Горлівський навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 – багатопрофільний ліцей»
[pic]
Урок-екскурсія у місто Юних Майстрів
«Життя яскраве… Ти його творець!»
підготувала і провела
з учнями 2-А класу
вчитель початкових класів
Нефьодова Т.А.
Мета: - розвивати творчі здібності дітей, інтерес до навчальної діяльності; виявляти і підтримувати талановитих та обдарованих дітей;
- створювати умови для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку;
- стимулювати пізнавальні інтереси, творчість учнів готувати до самостійного життя;
- виховувати почуття прекрасного, любов до рідного краю, доброзичливість.
Обладнання: Малюнки «Світ очима дітей», фотовиставка «Літо – 2013», книжки-саморобки, виставка творчих робіт учнів «Світ талантів – цвіт нації», медалі «Диво-дитина», портрети видатних українців
ДЕВІЗ УРОКУ:
Зумій і ти чогось навчитися,
Щоб творчо у житті трудитися!
Хід уроку
І. Емоційне налаштування на урок [pic]
1. Учитель: От і знову дзвоник лунає,
мелодійно і срібно звучить.
Він до класу дітей закликає,
щоб успішно вас знову вчить.
Підросли ви усі і зміцніли,
і цікаво очі горять.
Вам бажаю здоров’я і сили,
щоб багато нового пізнать!
[pic]
- Сьогодні двері всіх шкіл України відкриті для дітей. Вас, мої дорогі, чекає захоплююча подорож у Країну Знань. Тепер ви другокласники.
Попереду – труднощі й перемоги, невдачі й успіхи. І я точно знаю, що ви все зможете, адже девіз нашого класу… (учні пригадують його) У нас немає ти, у нас немає я, ми єдиний клас, ми одна сім’я!
2. Гра «Комплімент» [pic]
Підніміть руки ті, хто гадає, що він усе знає…(Я знала, що ви розумники!)
Посміхніться ті,хто вважає, що він щасливий…(Бачу, як сяють ваші оченята!)
Поплескайте в долоні ті, хто має бантики…(Які ж ви гарні, дівчатка!)
Тупніть ніжкою ті, хто добре відпочив улітку…(Які ви засмаглі, змужнілі!)
Встаньте ті, хто сьогодні поспішав до школи, бо дуже скучив за однокласниками…(Ви справжні друзі!)
3. Гра «Передай по колу Усмішку» [pic]
- Візьміться за руки. Погляньте один одному у вічі, посміхніться,передайте частинку свого гарного настрою іншому. Від ваших посмішок стало затишніше і світліше у класі. Якщо у вас гарний настрій, візьміть квітки і прикріпіть на дошку, а якщо поганий – то хмаринки.
[pic]
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Вправа «Очікування»
- Що очікуєте від уроку?
- Як гадаєте, для чого на дошці ви виставили свої квітки, хмаринки?
- Чи досить їх, щоб створити картину?
- Доповнимо її?
-А що для цього треба зробити?
- Так, працювати, але не просто працювати, а працювати творчо.
- Що означає «працювати творчо»?
- Намалюйте сонечко. Ось погляньте, у всіх воно різне. У когось – це просто коло з прямими промінцями, а у когось – промінці хвилясті, або схожі на пелюстки соняшника. А моє сонечко закрило від задоволення очі і щиро посміхається, бо ви повернулись у рідний клас!
- Хто попрацював творчо?
- А тепер складіть речення із словом «осінь».
(Прийшла осінь. До нас у село прилетіла на жовтому літаку осінь.)
- Яке речення вам подобається більше? Чому?
- Так, бо хтось підійшов до справи творчо! Можна звести стіни, дах, і дім готовий. А можна вікна оздобити, двері, дах зробити незвичної форми й пофарбувати його веселково.(Показую на дошці аплікації) Яка краса!
- Кожна людина може творити, треба тільки цього дуже хотіти. Ось ви прокинулись вранці і вирішили зробити мамі бутерброд. Вова взяв шматочок хліба, поклав зверху ковбаски, сиру та й поніс його мамі. А Оленка не просто поклала ковбаску, вирізала її у формі сердечка, з сиру зробила очі й посмішку, а збоку ще поклала петрушку. Подивилась мама на дітей і сказала: [pic]
- Які ж ви у мене молодці! А ти , Оленко, справжня господиня!
- Ви згодні ? Чому?
- Скажіть, а до чого це я все веду? (Відповіді учнів) - Так, я закликаю вас підходити до будь-якої справи творчо. Не поспішай, поміркуй, а потім роби! Сьогодні у вас буде можливість показати, які ви творчі й працьовиті!
- Сьогодні, я вам пропоную екскурсію у місто Юних Майстрів. Якими ви хочете бачити себе під час екскурсії? (Ерудованими, кмітливими, скромними, красивими,уважними, розумними, старанними,ініціативними, яскравими!)
- Отже, вирушаймо!
[pic]
ІІІ. Екскурсія до міста Юних майстрів
- Щоб потрапити до міста Юних Майстрів, необхідно налаштуватися на роботу, тож будьте уважні, відповідайте швидко й точно!
1.Вправа «Мозковий штурм»
творчості)
2. -У місті Юних Майстрів творча атмосфера. Хто туди потрапляє, той і сам намагається творити щось незвичне, прекрасне. І всі в цьому місті дотримуються таких ПРАВИЛ: [pic]
* Будьте дослідниками!
* Робіть відкриття!
* Висувайте якомога більше ідей!
*Дайте працю уяві, фантазії, творчості!
* Прагніть до усього прекрасного!
3. - Коли йдеться про схильність до творчості,ми згадуємо про письменників, поетів, художників, музикантів, особистостей, які в чомусь себе виявили. Завітаємо до МУЗЕЮ УМІЛЬЦІВ.
(діти пригадують видатних особистостей України)
- Але схильність до творчості цим не обмежується. Творчість властива кожному з нас. Будь-яку справу можна робити творчо.
Жити творчим життям – означає бути в безперервному пошуку.
[pic]
4. Поетична студія (хвилинка фантазії)
* До тебе приїхав ровесник з-за кордону. Що розповіси йому про свою країну, село, школу?
* Уяви себе кореспондентом газети «Промінь». Що б ти написав про відпочинок у пришкільному таборі «Бригантина»?
* Склади букет із найважливіших для тебе слів.
* Зателефонуй Міністру освіти і науки і повідом, що б ти хотів вивчати у школі?
* Якби ти був президентом, що б зробив для рідного села?
* Склади вірш за поданим початком:
Влітку я відпочивав, ……засмагав,……збирав,……малював.
* Станьте авторами вірша-поради:
У житті не байдикуй, а багато ти… ( працюй ).
Розумом ти не хвались, а знаннями …(поділись).
Вкрасти – значить нагрішити. Люди, так не можна …(жити).
Хліб й до хліба зароби і не матимеш…(біди).
Усім, хто просить – допомагай і носа вгору не …(задирай).
Якщо будеш ти читати, то багато будеш…(знати).
Отже, друже, не вагайся, в школі добре ти …(навчайся).
А коли вже підростеш, країні користь…(принесеш).
5. ПАРК ДИТЯЧОЇ ПОСМІШКИ
Конкурс скоро мовників
СУМ: В ямі не спиться вусатому сому, сому вусатому сумно самому.
ЗЛІСТЬ: Бурі бобри брід перебрели.
РАДІСТЬ: От Кіндрат, так Кіндрат! Зуб зламав об шоколад!
Гумористична хвилинка (веселий випадок на літніх канікулах)
6. АКТОРСЬКА МАЙСТЕРНЯ [pic]
Декламування улюбленого вірша.
Робота в парах (діалог «Зустріч у школі після літніх канікул)
Групова робота (інсценізація казки на вибір учнів)
Прочитати прислів’я «Хочеш їсти калачі – не сиди на печі» (швидко, повчально, поважно, байдуже,сердито, войовниче).
7. ГАЛЯВИНА МРІЙ «На пеньок сідай і розповідай»
* Місце, де я почуваю себе щасливим.
* Моє хобі (реклама)
8. ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК ( Фізкультхвилинка під музичний супровід). [pic]
[pic]
9. ВИСТАВКА ПОРОБОК ТА ТВОРЧИХ РОБІТ УЧНІВ «СВІТ ТАЛАНТІВ – ЦВІТ НАЦІЇ» [pic]
(Дитячі малюнки, книжки-саморобки, вироби з тіста, сувеніри, овочеві натюрморти, фотоальбоми «Літо –2013», поробки з природного матеріалу). Захист робіт.
[pic] [pic]
10. МІНІ – КОНЦЕРТ «РОМАШКА» (пісенний)
Зриваючи пелюстку ромашки, учні співають українську народну пісню, пісню про школу, пісню про Україну, пісню про маму, сучасну пісню та улюблену пісню.
11. ФЕСТИВАЛЬ ТАНЦЮ «ЗОЛОТЕ КОЛО»
Звучить музика, танцюють всі, хто стоїть у колі, передаючи віночок з рук у руки.
12. ІГРОТЕКА «ВЕСЕЛКА ДРУЖБИ»
Вправа «Ланцюжок слів»
Школярики-школярі, такі творчі, хоч малі.
І на кожну пору в нас словниковий є запас.
(Осінь: дощ, перелітні птахи, урожай, жовте листя і т. д.)
Вправа «Сенкан»
Осінь.
Золота, плаксива,сумна.
Підкралася, роздягає, плаче.
Осінь завітала в Сухий Єланець.
Пора року.
ГРА «ЗРОБІТЬ ВІДКРИТТЯ»
Групова робота (Що на що схоже?) Хвоя схожа на щітку, голку.
Урок схожий на ….(концерт, телепередачу, казку)
М’яч схожий на …(глобус, кулю, колобок)
ГРА «ВИНАХІДНИКИ» Вийти за межі звичайного застосування пластикової
пляшки і вигадати щось незвичне ( ваза, годівничка, пенал).
ТОРБИНКА ЗАГАДОК
Відгадати, що за предмет у скриньці, ставлячи різноманітні запитання про нього.
- Який предмет на смак, колір? Якої форми? Яке має призначення? Не можна ставити прямих запитань типу «Це пенал?»
(У скриньці лежить книга)
IV. Підсумок. Рефлексія [pic]
– Добігла до кінця наша фантастична екскурсія до міста Юних Майстрів. Скільки цікавого, нового, красивого ви принесли у це місто.(Оцінювання)
Тому сьогодні ви заслужили медалі «ДИВО – ДИТИНА» (Вручення)
– Яким був наш урок? – До чого він спонукав? (Працювати творчо)
– Якщо вам було цікаво – візьміть у руки сонечко і виставте на малюнку. Якщо вам було весело – то візьміть метелики, хай кружляють над квітами. Якщо ви почули щось нове – візьміть дерева, хай зростають. А якщо вам було важко – хай поллється дощик з хмарки, напоїть землю, виростуть дерева, достигнуть фрукти, ви їх скуштуєте, наберетесь сил, і вам стане легше! Погляньте, який гарний вийшов пейзаж! Це тому, що ви творчо працювали.
Сьогодні Україні потрібні працьовиті руки, розумні голови, дбайливі господарі, високодуховні громадяни, які сповнені бажанням зробити багатими і щасливими себе, своїх рідних, а отже, і свою державу. Ви, діти, здатні творити дива. Які прекрасні роботи, малюнки, альбоми ви принесли на виставку! Тож хай у вас не згасне вогник творчості! Я вам бажаю натхнення творити!
І щоб енергії вам не згасити! Життя яскраве… І ми в нім творці! А ви сьогодні усі молодці.
[pic]