамін С. Запобігаю застуді, поліпшую кровообіг, сприяю росту. Багата мною капуста, картопля, помідори, цибуля, щавель, хрін, часник, чорна смородина.


Вітамін Д: А я – вітамін Д. Зміцнюю кістки. Живу в молоці, житньому хлібі, рибі.


Всі:

Хто дружить із нами буде –

Всі незгоди позабуде.

Виросте міцним, здоровим,

Переможе всі хвороби.


Ведучий 2.

  • Отже, діти, треба вживати різноманітну їжу, щоб збагатити свій організм вітамінами, необхідними для нормального росту і розвитку нашого організму.Хлопчик Вітамінчик приготував для вас загадки.


Загадки

В кожній господі я у пригоді.

Та хто мене роздягати візьметься,

Той слізьми заллється. ( ^ Цибуля )

Що то за голова, що лиш зуби й борода. ( Часник. )

І печуть мене, і варять, і їдять, і хвалять, бо я смачна. (Картопля. )

Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. ( ^ Морква. )

Ліз Мартин через тин, сам переліз, а голову на тину залишив. (Гарбуз.)

Зозуляста, срібляста, триста сорочок наділа. ( Капуста. )

Баран у коморі, а роги надворі. ( Буряк. )

Не стелюсь я спати долі, а деруся вся угору. ( Квасоля. )

А що то за коні в гаю на припоні:

Довгасті, голчасті, зеленої масті.

Нікого не возять, лиш солі просять. ( Огірки. )

Ростуть вони у полі, на городі.

Цвітуть, мов золото, плоди на них, як яблука. ( Помідори. )


Гра «Добавлянка»


Як прокинувся — вставай,

Ліні волі... (не давай).

Хто день починає із зарядки,

У того справи всі в ... (порядку).

Квіточку роса умила,

А тебе умиє... (мило).


Зранку ти не поспішай.

Подивись спочатку,

Чи нічого не забув»

Чи портфель в... (порядку).

І дивись, не барись ,

В школу швидко, швидко... (мчись).

В школі, в класі не брудни,

Сміття бачиш — ... (підніми).

Не носи в кишені жуйку,

Крейду, яблуко і булку,

Кнопки, цвяхи, сірники,

А носи... (носовички).

Будь охайним завжди сам,

Уникай дірок і... (плям).

Вдома близьким не груби.

Менших захищай…(завжди)


Ведучий 1.

  • Пам’ятайте, щоб бути завжди здоровими потрібно дотримуватись правил гігієни. Ви вже багато дізналися , і ми , сподіваємось, ви будете дотримуватись усіх цих прави.


Ведучий 2.

  • На дошці є сонечко з п’ятьма промінцями. На них найголовніші складові Здорового Способу Життя. Ви вже довго подорожуєте, тож багато чого знаєте. Давайте подумаємо що складає здоровий спосіб життя (відповіді дітей)


Пригадайте їх:


- Особиста гігієна

- Раціональне харчування

- Спорт, загартовування

- Позитивні емоції

- Відмова від шкідливих звичок


  • Тепер наше сонечко тепле, ласкаве, веселе. Тепер ви знаєте все, щоб залишатись здоровими і сильними. Тепер будете дотримуватись всіх цих правил.Чудово! У декого з вас є пелюсточки квітки здоров'я. Давайте прикріпимо ці квіточки на дошку. І утворимо квіточку Здоров'я.

На кожній квітці записані вислови про здоров’я.


Здоров’я – найбільший скарб у житті.

Було б здоров’я, а все інше буде.

У здоровому тілі – здоровий дух.

Бережи здоров’я, поки молодий.

Здоров’я - не шапка – на базарі не купиш.

Здоров’я мати – вік біди не знати.

Здоров’я, як щастя, коли його не помічаєш, значить, воно є.

Хто праці не боїться, того хвороба сторониться.

Здоров'я маємо - не дбаємо, а втративши - плачемо.

Здоровий злидар щасливіший від багача.


Ведучий 1.

  • Ось і закінчилася наша подорож. Гадаю, що вам всім сподобалось.

Швидко спливають хвилини -

От і прощатись пора.

Я на прощання вам зичу

Щастя, здоров'я, добра.


Ведучий 2.

Здоров'я - це сила!

Здоров'я - це клас!

Хай буде здоров'я

У вас і у нас!