Горлівський навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 –
багатопрофільний ліцей»
[pic]
Перший урок у 1 класі
з теми «Здоровим бути модно!»
Підготувала вчитель початкових класів
Нефьодова Т.А.
2012 р.
Тема. Здоровим бути модно
Мета: - ознайомити учнів зi школою, правилами поведінки під час навчальних занять та на перерві;
- виховувати повагу до школи і її правил;
- познайомити учнів мiж собою, обговорити обов’язки школяра, правила товаришування, виховувати шанобливе ставлення до людей, якi працюють в школі; - дати дітям поняття про те, що в школі здобуваються знання, які необхідні всім людям у житті;
- виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього;
- сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя;
- прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортом;
- мотивувати школярів на здоровий спосіб життя;
- розвивати пізнавальні інтереси;
Обладнання: - малюнки за темою уроку, індивідуальні аркушi, кольорові олівці, музика для фiзкультхвилинки, пiсня «Чому вчать в школi».
Хід уроку
1. Організація класу, привітання вчителя.
- Добрий день, мої любі діти! [pic]
Ви прийшли нині в перший клас.
Вчитись будете і радіти,
І рости кожен день і час.
Школа двері для вас відкрила,
І запрошує вчитись вас,
Бо знання — це велика сила!
То ж навчайтеся! В добрий час!
- Скажу відверто, що я рада зустрічі з вами, сподіваюсь, ви радi бачити мене. Спершу запрошую сісти дівчаток, а потім хлопчиків.
2. Знайомство зі школою [pic]
Учитель: - Школа — це не лише те приміщення, до якого ви щойно зайшли, - це велика країна Знань, країна дитинства і юності. Ви побачили, що тут навчаються не лише маленькі діти, але й дорослі учні. Всі школярі одержують відповідні знання, які просто необхідні для кожної людини. Маленькі вчаться читати, писати, рахувати, а старші пізнають секрети інших наук, але без уміння читати, писати і рахувати ніхто не може обійтися. Тому з цього починають усі учні. Саме з цього почнете своє навчання і ви. Але спочатку ми всі познайомимося, бо від сьогодні ми — це одна велика і дружна сім’я однокласників-учнів. Мене звуть Тетяна Анатоліївна. А як звати кожного з вас? Зараз я буду називати ваші прізвища та ім’я, а кого назву, той встане і ще раз назве себе, щоб ми всі побачили його і запам’ятали. (Учитель називає дітей, діти встають, називають своє прізвище та ім’я і сідають знову).
- От ми і познайомились, адже жити i вчитись в школі нам доведеться разом великою сім’єю. Кожен з вас, я в цьому впевнена, готувався до першого вересня та з великим нетерпінням чекав цього святкового дня. Аж ось ви і стали учнями, дорогі мої першокласники! Школа радісно вас зустріла і усміхається усіма віконцями до своїх любих дітей.
- А хто знає, чого навчає школа?
(Відповіді дітей). [pic]
1 учень:
Треба добре дітям знати,
В школі вчать дітей читати,
І писати будуть вчити,
На екскурсії водити.
2 учень:
Будуть вчити рахувати,
Танцювати і співати.
Нас навчать, як в світі жити,
З усіма дітьми дружити.
3 учень:
Вчать у школі працювати,
Труднощі перемагати.
Завжди правду говорити,
В світі лиш добро творити.
- Скажіть, любі діти, а для чого ви прийшли до школи?
(Відповіді дітей).
1 учень:
В школу йдемо недарма: [pic]
Вчення — світ, невчення — тьма.
Ми прийшли знання здобути,
Хочем грамотними бути.
2 учень:
Бо знання нам необхідні,
Дуже-дуже всім потрібні.
Ну, а книжка нас навчить,
Як на світі треба жить.
3 учень:
Хто багато книг читає,
Той всього багато знає.
Що навчишся й будеш вміть —
За плечима не носить!
4 учень:
Йти до школи не боюсь,
Що не вмію, то навчусь.
В школі вчитель допоможе —
Він усе на світі може!
Учитель. - Правильно, діти, не кажіть «не вмію», а кажіть — «навчусь!». Вам у школі допоможуть вчителі. Вони вас люблять і будуть вчити, щоб ви стали хорошими, розумними, добрими та мудрими людьми. А вам подобається наша школа?
(Відповіді дітей). [pic]
- У вас на партах лежать аркушики паперу. На них ви намалюйте зараз нашу школу і себе.
(Звучить тихенько пісня про школу, діти малюють…) [pic] [pic]
- А зараз я перевірю, чи вмієте ви відгадувати загадки. Це будуть не просто загадки, а загадки про школу і шкільне приладдя. Це загадки-добавлянки. Приготувались?
Цю найпершу в школі книжку [pic]
Знає будь-який школяр.
До усіх книжок доріжку
Прокладає наш … ( Буквар ).
Є чарівник у школі в нас,
Ану, впізнайте, хто він?
Озветься – тиша йде у клас.
Озветься ще раз – гомін.
Щоб не спізнились на урок,
Нам голос подає… ( дзвінок )
Вчить читати й рахувати, [pic]
І писати, і співати
Всіх дітей довкола
Наша люба… ( школа ).
Виводить букви і слова
Ота цікава штучка,
В руці виблискує здаля
Нова, гарненька… ( ручка ).
Всяк школяр його шанує,
Бо він пише і малює.
Хто ж цей славний молодець?
Це звичайно… ( олівець ).
Ручки й олівці, щоб знали
Ми кладемо у … ( пенали ).
3. Фізкультхвилинка [pic]
Учитель. - Ви вже втомились і саме час нам зробити зарядку.
Всі з-за парти піднялися,
Ручки вгору й потяглися.
Вправо, вліво нахилились,
У віконце подивились.
Пострибали, пострибали…
І за парти посідали.
[pic]
Учитель : Усі сідайте тихо, діти! [pic]
Домовляймось – не шуміти,
Працювати час настав.
Тож і ми марно часу не гаємо,
Про здоров’я урок починаємо!
[pic]
4. Бесіда щодо теми уроку
- Народна мудрість каже: «Без здоров’я немає щастя», «Найбільше в світі багатство – це здоров’я».
Як ви розумієте цю мудрість? (Відповіді дітей).
Правда, здоров’я – всьому голова. Коли людина здорова, то вона дужа, весела, красива, сильна, витривала, смілива, тому що вона себе прекрасно почуває і може наполегливо працювати, навчатись, може робити те, що їй до душі, займатись улюбленою справою. А коли щось болить, то сили немає, радості також, бо всі думки про одне – позбутись болю. Отже, бажаю всім доброго здоров’я! Будете здорові – будете щасливі й радісні. [pic]
А як же берегти своє здоров’я? (Думки дітей).
Берегти своє здоров’я – це означає вести здоровий і активний спосіб життя: робити зарядку, ходити в походи, займатись посильною фізичною працею, відвідувати спортивні секції, любити і дотримуватись чистоти, тому що чистота – запорука здоров’я. А ще виробляти в собі добрі, корисні звички, позбавлятись та уникати поганих, шкідливих.
5. Вправа «Мікрофон»
- Складіть із літер Д З О Р В’ О Я слово. (Здоров’я).
- Що таке здоров’я?
- Чи можете ви сказати про себе: «Я здоровий»?
- Продовжимо бесіду вправою «Мікрофон». Свої відповіді починайте зі слів: «Я здоровий, тому що …».
(відповіді учнів)
1 учень:
Хто здоровий, – той сміється,
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини!
2 учень:
Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача.
Він уміє працювати, [pic]
Вчитись і відпочивати.
3 учень:
Хто здоровий – не сумує,
Над загадками мудрує,
Він сміливо в світ іде
Й за собою всіх веде!
4 учень:
Бо здоров’я – це прекрасно,
Здорово, чудово, ясно!
І доступні для людини
Всі дороги і стежини!
5 учень: Зрозуміло, всім відомо,
Як приємно буть здоровим,
Тільки всім потрібно знати,
Як здоров’я зберігати.
Учитель: - Що треба робити, щоб бути здоровим? Чому необхідно берегти здоров’я?
(відповіді учнів)
Учень: І дорослі, і малі
Дошкільнята, школярі
Всі повинні твердо знати
Слід здоров’я зберігати! [pic]
6. Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
(Встати і вийти із-за парт).
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки. (Марширувати на місці).
Вище руки підніміть (Підняти руки,прогнутися). [pic]
І спокійно опустіть.
Ігрова вправа «Так чи Ні». [pic]
(Вчитель читає речення… Діти плескають у долоні, якщо згодні із твердженням)
Допомагають зміцнити здоров’я:
- рухливі ігри на свіжому повітрі;
- щоденний догляд за собою;
- звичка все брати в рот і куштувати на смак.
- правильне харчування;
- тривале сидіння біля телевізора;
- миття рук перед уживанням їжі;
- дворазове чищення зубів;
- паління цигарок;
- загартування.
- активний відпочинок;
- багато солодощів тощо…
8. Обговорення ситуацій
Учитель: - Які поради ви б дали дітям у таких ситуаціях? [pic]
1) Миколка дуже любить дивитися телепередачі. Він витрачає на це чотири години на день.
2) Наталка прийшла на день народження до своєї подруги. Вона так зраділа солодощам, що з’їла їх набагато більше, ніж потребує її організм.
Що важливого ви порадите своїм одноліткам?
Психогімнастика.
Вчитель. Сідайте вільно, розслабтеся, подумки повторюйте за мною речення.
Я лежу на теплому березі річки.
Тихо плескають хвилі.
Світить сонечко.
Я спокійний(а).
Я лежу на спині й дивлюсь на блакитне небо.
Там пливуть хмаринки.
Мені легко дихається.
Я ніби перебуваю у стані невагомості.
Моє тіло відпочиває у приємних променях сонця.
VI. Підсумок уроку
Що нового ви дізналися на уроці?
Коли треба починати берегти здоров’я ?
Вчитель: -Діти, пам’ятайте!
Нема більшого багатства,
як здоров’я ваше.
- Бережіть себе і свій організм, радійте життю. Набувайте хороші звички, привчайте себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими, обирайте самі правильні стежини, крокуйте ними до «Країни Міцного Здоров’я» і пам’ятайте, що ваше здоров’я – у ваших руках.
Життя чарівне, мов казка. [pic]
І дається людині раз.
Не марнуйте його, будь ласка.
А любіть й бережіть весь час.
Я сподіваюсь, що кожен із вас буде зростати здоровим!
Учитель: - Щоб сонячно і радісно стало у кожного в душі, давайте візьмемося за руки і побажаємо своєму сусіду щось хороше. А я бажаю кожному з вас міцного здоров’я та хочу подарувати на згадку про сьогоднішній день картки з маленькими, але дуже яскравими та веселими сонечками, які б зігрівали вас своїми промінчиками щодня! Бажаю успіхів у навчанні!
[pic]
[pic]
[pic]
[pic]
[pic]
[pic]