Конспект 1 уроку Це - наше і це - твоє для 2 класу.

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Тема: Це – наше і це – твоє.

Мета: формувати в учнів відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави. розширити знання учнів про державні символи України (герб, прапор, гімн). Вчити дітей усвідомлювати себе громадянином, патріотом України, висловлювати почуття гордості за свою Батьківщину, бажання стати на її захист. Виховувати в учнів патріотичні почуття, національну свідомість, гордість за приналежність до українського народу, повагу до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну. Викликати прагнення бути справжнім патріотом рідної землі.

Обладнання: ноутбук, карта України, зображення державних символів, наочність для святкового оформлення класу, слова до «Асоціативного куща»

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

1. Привітання вчителя.

Доброго дня, шановна громадо!

У новім навчальнім році

Я бачити Вас дуже рада.

1 Вересня.

Цей день незвичайний приходить до нас,

І всім до навчання ставати вже час.

Зібрались ми разом знання вшанувати,

Бо трішки набридло вже відпочивати.

Що ж , Перше вересня – чарівний день!

Це перша пісня із шкільних пісень,

Що буде цілий рік дзвеніти

І закликати учнів вчити…


Дозвольте привітати всіх вас із Днем Знань!

Бажаю дітям підкорити нові вершини знань,зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.

Отже, ми починаємо на перший урок.

2. Декламування віршів.

1 учень.

Увага! Увага! Скінчилося літо!

А скільки пригод неймовірних прожито!!

Поїздки до моря, веселі походи,

Ігри та сонце, дарунки природи.

2 учень.

Цей день незвичайний приходить до нас,

І всім до навчання вставати вже час.

Зібрались ми разом знання вшанувати,

Бо трішки набридло вже відпочивати.

3 учень.

Зайчик сонячний в класі стрибає,

Незабаром почнеться урок.

Школа щиро дітей зустрічає –

Ми до знань робимо крок.

4 учень.

На радість всім ми підросли

У нашу школу йшли щасливі,

Щоб з неї ми знання несли.

Дай, Боже, нам здоров’я й сили.

5 учень.

Щоб цвіла Україна моя,

Ми даємо обіцянку їй:

Вчитись так, щоб набуті знання

Знадобились Вітчизні моїй.


ІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Давайте пригадаємо, де у людини знаходиться серце?

Покладіть руку на серце, прислухайтесь, як воно б’ється. І доки воно б’ється, доти живе людина. Через нього проходить сум і радість,біль і щастя. Серце може ненавидіти і любити. І якщо ненависть руйнує, убиває серце, то любов сповнює його життєдайною енергією й окрилює людину.

- Кажуть. що за розміром серце як кулачок. У мене ось таке. А яке у вас?Підійміть кулачки й покажіть. Коли ми складемо всі наші кулачки, вийде одне велике серце нашого класу.

- А що знаходиться у великому серці нашого класу?

(На дошці серце, а всередині карта України.)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Відгадайте загадку. ( запис на дошці )


Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов’їна…

Люби, шануй, оберігай

Усе,що зветься… (Україна)

(Один учень записує відгадку.)

Наша держава – одна з найбільших країн у Європі. Щасливі ми, що народилися і живемо в Україні. Тут жили наші прадіди, живуть батьки, тут корінь українського народу. І де б не були скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово, вслухаємось у чарівні мелодії пісень, вбираємо в себе ніжні звуки української мови. Україна – це наша історія. Бо поки ми пам’ятаємо історію свого народу, ми існуємо, як нація. Від розуміння і любові кожного з нас залежатиме, яким буде майбутнє України.

Кожен любить свою Україну, бажає її добра, старається стати справжнім патріотом і громадянином своєї Вітчизни.

ІІІ. Робота над темою уроку

  1. Асоціативний кущ.

  • Що для вас є Україна?



Батьківщина рідний дім домівка


рідна мова слово культура родина


У К Р А Ї Н А


лелека барвінок калина


Вітчизна жито рушник сім’я


2. Легенда про Україну

- Послухайте легенду про те, як же виникла наша країна.

ЛЕГЕНДА ПРО УКРАЇНУ

Коли це все було – ніхто не знає,

Але легенда так розповідає:

Надумав Бог про всіх подбати,

Талантами людей обдарувати.

Французам дав красу та елегантність,

А німцям – дисципліну та педантність.

Любов до моря дарував англійцям,

Росії – владність,

А голландцям – квіти.

Ну, як таким дарункам не радіти!

Підвівся Бог зі свого трону,

Вдоволено поправив він корону.

І тут побачив дівчину в куточку,

Одягнену у вишиту сорочку.

Чом плачеш ти? Як звуть тебе, дитино?

Вона відповіла:

Я – Україна.

А плачу, Боже, бо не бачу меж

Від пролитої крові і пожеж.

Чому, скажи мені, така зла доля?

В своїй землі немає правди й волі!

Так от яка історія твоя!

Та тільки всі роздав таланти я,

Скоріше треба було підійти…

І тут дівчина вже хотіла йти,

Та Бог підняв правицю, зупинив.

І з дівчиною знов заговорив:

Неоціненний скарб один я маю,

Уславить він тебе у світі, знаю.

Бери його та бережи.

Це – пісня.

Взяла дарунок, до грудей притисла

І понесла ту пісню по межі:

«Нам, Боже, Україну, збережи!».


3.Перегляд кліпу «Україна – це ми» , учениця Колесникова Е. співає пісню «Україна – це ми».

4. Відгадування загадок про символи України.

- Кожна країна, в якій живуть люди, має свої візитні картки. Вони неповторні, по них впізнають країну. Це – символи. Є вони і в нашої країни. Послухайте і відгадайте загадки.

Синє небо, жовте жито –

цю святиню знають діти. (Прапор.)


По радіо звучить щоденно

патріотична пісня,

що возвеличує Вкраїну

і прославля навічно. (Гімн.)


Символ нашої держави –

це тризуб жовто-яскравий. (Герб.)

Назвіть символи нашої країни? (вчитель на дошці вивішує їх зображення)

Герб – (вивішую малюнок із зображенням) найголовніший із символів; тризуб символізує мир і творчу працю.

Гімн – найголовніша пісня України, слухати яку потрібно стоячи, мовчки.

Прапор – державний символ.

Синьо – жовтий прапор маєм:

Синє – небо, жовте – жито.

Прапор свій оберігаєм,

Він святиня – знають діти.

  • Блакитний колір – це колір води, чистого неба, це символ миру.

  • Жовтий – це колір зерна, хліба, сонця.

(На дошку вивішую сонце без промінчиків.)

  • Діти, а чого не вистачає у сонечка?

  • А якого кольору промінці?

  • Цей колір найщасливіший. Дам вам гарну пораду,якщо у вас поганий настрій, намалюйте букет квітів і розфарбуйте в жовтий колір. Щоб відновити сили слід зробити бутерброд з медом. Жовтий колір підвищує тонус.



5. Фізкультхвилинка «Україно, ми твоя надія» (музичний супровід)

  • Одягну в неділю рано вишиту сорочку,

  • Вийду з хати закружляю весело в таночку.

  • Засміється, заспіває сонце над ланами,

  • Прийми землю калинову срібними піснями.

  • В кожнім серці синьоока мрія,

  • Що для тебе розквітає знов.

  • Україно, ми твоя надія,

  • Україно, ми твоя любов.


6. Розповідь учителя про Україну. (Робота з картою)

Учитель: Україна – одна з найбільших європейських держав. Знаходиться Україна у центрі Європи. Межує з Росією, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Молдовою, Румунією. Із півдня Україну омивають два моря: Чорне та Азовське. Площа країни 604 тисяч кв. км. На території України проживає понад 110 національностей. Чисельність населення становить близько 43 млн. осіб. Гори: Карпати (Говерла – найвища гора).

Річок близько 70 тис. Найбільші – Дніпро, Дунай, Дністер Південний Буг, Сіверський

Донець. Найбільші і найвідоміші озера: Світязь, Синевир, Ялпуг.

Учень 6

Є в центрі Європи чудова країна,

Сягає корінням у сиві часи.

І це – незалежна моя Україна.

Тут гори Карпати, степи і ліси.

Учень 7

Шістсот і чотири ще тисяч гектарів –

Приблизно таку має площу вона.

Є Київ – столиця у храмах і славі –

Та ріки: Дніпро, Дністер, Буг і Десна.


Учень 8

Ґрунти чорноземні, джерела цілющі,

Озера блакитні та клімат м’який.

Козацькая слава повік невмируща

Та шлях до свободи, завжди нелегкий.




V. Підсумок уроку

  1. Гра «Мікрофон»

  • Продовжити речення «Україно, я тобі бажаю…»

(Прикріплюють «квітку бажання» до карти України)

  1. Слово вчителя

  • Ось і добігає кінця наш урок. Любімо свою землю, випрошуймо у Всевишнього ласки і благословення для свого народу. Робімо все для того, щоб Україна цвіла, мов калина; вірмо в те, що в України ― щасливе й прекрасне майбутнє. Бо як кажуть в народі : «…хто шукає, той завжди знаходить, а хто вірить, тому по вірі його й воздасться». Хай Бог допомагає нам творити своє майбутнє своїм розумом, своїми руками і серцем.

Хотілося б вам усім побажати

Добра, і злагоди, миру,й краси,

Щоб для України ви росли.

Хай вам щастить завжди й у всьому,

Не піддавайте серце злому.

Хай Бог усім допомагає

І рідний край оберігає.