Виховний захід Як навчити інших поваги до себе

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Тема: «Як інших навчити поваги до себе?»

Мета: дати дітям уявлення про необхідність доброзичливого ставлення до людей; товариськості у спілкуванні з однолітками, турботливого ставлення до молодших, старших. Наводити приклади такого ставлення. Виховувати у дітей бажання бути чуйними й уважними до людей

Завдання: вчити учнів висловлювати оцінні судження. Формувати вміння виявляти співчуття.

Обладнання: малюнки, таблички із словами, правила співробітництва, сонечко.

Хід заняття:

І. Вступ.

- Діти, сьогодні у нас трішки незвичайна година спілкування. Уявіть, що ми з вами перенеслись на красиву квітучу галявину. Начебто всі ми сидимо у колі і будемо відпочивати. Це не просте місце, цю галявину називають Галявиною Роздумів і Досліджень. Я бажаю всім вам гарного відпочинку, цікавих і приємних хвилин.

ІІ. Мотивація.

Вихователь: - Діти, послухайте уважно байку, яку я буду читати вам

Жили в однім подвір’ї

Бузок і павучок

І от весіннім теплим ранком

Бузок віддав свій аромат

Павук терпів-терпів. Та й годі. Просить

- Ти май повагу. Друже.

Своє амбре тримай в собі.

Бо ж дихати чистим й свіжим

Так хочеться мені!

- Яку повагу ти, Павуче, маєш,

Коли без сорому по мені

Щоніч і щогодини лазиш?

Отож, мій любий друже,

Коли ти на повагу натякаєш –

Подумай перш,

Чи сам у серці тую штуку маєш.

Вихователь: Діти, скажіть, про що байка?(відповіді дітей).

  • Так, правильно, про повагу.

  • А хто зможе назвати тему нашого заняття? (учні висловлюють свої думки).

  • Молодці, отже, тема нашого заняття «Як інших навчити поваги до себе?». Зверніть увагу на те, що ми всі рівні. І щоб у нас вийшла добра, щира, відверта розмова, слід дотримуватися таких правил.

  • Правила співробітництва:

  • Перш ніж говорити – подумай, про що ти будеш говорити;

  • Говори чесно, доводь свою думку;

  • Поважай думку товариша. Не перебивай;

  • Вигуки, жести враховуватися не будуть.

ІІІ. Основна частина.

  1. Розповідь вихователя з елементами бесіди.

Вихователь: - Дуже добре, коли до тебе всі ставляться с повагою! Як же заслужити цю повагу? А що таке повага? Повага – це те повітря, що потрібно будь-якій людині.

Найперший та найголовніший секрет поваги інших до вас полягає у простому, але дуже важливому правилі. Запам’ятайте його на все життя:

Якщо хочеш, щоб тебе поважали інші, - навчись поважати їх!

Поваги заслуговує людина, яка вміє себе правильно поводити. Уявіть собі, що всі почнуть поводити себе так, як їм заманеться, не зважаючи на інших. Що з цього вийде? (відповіді дітей)

Скажімо, ви захворіли, вам погано, а твої сусіди бажають музику послухати. Ось вони і вмикають програвач на всю потужність – адже їм так хочеться!

Або ви прийшли до друга, з яким домовились заздалегідь, а йому саме зараз захотілось піти у кіно. Він вас не дочекався і пішов. Хіба приємно? (відповіді дітей).

Щоб такого не траплялось будьте завжди уважними і доброзичливими один до одного.

Запам’ятайте такі правила:

  1. Прокинувшись в ранці не забудьте привітатися з рідними, подякувати за сніданок і неодмінно, якщо є час, допомогти мамі, таткові;

  2. По дорозі привітайтеся зі знайомими, але не зупиняйтеся для розмов, щоб не запізнитися на урок;

  3. У класі привітайтеся з однолітками. Але не потрібно привертати їх увагу й необов’язково вітатися з ними, даючи їм стусана, ставлячи підніжку або смикаючи дівчат за коси. Їм буде приємніше почути від вас ввічливе «Доброго ранку!» або дружнє «Привіт!».

  1. Обговорення прослуханого.

Запитання до дітей.

  • Яке найголовніше правило поведінки стосовно інших людей ви запам’ятали?

  • Чи бували в вашому житті випадки, коли вас підводили ваші друзі?

Вправа «Настрій»

  • Діти, ви добре попрацювали, старались, і я бачу, що вам хочеться погратись. Я буду описувати, яким би я хотіла побачити сонечко, а ви показуйте його мені за допомогою виразу свого обличчя.

  • Спокійне, урівноважене, задоволене тим, що бачить на землі;

  • Сонечко засмучене, йому хочеться плакати, бо чорна хмарка не дає йому визирнути;

  • Чорна хмарка розвіялась, сонечко веселе, йому радісно бачити веселих і радісних людей.

  • Молодці, ви зуміли за допомогою міміки намалювати портрет сонечка, коли в нього змінився настрій.

  1. Ситуація.

  • Група учнів разом з вихователем вирушила на екскурсію до музею. Усе було добре. Настав час повертатися додому. Аж раптом….у вагоні метро вихователька побачила, що немає Наталки. Почали пошуки, але дівчинки так і не знайшли. Довелося повертатися без неї. Але як були всі здивовані, коли Катруся «знайшлася » у себе вдома. Виявилося, що вона вирішила залишити всіх, раніше приїхати додому, щоб подивитися цікавий фільм по телевізору.

  • Чи можна довіряти такій людині?

  • Як учинили б ви на місці Катрусі?

  1. Гра «Знайди слово, протилежне за значенням»

На дошці написані слова. Дітям потрібно знайти протилежні за значенням слова та з’єднати їх стрілочками.

Неповага Повага

Жадібність Любов

Неохайність Щедрість Ненависть Чистота

Висновок: Як люди мають ставитися одне до одного, щоб жити в мирі та злагоді, без сварок, образ і принижень? (думки учнів)

Вихователь: Ми повинні жити в мирі та злагоді простягаючи руку допомоги одне одному, - ось чому ми не маємо права робити тільки те, що нам спаде на думку; слід завжди пам’ятати про інших. Запам’ятайте «золоте правило»: «Стався до інших так, як би ти хотів, щоб у таких же умовах інші ставилися до тебе»

IV. Висновок

  • Що найбільше запам’яталося вам на сьогоднішньому занятті?

  • Чому?

( відповіді дітей)

  • Що ви зрозуміли?

  • Чого навчились?

V. Рефлексія.

- Діти, ви повинні закінчити речення «Я поважаю себе, якщо я …»

(учні висловлюють думки)