Конспект години класного керівника на тему Правила руху завчи до ладу

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Година класного керівника

Тема: Правила руху завчи до ладу, щоб не потрапити раптом в біду».

Мета: розширити знання учнів про правила дорожнього руху, дорожні знаки, світлофор та його призначення;

розвивати увагу, пам’ять, спостережливість; виховувати людину культурною, обізнаною.

Обладнання:

Хід уроку

І. Вступна частина.

1.Організаційна і нервово-психологічна підготовка учнів до уроку.

1) Вступне слово вчителя.

Ми живемо в суспільстві людському,

Дуже багато є правил у ньому.

Знати правила ці треба, друже,

Та й виконувати добре їх дуже

2.Перевірка д/з з одночасним повторенням раніше вивченого.

1) Бліц-опитування. Метод «Мозковий штурм».

  • Коли народився Шевченко?

  • В якому селі?

  • Яким ріс Тарасик?

  • Скільки років було Тарасику, коли померла мама?

  • Чи добре ставилася мачуха до Тараса?

  • Коли помер батько?

3.Підготовка до основної частини уроку.

1) Відгадування загадок.

Біжать чотири брати

І один одного не можуть наздогнати.

(Колеса)


Маленькі будиночки містом біжать,

Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять.

(Автобус, трамвай, тролейбус)


Підморгне зеленим оком – ми йдемо,

Підморгне червоним оком – стоїмо.

(Світлофор)

З рогами, а не коза,

Є сідло, а не кінь.

З педалями, а не рояль,

З дзвоником, а не двері.

(Велосипед)

Полотно, а не доріжка,

Кінь біжить сороконіжка.

(Поїзд)

4. Повідомлення теми та мети. Мотивація навчальної діяльності.

1) Слово вчителя.

- З кожним роком ви підростаєте, стаєте більш самостійними. Ви самі ходите до школи магазину, користуєтесь транспортом. Щоб не траплялось ніяких неприємних пригод на дорозі, слід знати правила дорожнього руху. Неважко вивчити ці правила, набагато важче їх кожний день дотримуватись. Я думаю, що сьогоднішня наша зустріч допоможе вам у цьому. Отже, тема сьогоднішньої нашої зустрічі звучить так : «Правила руху завчи до ладу, щоб не потрапити раптом в біду».

5.Узагальнення вступної частини.

1) Слово вчителя.

II. Основна частина.

1.Первине ознайомлення з темою, процесом.

1) Вікторина.

1. Людина, яка їде у транспорті. (Пасажир)

2. Як називають той пост, де на вахті стоїть міліціонер? (ДАІ)

3. До якої групи належать знаки, схожі на червоне око світлофора? (Заборонні)

4. Людина, яка іде по тротуару. (Пішохід)

5. Людина, яка регулює рух транспорту і пішоходів. (Регулювальник)

6. Пристрій для регулювання руху транспорту і пішоходів. (Світлофор)

2.Всебічний аналіз теми.

1) Словникова робота.

- Слово складається з двох частин: «світло» і «фор».

Значення слова «світло» нам відомо, а слово «фор» походить від грецького «форос» – «носій».

2) Слухання вірша

Дорога дає нам щоденний урок,

Тож пам’ятайте за кожен свій крок.

Азбуку міста вивчайте завжди,

Щоб не траплялось ніколи біди.

Місто й село, в якому живем

Можна по праву зрівнять з Букварем.


3) Фізкультхвилинка.

3.Виконання пробних вправ з ціллю уточнення та корекції знань.

1) Розгляд книги «Правила дорожнього руху».

2) Гра «Червоне, жовте, зелене».

Умови гри: я буду показувати кружечки зеленого, жовтого та червоного кольору. Червоний кружечок – ви робите крок назад, жовтий – стоїте на місці, а зелений – робите крок вперед.

3) Бесіда-знайомство з дорожніми знаками.

А що допомагає водіям і пішоходам орієнтуватися на дорозі? (Дорожні знаки)

Ось оцю азбуку треба всю знать,

Вздовж тротуару глянь, знаки висять.

  • Знак «Діти»

Хочу вас спитать про знак,

Намальований він так:

У трикутнику є діти,

Спішать вони, щоб вдома не сидіти.

  • Знак «Пішохідний перехід»

Іди через вулицю - ти пішохід,

Де знаком показаний - є перехід.

  • Знак «Залізничний переїзд»

Мащини мчать на швидкостях,

А ось назустріч знак:

Зображено на ньому поїзд,

Ну що ж це є за знак?

  • Знак «Рух пішоходів заборонено»

Цей знак показує тобі,

Що йти тут заборонено,

А щоб не трапилось біди,

Ходи там, де дозволено.

  • А якщо відсутні знаки і світлофор, як бути?

А якщо відсутній знак, треба нам робити так:

При дорозі зупинись і наліво подивись.

Бачиш – транспорту немає , − до середини рушаєм.

Є тут лінія чудова, незвичайна, розділова.

Знов на ній ти зупинись і направо подивись.

Всі машини пропусти – після цього можеш йти.

4) Гра «Запам’ятай!»

  • Ніколи не влаштовуйте ігри поблизу дороги.

  • Не грайтеся на проїжджій частині дороги

  • Не зупиняйтеся порозмовляти, ви можете не помітити транспорт, що рухається.

  • Не виїжджайте на проїжджу частину на роликах, ковзанах і велосипедах.

  • Дітям до 14 років їздити на велосипедах по дорозі суворо заборонено.

  • Не спускайтеся з гірки на санчатах, ковзанах, якщо гірка веде до дороги.

Дорожні правила вивчай,

Їх треба зазубрити!

Ніколи їх не забувай,

Щоб у безпеці жити!

4.Осмислення та узагальнення вивченого.

1) Гра «Доповни вірш».

На світлофор дивитись вмій –

Це так в житті важливо!

Червоне світло – значить (стій)!

Йти просто не можливо!

А жовте увімкнеться вмить, -

Не поспішай, не рвися.

Не треба також тут спішить –

Уважно (роздивися).

А як зелене увімкнуть –

То зовсім інша справа!

Через дорогу всі (ідуть)

Сміливо зліва й справа.

6. Правил різних є багато, їх потрібно …(знати).

Про свою безпеку треба …(пам’ятати).

Бо розвага – це чудово, та життя – …(одне)!

Поведешся необачно й лихо не …( мине).

5. Узагальнення основної частини.

1) Слово вчителя.

Правил різних є багато, їх потрібно знати.

Про свою безпеку треба пам’ятати.

Бо розвага – це чудово, та життя – одне!

Поведешся необачно й лихо не мине.

III. Заключна частина.

1.Пояснення домашнього завдання.

1) Вивчити правила.

2) Загадки про транспорт.

3) Повторити вивчені знаки.

2.Підсумок роботи учнів.

- Для чого ми з вами вивчали цю тему?

- Що нового ви сьогодні дізналися?

3.Аргументоване оцінювання знань.

4.Приведення дитячого організму в спокійний стан.

1) Слухання пісні.

5.Організоване закінчення уроку.

Будь завжди уважним друже!

Знай всі правила, мій друже!

Де іти, де постояти,

Де потрібно зачекати.

Це не жарти і не сміх,

Бо життя – одне у всіх.